Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Геном панди дуже схожий на геном собаки
( 5 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 9419   
Вівторок, 22 грудня 2009 12:55

Геном панди геном собакиКитайські експерти завершили всебічні дослідження генома великої панди і прийшли до висновку, що він виявився майже таким самим, як у собаки, - про це повідомляє інформагентство Сіньхуа.

 

Відповідно до повідомлення, це перший випадок, коли китайські фахівці провели всебічні систематичні дослідження структури генома панди. Крім того, експертам вдалося відновити послідовність ДНК тварини.

Підсумки досліджень показують, що у великої панди є 21 пара хромосом і більше 20 тисяч генів. Також її геном відрізняється порівняно високим поліморфізмом, встановили дослідники. Поліморфними прийнято називати гени, які представлені в популяції кількома різновидами - алелями, що обумовлює різноманітність ознак всередині виду.

панда - собакаУчасть у проекті взяли співробітники Шеньчженського відділення Пекінського інституту геномних досліджень, Куньмінського НДІ зоології АН Китаю, НДІ зоології АН Китаю та Центру дослідження і охорони бамбукових ведмедів Китаю.

"Китайські зоологи цього разу заповнили прогалину в дослідженнях генома великої панди і молекулярної біології. Їх досягнення послужать науковою підставою для охорони, запобігання захворюванням і штучного розмноження цього рідкісного в світі виду ссавців", - наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, у травні в зоопарку в Таїланді панда в результаті штучного запліднення народила дитинча, що стало великим успіхом для співробітників зоопарку - панди відмовлялися приводити потомство в неволі, хоча їх спонукали до цього різноманітними способами.

 

РИА Новости

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com