Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Трускавецьке мисливство: яблуко розбрату!
( 5 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 10899   
П'ятниця, 25 грудня 2009 11:10
Трускавецьке мисливство яблуко розбратуМисливські угіддя за всіх часів і народів залишаються каменем спотикання в інтересах груп людей, що живуть поблизу них. Нерідко суперечки за них виливалися у криваві конфлікти і навіть між цілими країнами. Останній найбільш жорстокий епізод так званих Бобрових війн був у XVII віці в теперішній Канаді, коли ірокези, колоністи і регулярні війська Англії та Франції безжально винищували одні одних за право володіння ловецькими угіддями.


Звичайно, нині до такого не доходить, але словесні війни довкола цього питання й тепер спалахують доволі запеклі. От і на всесвітньо відомому курорті, в славному місті Трускавці нещодавно розгорівся конфлікт довкола створення незадоволеними мисливцями нового ловецького товариства. Його ж противники почали вбачати в цьому ще й політичний підтекст.


Ця колотнеча виплеснулась на сторінках місцевої преси: З одного боку - провладні газети “Франкова криниця” і “Відродження Трускавця”, а з іншого - відносно незалежна газета “Джерела Трускавця”.

Остання зокрема розповіла місцевим мешканцям з чого й почасвя весь сир – бор. Місцевий успішний підприємець Руслан Козир  нещодвано зібрав бажаючих полювати результативніше у приміщення своєї будівельної фірми “Арко” з тим щоб по-душах обговорити існуючий стан справ у довколишніх угіддях.

Йшлося зокрема про шляхетність з рушницею.

Говорили як нам відродити з правіку наше, дідівське, справжнє українське мистецтво полювання, яке з давніх-давен і годувало, і здоровило, і благородству й гуманності учило? Як повернути лісові його первозданність, а звірині – багаті угіддя? Сходилися на тому аби утворити своє мисливське коло.
Сам Руслан Козир сказав: «Сьогодні ми сміливо констатуємо той факт, що численність звірини в Україні є багато нижчою, ніж в інших країнах. Навіть якщо порівнювати із Білоруссю, то різниця не в десятки, а в сотні разів. Середня кількість косулі в Україні на 1тис. га – 15 голів, у Польщі – 300, у Німеччині – 500. Щороку в Німеччині добувається 1.5 млн. голів косуль, в Україні за минулий рік добуто близько З тис. 300 голів. Причина – занедбаність мисливства, тоді як в усьому світі це прибуткова галузь. У США, приміром, її обіг становить 150 млрд. дол.»

Далі пан Козир провадив свою думку у прив’язці до рідного міста: «Цього року сезон полювання на самця косулі був відкритий так, як і має бути, 1 травня. Але того дня на полювання трускавецькі мисливці не вийшли з тієї простої причини, що косулі в наших лісах немає. В угіддях  місцевого товариства «Лісівника» ліміт на цьогорічний сезон (12 косуль і 10 свиней) полювати дозволяє вибраним. Щоб вплинути на ситуацію, ми маємо створити своє місцеве товариство. За даними обласного управління лісового та мисливського господарства на кінець 2008 року у Трускавці є зареєстрованими 237 мисливців, а членами товариства «Лісівник», за його даними, є декілька людей з числа трускавецьких мисливців. Районна рада «Лісівника» розподіляє трудоучасть і має монопольне право на ліміти добування дичини і не займається питаннями низових колективів. Це свідчить про фіктивне існування низового колективу в Трускавці.
Наразі потрібні лише добра воля згуртованої громади і розуміння проблеми. Хто хоче стати меценатом нової справи – будь-ласка, а хто не має коштів, може долучитися фізичною працею. Запевняю, при систематичній роботі в скорому часі ліміт на полювання буде не гіршим, як у тій же Польщі».

Далі Руслан Козир переконував присутніх в тому, що мисливство навіть з невеличких теренів може вийти на світовий рівень:” Здавалося б, наївна мрія. Але хто заперечить, що тільки мрія, якщо її надихне віра і підтримає спільнота, і одержима праця є передумовами усіх звершень. Упереджаючи закид якогось скептика на кшталт: «А що ж це він, Козир, враз сьогодні такий мудрий став?..», - відповідаю: і не враз, і не сьогодні. Відомі його неодноразові заяви і звернення до найвищих державних інстанцій, зокрема лист до Президента України, у якому піднімалися питання екології лісів, стану мисливських господарств та браконьєрства (див. журнал «Зброя і мисливство» 2005 р.) Є й зовсім наочний приклад. У господарстві «Тустань» на Сколівщині (користувач Руслан Козир) вже давно започатковано роботу з відтворення благородного оленя. І ще 2003 тут про цього розкішного колись питомого карпатського звіра-красеня навіть не згадували. А тепер у «Тустані» повсюдно чути рев оленів, і його кількість є більшою, ніж ліміт цього звіра в усій Закарпатській області в цілому. Це говорить про те, що насправді можна зробити потужний крок в галузі мисливського господарства і запровадити інфраструктурні зміни на окремо взятій території, якщо підходити до справи відповідально, професійно і з любов’ю”.

На зборах виступив й досвідчений місцевий мисливець Ігор Снятинський: «На сьогодні ми маємо два товариства: УТМР і «Лісівник». Ми хочемо створити свою мисливську організацію не для того, щоб стати антагонізмом між двома існуючими і третьою новоствореною. Це природне бажання мати своє і користуватися зі свого. Ми не вигадуємо ніякого ровера – за такою схемою йде увесь світ: люди тут живуть і тут полюють. Хай угіддя нам не належать як земельний ресурс. Але ми маємо повне право взяти в оренду, користуватися, примножувати звірину, охороняти її. Від цього виграє держава, яка не має коштів на природоохоронні заходи, і виграють люди. Справжній мисливець ніколи не зашкодить природі, а такого справжнього мисливця треба виховувати. До того ж будь-яку привабливу справу легше реалізувати спільнотою.
Я не хочу ганьбити «Лісівника» чи Українське товариство мисливців та рибалок і давати оцінку їхньої роботи, але стан мисливських угідь бажає бути кращим. Крім того, є люди, які мають певні статки, і можуть полювати де завгодно. Але далеко не кожен трускавецький мисливець може дозволити собі полювати деінде і платити гроші за ліцензію. Таке товариство у першу чергу потрібне простим трускавчанам. Козир правильно ставить питання, він знає суть проблеми».

Наразі мисливці таки вирішили створити нове товариство і назвали його «Міський ліс»

Здається щоб тут поганого, адже здорова конкуренція в будь-чому лише сприяє поліпшенню справи, в тому числі й ловецької. Але такий розвиток подій дуже не сподобовся керівнитцву місцевого товариства «Лісівник», яке на своїх зборах засудило створення ще одного ловецького кола, адже не виключено, що у зв’язку з цим постане реальна загроза того, що доведеться поділитися угіддями. Та найбільш гнівним був виступ затятого мисливця й нинішнього мера Трускавця Лева Грицака. Таку реакцію знаючі люди пояснили тим, що вищезгаданий п. Козир є реальним претендентом на крісло мера , а вибори вже не загорами. Зрозумівши, що в нього з колоди вихоплюють козирну  мисливську карту, п. Грицак пообіцяв через газету «Відродження Трускавця» вже незабаром ледь не в межах міста побудувати  вольєр і розводити там оленів, кабанів та косуль. Така заява викликала сміх у фахівців ловецької справи, адже на  зборах "Лісівника"  йшлося  про двохгектарний вольєр,  а на такій площі можна утримувати лише кілька копитних. До того ж у світовій пркатиці не відомо жодного випадку розведення косуль в неволі, хоча, не виключено , що  мер Трускавця хоче стати першовідкривачем у цьому. А чи не пізно спохватився посадовець, адже він і перед своїми попередніми каденціями обіцяв трускавецьким мисливцям золоті гори?

 

Тема на форумі

 Коментарі  

 
#1 ярий 25.12.2009 22:20
Молодці!
Тримати так дальше.Стрий з вами!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com