Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Грані перемоги: секрети показу в рингу
( 2 Votes )
Написав George G. Alston with Connie Vanacore Переглядів - 5206   
Неділя, 17 січня 2010 19:59
Досконалий хендлер
Грані перемоги: секрети показу в рингуНЕВИДИМІСТЬ

Як це можливо? Якщо ви, проходячи по рингу, почуєте шепіт: «Це хороший хендлер. Поглянь, як він працює!», це не такий хороший хендлер, як здається. Хендлер повинен розчинитися в тіні, на фоні, одночасно виставляючи собаку вперед з мінімальною кількістю рухів. Експерт повинен думати, що собака все робить сама. Якщо ви знаєте всі рухи, які змусять собаку себе показати, ви будете невидимі.


Хороший хендлер не метушиться: постійно заграє з собакою, рухається довкола неї, поправляє її положення, штовхає, тягне, тим самим відволікаючи увагу експерта від неї.
Хороший хендлер не повинен постійно посміхатися, посміхатися або говорити з експертом, аби привернути його увагу. Експерти ненавидять хендлерів, які навіть очима благають про перемогу.
Невидимість включає і уміння одягатися правильно. Пані не повинні привертати увагу декольтованою блузою .Не потрібно одягатися в одяг яскравих кольорів, який відволікає увагу від собаки. Чоловіки мають бути одягнені консервативно. З іншого боку, не носити одяг, на тлі якого собака втрачається. Якщо у вас чорний собака, не можна одягати чорний низ або чорний верх. Колір одягу повинен злегка відтіняти собаку.

ХУДОЖНИК
Досконалий хендлер секрети показу в рингуКогда ви показуєте собаку в рингу, ви художник. Ви створюєте картину, зазвичай неприродну, оскільки ви повинні показати кращі сторони собаки і заховати її недоліки. Ви намагаєтеся щось продати експертові. Природно, ви повинні знати досконально свого собаку.
Едина різниця між художником і хэндлером полягає в тому, що перший творить один раз і назавжди, другий ж повинен повторювати своє творіння багато раз. Одного разу лапи вашого собаки розповзуться у всі чотири сторони - промах - професіонал вас переможе! Немає жодного чаклунства в тому, аби завжди ставити ідеально свого собаку. Це всього лише праця, зусилля, терпіння! Мені здається, що останнім часом хэндлери втрачають терпіння. Вони хочуть виграти негайно, без вивчення цього спорту, вивчення породи і тренування свого собаки . Тоді перемога буде випадковою.


ГОРДІСТЬ
Для того, аби ідеально показувати собаку, хендлер повинен вірити в неї. Ви повинні відчути гордість за свого собаку, відноситися до неї з повагою і демонструвати гордість експертові. Так само як художник гордиться своєю роботою, ви повинні з гордістю показувати собаку, неначе це сама краща тварина на землі і ви робите позику експертові, дозволяючи доторкатися до цієї цінності під час огляду.
Хендлери, які погано поводяться з собаками, тягнуть їх, хапають за морду, кричать, - це недостойні псарі. Коли ви показуєте собаку, ви повинні поводитися з нею, як з дорогим фарфором.


ЯК ЗРОБИТИ ШОУ-СОБАКУ
Шоу-собак роблять, ними не народжуються. Для собаки неприродно любити бігати по кругу, стояти нерухомим, терпіти дивних людей, що мацають її всюди. Її потрібно навчити любити це, навчити бути щасливою в рингу, навчити жити ради моменту, коли з'являється ринговка і настає момент грати шоу-собаку.
Собаки схожі на людей. Якщо їм щось подобається, то і робиться це з ентузіазмом. Якщо ні - собаки постараються будь-якими дорогами уникнути цього. Деяким дістаються хороші вчителі, які учать кращому учня, і учень прагне віддячити вчителеві. Ви повинні навчити собаку насолоджуватися процесом.


ЗДОРОВ'Я ОБОВ'ЯЗКОВЕ
Здоров'я собаки починається з її появи у вашому будинку. Якщо Ви налаштовані на перемогу, Ви повинні відмітити, коли ваш собака не в порядку і повинні мати хорошого ветеринара. Проблем зі здоров'ям є багато і Ви повинні уникати їх.


КОНДИЦІЮВАННЯ ШЕРСТІ
В продажу є безліч різних шампунів. Для щоденного використання підійде шампунь, який відповідає природному балансу рН, тобто 5,5-7,2. Шкіра собаки - сама лужна серед ссавців, включаючи людину.

Підготовка шерсті
Вибирайте кондиціонер, орієнтуючись на свою породу.
Но є загальні рекомендації:
1. Деякі кондиціонери пом'якшують шерсть.
2. Містячі силікон - ламають шерсть.
3. Бальзам містить віск, це може викликати лупу.
4. Зовсім не обов'язково використовувати найдорожчий шампунь.
Скоріше всього, вам доведеться багато експериментувати, аби знайти відповідний продукт для вашого собаки. Не робіть цього напередодні виставки! Так само ви повинні використовувати різні засоби в різних умовах: будь то літо або зима, жара або холод, дощ. Деякі люди використовують забагато кондиціонера, це веде до того, що шерсть січеться або стає жирною.

Розчісування
Щоденне розчісування масажною щіткою стимулює і сприяє зростанню шерсті у собак з середньою довжиною шерсті. Проте, потрібно бути дуже обережними, якщо у собак довга шерсть, особливо шовкова. Ви повинні знати, як доглядати шерсть свого собаки і певної породи. Груммінг має бути що розслабляє і приносити задоволення і вам, і собаці.
Шерсть зростає , тому без належного живлення (їжі), оптимального здоров'я і физичного навантаження собака не виглядатиме максимально добре.


ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ
Шоу-собака зобов'язана бути в хорошій форме. Лежання на дивані цілий день ніяк цьому не сприяє. Хороша кондиція означає «твердий, як камінь». Деякі виглядають так від природи, а деяким потрібно працювати над формою. Собаки, неактивні від природи, повинні отримувати додаткове примусове навантаження.
Цуценята повинні мати можливість гратися так багато, скільки вони хочуть, на великих територіях, щоб розробляти кінцівки і бігати з максимальною швидкістю, на яку вони здатні. Але без примусів!
Коли Ви почнете давати собаці примусове навантаження (біг підтюпцем з вами або рись), продовжуйте до тих пір, поки собака не втомився, неважливо, 1,5 км. або 300м. Якщо собаку навантажують вищим за її рівень "комфортабельної витривалості", м'язи, врешті-решт, неправильно формуватимуться під час руху, намагаючись компенсувати втому. Ваш собака запам'ятає цей негативний зразок руху і принесе його в ринг, а цей негатив практично неможливо виправити.
Потрібно поступово, аби з кожним разом можна було зробити більше, але завжди при природному русі. Прогулянки кращі, ніж галоп. Для відновлення м'язів необхідно 24 години. Бодібілдери не роблять однакові вправи з вагою щодня, вони міняють групи м'язів для навантаження. Так само і собака повинен відпочивати після великого навантаження, міняючи вид діяльності наступного дня.
Собаки, надані самі собі, не даватимуть собі фізичне навантаження. Більшість спатимуть або сидітимуть, спостерігатимуть білок, але не ганяти їх!
Всі шоу-собаки повинні мати хорошу мускулатуру. Правильні фізичні навантаження стимулюватимуть кровообіг і допомагатимуть зростанню шерсті. Таким чином, все взаємозв'язано.

«КНОПКИ» ВАШОГО СОБАКИ
З самого дитинства собаки ви повинні спостерігати за тим, на що вона краще всього реагує. Деяким собакам подобається, коли їх чешуть за вухами. Якщо ви хочете змусити собаку щось зробити, трохи почухайте за вухами і підбадьорите її.
Кар'єра найвідомішого собаки породи боксер абсолютно змінилася. Його нічого не цікавило, вуха і хвіст опущені. Вже вирішили повернути його додому. Абсолютно випадково внуки хэндлера залишили у дворі гумовий маленький м'ячик. Знервований, хэндлер штовхнув ногою м'яч. Боксер натягнув повідець, нагострив вуха, хвіст вгору і застиг. З цієї миті він виграв 125 BIS.
Практика використання методики вільної стійки на ласощі (free-baiting) лабрадорів в США почалася з того моменту, коли хендлер відомого лабрадора з Великобританії почав робити це. Лабрадор Сем мав прекрасний перед і дуже любив собачі солодощі, природна стійка була прекрасна. З тих пір інші хендлеры стали також ставити так своїх собак, не дивлячись на те, що собаки інколи виглядали не кращим чином в такій стійці.
Багато років тому коллі ставили в механічну стійку до тих пір, поки не з'явився один коллі. Він виглядав на мільйон доларів, поки хтось не торкався до нього руками. Його хвіст падав, вуха були схожі на вуха кажана. Його хэндлер був у відчаї. Одного дня до грумминговогу столу підійшов чоловік із згортком. Коллі ожив! Це сталося в Канаді, і в пакунку було м'ясо лося. З тих пір для коллі замовлялося м'ясо лося, а стійка була супер.
Пошук «кнопок» може продовжуватися місяцями, а то і роками. Інколи це відбувається випадково, як в описаних випадках. І тут любителі-хендлери мають перевагу: вони мають більше можливості спостерігати за собакою.
«Кнопки» будуть вирішенням багатьох проблем. Наприклад, ваш собака не любить, коли їй дивляться зуби. Знайдіть спосіб поєднати цей процес з приємними емоціями. Можливо, допоможуть ласощі або просто потрібно почухати його підборіддя. В кінці похваліть його, дайте ласощі. Не чекайте, що результат буде на наступний ранок. Пройдут тижні, але, врешті-решт, коли собака побачить експерта, підійшовшого для огляду, пес буде упевнений, що послідує похвала.
Тренування - дає здатність виконувати щось правильно, причому кожен раз. Навчання - це засіб мотивувати собаку зробити те, що ви хочете, причому щасливо і послідовно. Аби тренувати і виучувати, ви повинні добре знати свого собаку.


ФІЗИЧНА ФОРМА ЛЮДИНИ
Слід визнати, що люди - слабкі істоти, що долаються хворобами. Природно, ці хвороби вплинуть на показ собаки в рингу.
Аби добре показати собаку, ви повинні самі бути в хорошій фізичній формі. Природно, ви повинні підбирати породу так, щоб ви змогли її виставляти. Ви повинні оцінити свою фізичну форму, а так само знати, що вам самим будуть необхідні тренування. Тренування з собакою - це прекрасний спосіб і самому підтримувати форму. Наприклад, при виконанні руху вперед-назад (gaiting - гейтинг), якщо собака наданий сам собі, вона рухатиметься згідно своєму природному ритму. Проте, ви повинні рухатися як команда - в цьому секрет цієї вправи. Це не означає, що ви повинні адаптуватися до швидкості собаки, особливо, якщо у власному ритмі вона не показує себе добре. Потрібно знайти такий ритм, в якому ви обоє виглядали б добре. Це досягається практикою, тренуватися потрібно не лише удома, але і реальних умовах (у рингу). Найбільш коштовна і зручна практика за наявності дзеркала, відеозапису або іншої людини, яка могла спостерігати ваші рухи і поправити при необхідності.

ВХОДЯЧИ В РИНГ
Вхід в ринг - це перший крок. Дуже часто для новачків це перший програш.
Ви повинні точно знати, коли ви увійдете до рингу, не втрачати часу і знати, що собаку ви повинні поставити за 10 сек. Більшість новачків думають, що вони неправильно щось роблять і постійно грають з собакою. Якщо ви постежите за новачком, він завжди робить багато зайвих рухів. Йому здається, що потрібно підсунути кінцівку, узяти ринговку в іншу руку і тому подібне Насправді виходить метушня перед очима експерта.
Коли ви робите з собакою перший круг в своєму віковому класі, залиште собі в кінці круга трохи місця, аби мати можливість поставити собаку. До наступного собаки має бути відстань в 90 см. Перш ніж намагатися щось коректувати, поглянете на собаку. Можливо, у вільній стійці собака стоїть майже прекрасно. Тоді лише поправте трохи одну або дві лапи. Якщо ви після руху різко зупинилися, можу гарантувати, що ваш собака втратив баланс і вам доведеться повністю ставити її механічно. Природна стійка краще всього виходить після руху. Якщо ви дозволите собаці переходити з руху у вільну стійку, вам не доведеться постійно загравати з собакою, аби поставити її. Ваш собака виглядатиме краще, відчуватиме себе краще.


З РІНГОВКОЮ АБО БЕЗ
Деякі породи, в основному із спортивної групи, ставляться в стійку без ринговки. Проте, інколи експерти просять залишити ринговку на собаці. Слухайте інструкції експерта і слідуйте ім.
Один з навиків, які вам необхідні, - це здатність скручувати кінець ринговки в кулаці. Кінець ринговки ніколи не повинен вільно звисати з вашої руки! Лише німецька вівчарка виставляється на повній довжині ринговки. Ви можете контролювати швидкість собаки і положення ринговки, скручуючи/відпускаючи ринговку. Можливо, ви виберете коротку довжину для виконання gaiting (рух вперед/назад) і велику довжину для виконання бігу по кругу. Поки ви не будете повністю упевнені в реакції собаки, не виконуйте gaiting з вільною ринговкой в 1,8м. Можливо, це виглядає незвично і цікаво в деяких хендлерів, але ніколи не копіюйте способи лише тому, що в іншого хендлера цей спосіб виглядає добре. Аматорові краще добре знати і уміти практикувати основи.
Сама краща довжина ринговки - це та, за допомогою якої ви можете контролювати собаку. Спробуйте різні ринговки з різного матеріалу, аби зрозуміти, яка краще личить вашому собаці. Професіонали мають цілий ящик ринговок і використовують різні в різних умовах. Деяким собакам подобається дзвін ланцюжка, деякі його ненавидять.
Яку б ринговку ви не одягнули, під час показу ви її зніміть. Під час першої стійки не знімайте ринговку (ті породи, які в стійці без ринговки), але зніміть її, якщо експерт почав відразу ж детально оглядати собак в ряду перед рухом по кругу. Ви повинні знати всі рухи і наміри руху експерта, поглянувши породу, яку він судить перед вашою.
Якщо потрібно зняти ринговку, покладіть її перед мордою собаки, аби ви у будь-який момент могли узяти її. Це особливо важливо, для тих, кому не можна втрачати контроль над собакою. Не потрібно знімати ринговку з щеняти, незалежно від породи.

nataska_vystavka_2

STACKING - СТІЙКА (механічна)
Немає необхідності постійно тримати собаку в рингу в стійці, особливо коли кількість собак у вашому класі велика. Коли до вашої експертизи залишилися 2-3 собаки, починайте підвищувати рівень ентузіазму у собаки. Підготуйте себе і собаку до експертизи.
Коли почався огляд, поставте собаку настільки ідеально, наскільки зможете. Не важливо, оглядають ваш собаку на столі або на підлозі, експерт в даний момент повинен побачити все краще в ній.
Не загравайте з собакою, коли ви її поставили в стійку. Якщо експерт переставив кінцівки собаки, не надумайтеся ставити їх назад. Те, що бачить експерт і те, що бачите ви, може діаметрально відрізнятися. Найбільш постійна помилка аматорів - постановка задніх кінцівок далеко назад, що позбавляє собаку балансу. Якщо експерт підтягнув задні кінці під собаку, він робить вам позику, прагнучи у вигіднішому світлі показати ваш собаку. Якщо ви виправите те, що зробив експерт, він подумає, що ви бовдур і спише вас із з рахунків. Дивно, як багато хендлерів ображають експерта, міняючи положення собаки.


GAITING - РУХ ВПЕРЕД І НАЗАД
Після огляду в стійці ви виконуватимете gaiting за зразком, який вам запропонує експерт (зазвичай такий же, як і у інших учасників). Якщо експерт просить всіх рухатися по трикутнику, не беріть на себе сміливість порушувати наказ і рухатися якось по-іншому. Це відверне експерта, а ви виглядатимете бовдуром.
Індивідуальний gaiting, можливо, найважливіша вправа. Ви повинні навчитися рухатися по прямій, ваша рука тримає ринговку в рівному положенні і на відстані від корпусу. Ви повинні навчитися фіксувати ваше зап'ястя так, щоб рука не рухалася в різні напрями, а була стабільно в одному положенні. Ви повинні практикуватися бігати по прямій, рука має бути паралельна землі. Можете узяти ринговку і прив'язати до неї камінь, а не бігати весь час з собакою. В даному випадку тренуєтеся ви. Перехожі, можливо, підніматимуть брови, але не звертайте увагу. Вони подумають, що, купивши собаку, ви в черговий раз з'їхали з глузду. Ви повинні навчитися бігати без каменя на кінці ринговки. Коли ви навчитеся, спробуйте виконувати цю вправу з собакою. Ви відразу ж відмітите різницю між вашими рухами і собаки.


BAITING - СТІЙКА (вільна, на ласощі)

Коли ви закінчили gaiting, необхідно БУДЬ-ЯКИМИ способами привернути увагу собаки і «привести в бойову готовність». Ви можете використовувати в цій стійці шматок печінки, сосиски, м'яч, все те, що заводить ваш собаку. Без фанатизму.
Не набивайте рот собаки ласощами в той момент, коли експерт збирається оглядати голову. Не люблять експерти, коли собаки стрибають і в'ються довкола, прагнучи отримати ласощі і їх неможливо оглянути.
Не намагайтеся обдурити експерта, не показуючи, наприклад, перед, (а він у собаки поганий). Саме перед він і постарається оглянути спочатку. Якщо є недоліки, дайте спокій їм і концентруйтеся на достоїнствах.

ВИБІР ПЕРЕМОЖЦЯ
Тепер ви можете або розслабитися або найактивніше показувати собаку. Все залежить від розмірів класу. В кінці огляду починається вибір. У класах з невеликою кількістю собак порядок може не порушуватися. А у великих класах експерти використовують різні методи сортування. Деякі «витягують» кращих, а з останніми прощаються. Деякі ділять клас навпіл, а учасники довго думають, до якої половини вони належать. Деякі, аби остаточно заплутати експонентів, частину витягують в середину, а останні стоять по кругу, знову ж таки не знаючи, в якій частині щасливчики. Деякі ставлять собак від кращого до гіршого, навіть якщо в класі 50 собак.
На загальних виставках зазвичай «відпускають» частину, а з тих, що залишилися вибирають кращого. На монопородках прагнуть тримати всіх учасників в рингу, навіть якщо вочевидь, що хтось програв.
Ви повинні активно продовжувати показувати собаку, якщо ви залишилися в рингу. Якщо очевидно, що експерт не зацікавився вашим собакою, немає причин працювати на межі. Залиште сили для іншого разу.
Пам'ятаєте, рішення приймається в кінці. Навіть якщо експерт вже має припущення про переможця, останнє близьке порівняння може різко його змінити. Не помиліться! Трапляється всяке: і собака може зашкутильгати, наприклад. Будь-який поворот може змінити вашу долю. Будьте готові!!

 

ТРЕНУВАННЯ

ТРЕНУВАННЯ ДЛЯ ДВОХ
Тренування ділиться на дві частини: тренування для собаки і тренування для вас. Ви можете тренувати собаку незалежно від віку: будь то щеня або собака 4-5 років. Шоу-тренування це процес, подібний до тренування. Чим менше негативного, тим краще. Можливо, на тренуванні буде купа випадків, коли потрібно застосувати негатив, але такий спосіб має бути використаний лише для найсерйозніших випадків.
Ні в якому разі не використовуйте ласощі як мотивацію. Заохоченням має бути кохання, а не шматок печінки.
У ідеалі, перше тренування має бути між 6 і 12 тижнями. Не можна тренувати в період зміни зубів! Це період від 12 тижнів до 6-9 місяців, залежно від породи. Ви можете ходити з щеням на вільній ринговці, але це все! Причина незастосування сили (в даному випадку тренування має на увазі підганяння до дії) - це зміна зубів і відсутність належної уваги щеняти. Немає послідовності в його діях. Зуби болять, лімфовузли збільшені і тому подібне Пам'ятаєте: ваша мета - зробити виставку для собаки забавою!
Тренування включає не лише роботу з собакою, stacking, gaiting, але також вивчення собаки. Точно так, як і ви вивчаєте те, що любить/не любить людина, що живе з вами, ви так само повинні вивчити ваш собаку. Якщо ви хочете зробити виставку для собаки забавою, знайте, що якщо ви протягнете щеняти на ринговці перший раз по рингу, ви зруйнуєте свою мету.
Тренування мають бути короткими. Ніколи більше 10 хвилин за один раз! Ви можете зробити 2 коротких сесії за день. Гарантую, що в реальному житті ви не виставлятимете собаку більше 10 хвилин! Якщо ви тренуєтеся більше 10 хвилин, ви робите неправильно. Ви не розслабляєте ні себе, ні собаку.
Шоу-показ, в основному, складається з 2 елементів: gaiting і stacking. Ви можете учити собаку gaiting 5 мин., а stacking - 2 мин. Але найскладніше для собаки - зрозуміти перехід від одного елементу до іншого. Не об'єднуйте два елементи, поки собака не вивчив їх окремо.


STACKING
У стійці ви повинні привчити собаку до своїх рук на її корпусі, до пересування вами її ніг і постановці їх в незручне положення. Собака повинен навчитися тому, що ви триматимете її голову в незручному положенні і вона повинна навчитися любити це. Вам потрібно пройти через ці вправи, і якщо собака прийняв їх і робить правильно, ви повинні добре похвалити її. Якщо собака не робить вправу, то нічого не говорите. Просто проігноруйте реакцію і повторіть вправу. Через деякий час собака зрозуміє, що якщо вправа зроблена правильно, буде кохання і похвала. Якщо немає - собака буде проігнорований. Цей спосіб триваліший за часом, але він дієвий. Основи тренування - це початок кар'єри собаки і повинно приносити задоволення.
У ідеалі ви повинні привчати щеняти до стійки до 12 тижнів. Щенята швидко вчаться у віці від 8 до 12 тижнів. Декілька хвилин на столі і на землі в ранньому віці запам'ятають і застосовані в пізньому віці.
Собака повинен спокійно сприймати той факт, що голову тримають, а зуби оглядають. Спочатку ви привчаєте до того собаку самі, потім необхідно, аби хтось оглядав зуби. Якщо собака заперечує, не боріться з нею. Ослабте свою хватку так, щоб лише пальці тримали морду. Друга людина повинна дати ласощі після огляду.
Практикуйте стійку перед дзеркалом.
Ставте собаку так, щоб вам було зручніше. Якщо ви маєте ріст 150см, вам буде складно поставити хорта в правильну механічну стійку. Ви повинні навчити собаку самого ставати в стійку. Ви можете ставити собаку у вільну стійку, «вводячи» її в цю стійку, тобто в кінці руху кроком. АЛЕ помилка, яку роблять більшість хендлерів - постійна зміна положення собаки.
Собака, який постійно переминається, змінює положення, має бути добре захоплена за морду. Коли голова в цьому положенні, собаку втратить баланс, якщо спробує рухатися. Оскільки це незручно для собаки, вона, врешті-решт, прийде до виводу, що потрібно залишатися на місці.
Коли ви ставите собаку в стійку, завжди контролюйте голову: притримуючи голову за щелепу, або тримаючи ринговку під вухами. Коли ви ставите кінцівки, не відпускайте голову, інакше собака швидко змінить положення, і вам припаде все робити спочатку.
Собака навчиться стійці набагато швидше, якщо ви кожного разу будете послідовні в своїх рухах: зафіксували голову, встановили кінцівки, підняли хвіст.


Тренування gaiting на вільній ринговці потрібно починати проводити в один час з stacking, але не на одному уроці!!! Починати потрібно до 12 тижнів.
Спочатку цуценя повинне звикнути до ошийника, потім потрібно привчити до повідця, відволікаючи щеняти від нього грою, при цьому просуваючись в різних напрямах, аби щеня звикло до ваги повідця. Амуніція спершу має бути легкою. Не можна тягнути і смикати щеняти за повідець!
Після зміни зубів ви можете привчати собаку рухатися на ринговці в потрібному темпі за допомогою коротких ривків.
Перші вправи по gaiting повинні завжди виконуватися на вільній ринговці! Позитив! Не важно, яка це порода. Не можна постійно натягувати ринговку. Це має бути серія ривків, маленьких корекцій.
Ривок може бути різким лише в той момент, коли собака намагається повністю вийти з-під контролю. Проте, кількість таких корекцій має бути мінімальна. Ніколи не смикайте собаку, який відстає, це приведе до того, що вона сильніше відставатиме. Заохотите похвалою або ласощами. Ви доб'єтеся більших результатів, якщо довжина ринговки буде коротка, а натиск руки твердий. Якщо собака скаче безупинно довкола вас і ринговка зробила петлю довкола голови, при короткому і твердому натягненні ринговка швидко стане на місце без вашого втручання і додаткових команд.
Коли ви бачите професіонала в рингу, таке відчуття, що він нічого не робить, просто злегка рухає рукою, роблячи легку хвилю на ринговці. Собака відповідає на дії, згадуючи тренування і метод корекцій «потягнув (ривок) - відпустив».


ОСНОВИ
Для того, щоб перемагати, потрібно знати основи досконально. Постійно до них повертатися, повторювати, аби, врешті-решт, забути про них. Тобто ви повинні знати основи напам'ять, аби не концентруватися на них. Навіть коли ви будете добре їх знати, ви зрозумієте, що вам необхідно повернутися до них і підсилити, будь то коректування поганих звичок або тренування основ для того, щоб вони стали другою натурою.

професіонала в рингу

ВИСТАВКИ СОБАК - ЦЕ ЗАБАВА
Так повинно бути для собак. Скільки собак, ринговку, що бачать, ховаються? Ви повинні навчити їх любити ринг. Якщо ви цього не зробите, ви навряд чи переможете. Коли приходить час вибирати кращого з кращих, лише особа собаки і її «шоу-стиль» виділить її серед останніх.
Більшість хендлерів сказали б, що краще мати хорошого шоу-собаку, чим собаку з хорошим екстер'єром. На це є 2 причини. Коли ви програєте, маючи собаку з хорошим екстер'єром, це дійсно великий удар. Коли ви виграєте з середнім собакою, який є хорошим шоу-собакою, хоча і не ідеальний представник породи, це заставляє гордитися хендлера, оскільки саме він має талант отримати найкраще від цього собаки.
Ваш собака повинен тягнути вас до рингу, а не від нього. Багато недосвідчених власників мають собак, які добре показуються, коли рухаються від рингу, а не до рингу або в рингу. Це все результати поганого тренування. Переможці щасливі, але вони не народилися такими. Якщо ви зробите показ для собаки забавою, ви отримуватимете задоволення від показу переможця.


ПЕРЕХІД ВІД STACKING ДО GAITING
Коли собака навчився ставати в стійку і виконувати gaiting на різних сесіях протягом 2-4 тижнів, ви можете повільно зближувати обидві сесії, роблячи перерву між ними коротшу і коротшу. Врешті-решт, собака зможе перейти із стійки в рух поряд з вами, рухаючись в певному напрямі і з ентузіазмом.
З моменту, коли собака добре вивчив обоє вправи, тренування і відточування майстерності повинно перейти в ринг.

BAITING: ВИКОРИСТОВУЙТЕ ЯК ОСТАННІЙ ЗАСІБ
Стійка на ласощі - це крайній засіб отримати максимум, на який вона здатна. Використовуйте ласощі, аби запалити вогник в очах, підняти вуха, вигнути шию. У ідеалі ласощі мають бути використані як покращувач, а не основний момент. Не можна ігнорувати інші аспекти тренування і показу собаки.


ДОМАШНІ СОБАКИ І СОБАКИ В РОЗПЛІДНИКУ
Набагато складніше привчити домашнього вихованця бути щасливим в рингу, чим собаку з розплідника. Але можливо. Собаки спочатку шукають вашого схвалення їх діям. Вони жадають вашої дружби.
Якщо ваш собака погано показує себе в рингу, ігноруйте її. Не поважно, з розплідника собака або удома, залиште її одну. Не обговорюйте з нею щоденні новини, не поплескуйте її, не гладьте. Навіть не показуйте їй, звідки дістаєте їду. Ігноруйте її весь час, крім випадків, коли одягаєте ринговку. Одягнули - забави і ігри, зняли - ігнорування. Через тиждень ваш собака виконуватиме кульбіти побачивши ринговку.


БУДУЙТЕ ПОСТУПОВО
Більшість господарів перший раз наводять в ринг своїх 6-місячних щенят і хочуть, аби собаки показувалися як ветерани виставок. Вони розстроюються і забувають, що професіоналові вимагається 1-2 роки, аби підготувати собаку для хорошого показу. Забудьте про перемоги і програші в перших 4-6 показів! Ідиті в ринг, аби показати собаці все задоволення знаходження в нім. Візьміть м'ячик, печінку, ласощі. Грайте з ним в рингу.
Тренування - це повільний будівельний процес. Щенята не досконалі. Діти теж не досконалі. 16-річний підліток не володіє соціальною грацією 45-річного чоловіка, який накопичував її все своє життя.
Собаки міняються також, як і люди. З розумовим і фізичним розвитком мінятимуться і Ваші тренування. Ви повинні адаптуватися до змін на кожному етапі.
Є аспекти показу, які не зрозумілі для щеняти в 6 місяців. Але не відмовляйтеся від цього аспекту зовсім, якщо вважаєте, що це допоможе собаці в показі. Просто спробуйте пізніше.
Наприклад, ваш собака не може виконувати gaiting швидко у віці 10 місяців, оскільки фізично не готова до цього. Развиток м'язів і координації навряд чи їй допоможуть. Це все одно, що 13-річний підліток хоче бути балетним танцюристом. У віці 2,5 років, коли м'язи і розум собаки дозріють, ви зможете збільшити швидкість собаки при виконанні gaiting.

У перебігу всієї кар'єри собаки ви повинні шукати речі, які слід поліпшити: як у показі собаки, так і у власній майстерності. Якщо ваш собака прекрасно показується в 2 роки, це не означає, що даний спосіб показу буде прекрасний протягом всієї кар'єри.

 

ТРЕНУЙТЕСЯ ПРАВИЛЬНО
Тренування непрофесіоналів, загалом, практично завжди неправильні. Професійні спортсмени зазвичай для приведення себе у форму практикують ті аспекти, які вони погано уміють робити. Непрофесіонали ж, практикують те, що вони роблять добре. Це неправильно.
Практика потрібна для позбавлення від поганих звичок і збільшення фізичних і розумових здібностей. Якщо Ви щось робите прекрасно, навіщо тренуватися в цьому? Коли Ви тренуєтеся з собакою будинку, попрацюйте над тими аспектами, які не виходять. Наприклад, stacking, ставлення кінцівок собаки, зміна темпу руху.
Більшість новачків мають проблеми при русі по прямій лінії. Коли вони починають «петляти» в рингу, собаки втрачають баланс. Попрактикуйте рутинні рухи: біг уздовж паркану або натягнутого шнура. Якщо нема на що «спертися», знайдіть очима вдалині об'єкт і рухайтеся у напрямку до нього.
Більшість господарів виходять на тренування, і якщо собака має проблеми в stacking, але добре рухається в gaiting, присвячують все тренування gaiting або, навпаки, stacking.
Купіть велике дзеркало, ви повинні бачити, як виглядає ваш собака в стійці. Експерт бачить зовсім не те, що бачите ви! Ви повинні вивчити, як ваш собака виглядає з вашого боку, коли він добре виглядає з боку дзеркала, тобто експерта. Будьте готові до того, що з вашого боку стійка може виглядати жахливо, а з боку експерта прекрасно. Або навпаки.
Виконання gaiting з коротконогими породами вимагає певної вправності. Необхідно пристосуватися до руху собаки і дуже добре відчувати ринговку, аби уміти управляти собакою.


УСЛІПУ
Ще один спосіб для відточування вашої майстерності - постановка собаки в стійку «усліпу». Станьте з собакою і попросіть кого-небудь коментувати ваші рухи по установці собаку в стійку, тобто наскільки вони вірні. Врешті-решт, ви зможете ставити собаку, практично не дивлячись на неї. Це дасть вам можливість спостерігати за тим, що відбувається в рингу.
Собака не може пересунутися, не перенісши вагу. За допомогою сліпого методу ви відчуватимете руками перенесення ваги собаки, що допоможе вам контролювати небажані дії. Ця техніка дуже допоможе вам, якщо експерт несподівано погляне у вашу сторону. Але ці навики потрібно постійно тренувати.
Ви також повинні вивчити реакцію вашого собаки на рух ринговки, це дасть вам ключ до відчуттів собаки, її настрою і намірів, допоможе зрозуміти чи є ви однією командою.


ПОЗИТИВНЕ ПІДКРІПЛЕННЯ
Як багато людей мають невпевнених в собі собак, які входять в ринг з опущеним хвостом, без настрою, що тягнуть у бік виходу! Як багато людей, стоячи за рингом, граються з собаками, дають ласощі, а в рингу заставляють собаку стояти. Немає ні ласощів, ні м'ячика! Собака думає: «За рингом ми граємо, а в рингу - дисципліна. Мені це абсолютно не подобається.»
Існують способи для позитивного підкріплення. Якщо у вас соромливий собака, не поплескуйте її, не говоріть «ОК». В такий спосіб ви лише підсилюєте соромливість. Навпаки, ігноруйте собаку. Нічого не робіть, але, увійшовши до рингу, грайте з собакою, аби побудувати її упевненість в собі.
Уроки по хендлингу - це уроки для вас, але не собаки. Якщо ви ходите на уроки ради собаки, не робіть цього. Ви принесете собаці значно більше користі, якщо підете в парк на яку-небудь гру. Знайомтеся, розмовляйте з людьми. Виходьте «в люди»! Не використовуйте уроки хендлинга для соціалізації собаки. Уроки - це стрес для собаки, а ви ще намагаєтеся її виучувати в цих стресових умовах. НЕ ПОВИННО БУТИ ТРЕНУВАННЯ В УМОВАХ СТРЕСУ. Лише позитив! Все це приведе до того, що собака ненавидітиме такий рід активності. А вам потрібно розвинути любов до шоу! А на уроках хендлинга собака, виходить, 1,5 години підряд в рингу.
Собака повинен розуміти, що участь в шоу набагато цікавіша, ніж сидіти на дивані.


ПОЧИНАЙТЕ АКУРАТНО І ПОВІЛЬНО
Зробіть перший контакт собаки з шоу приємним. Не треба починати знайомство з декількох шоу підряд. Відвідаєте одне шоу, якщо на вихідних їх два. Йдеться про участі в шоу. Але ви також можете відвідати і друге шоу, минувши стадії грумминга і показу.
Не виставляйте молодого собаку часто і постійно в перших 6 місяців. Не починайте знайомство з показом з крупного шоу, де і Ви самі не будете розслаблені, а переживатимете за результати. Та і обстановка довкола буде дуже напруженою.

 

ПСИХОЛОГІЯ РИНГУ

СИЛА РОЗУМУ
Сила розуму дуже важлива, якщо ви показуєте собаку, викладаючись на всі 100 відсотків. Ви повинні повірити в свого собаку ще до того, як почнете її показ. Ви повинні перенести цю віру на собаку, аби вона думала, що вона самий кращий собака. Аби скористатися всіма перевагами позитивного мислення, ви повинні підготуватися морально до кожного вашого кроку в рингу.
Перед виставкою протягом тижня зробіть наступне на 10 хвилин: сядьте спокійно, закрийте очі і подумайте, в які проблемні ситуації ви могли б попасти. Наприклад, що ви робитимете, якщо собака почне стрибати як кролик в рингу? Якщо попісяє? Якщо на вас впаде намет? Якщо Ви впадете? Якщо собака буде дуже/недуже збуджена? Якою б не була ситуація, якщо Ви вирішили проблему в думці, вам простіше реагуватиме на неї.
У ніч перед виставкою перед сном подумайте про змагання. Подумайте про конкурентів, їх сильні і слабкі сторони. Навіть якщо Ви не знаєте, хто конкурент, постежте за ними перед рингом.
Подумайте про погоду. Якщо, наприклад, буде жаркий день, що потрібно узяти з собою, аби собака відчував себе комфортабельно.
На додаток до вирішення проблемних ситуацій в думці, продумайте картинку в думці, як ви показуватимете собаку. Подумайте про те, як її краще показати. Якщо ви знаєте собаку добре, вам не потрібно торкатися до неї, аби представити цю картину.
Перед рингом уважно огляніться і «підкоригуйте картинку в думці» під дані обставини.


ТУНЕЛЬНЕ БАЧЕННЯ
Коли ви підійдете до рингу, ви повинні володіти тунельним баченням. Ваша концентрація повністю зосереджена на собаці. Заткніть весь світ і «читайте» ваш собаку. На що вона реагує? Як вона себе сьогодні відчуває? Вона щаслива? Пригнічена? Як потрібно компенсувати негатив?

 

ШИРОКЕ БАЧЕННЯ
Концентрується на собаці, ви все ж повинні усвідомлювати, що відбувається довкола і як це вплине на собаку. Ви повинні оцінити що відбувається і по можливості ліквідовувати подразники, які можуть налякати собаку. Тому ви не повинні базікати або відволікатися на інші речі. Стежите за собакою.
Зараз же є хороша можливість оцінити ваших противників.

 

КОНЦЕНТРАЦІЯ
Багато хендлерів бояться змагань. Вони так нервують, що їх трясе, І СОБАКА ВІДРАЗУ Ж ПЕРЕЙМАЄ НАСТРІЙ ГОСПОДАРЯ! Якщо це станеться, все закінчено для вас на сьогодні! Ви програли «в думці», ще не почавши змагатися в реальному житті. Якщо ви володієте тунельним баченням, ви будете сконцентровані на собаці, і вас ніхто не зможе збентежити і розхвилювати. Концентрація - це ключ до досконалого показу. Все у ваших руках, все можливо, але лише потрібна практика, аби відучитися від поганих звичок.

ПОЗИТИВНЕ ВІДНОШЕННЯ
Позитивне відношення швидко переходить до собаки. Це зауваження особливе вірно для тих собак, які живуть з господарями днями і ночами. Якщо у вас кислий вираз на обличчі, ваш собака йтиме з опущеним хвостом. Спробуйте посміхнутися! Ваше позитивне відношення додаватиме енергію собаці. Ви обоє будете підживлювати один одного цим позитивним відношенням.


РЕАКЦІЯ НА СТРЕС МАЄ БУТИ ШВИДКОЮ
Розумова реакція грає важливу роль відповідаючи на стресову ситуацію і контроль ваших емоцій. Проте, не можна повністю заховати вашу нервозність.
Ви можете урівноважено поводитися на заняттях або на експертизі в породі. Але якщо це вже змагання в групі? Як часто ваш собака, який добре поводилася цілий день, на БЕСТах просто стає невпізнанним? Вона міняє алюр або стрибає, вуха притиснуті, стояти не хоче. Що відбувається? Собака розуміє, що ви схвильовані. Вона відчуває це по адреналіну, що виділяється з вашим диханням. Собака чує його і думає: «Щось не так » і починає поводитися з побоюванням. Ви можете контролювати адреналін, яке видає ваше тіло. Дуже просто. Візьміть м'ятну цукерку. Вона маскуватиме запах, і якщо ви контролюєте своє тіло (не тремтите і не сіпаєтеся), собака повірить в те, що все добре і добре показуватиметься.


ОБМЕЖЕННЯ ШВИДКОСТІ
Моральна підготовка особливо важлива, коли вас відібрали для фінальних змагань. Ви виділяєте адреналін, швидкість ваших рухів збільшується. Вам здається, що ви робите все із звичайною швидкістю, проте, це невірно: ваша швидкість подвоюється. Це не лише збиває з пантелику вашого собаку, це робить ваші рухи безглуздими і збиває баланс собаки.
Коли ви виявитеся в цій ситуації, уповільніть в два рази ваші рухи. Будь-який рух, будь то перестановка лапи собаки або підтягування ринговки. Вам, у вашому збудженні, здаватиметься, що ви робите це вічність, але насправді це буде ваша звичайна швидкість.
Адреналін робить ваші рухи не такими м'якими і рівними, ваша сила збільшується, тому рух повідцем з вашого боку може стати справжнім грубим ривком. Тому пригальмуєте! Понизьте швидкість удвічі! Будь це чемпіонат світу, вестмінстер або будь-яке інше шоу, сядьте, розслабтеся, вийдіть в ринг останнім, але понизьте швидкість!!! Ви краще виставите собаку, у вас буде час подумати, як краще зробити те або інший рух.


ОЦІНКА СУПРОТИВНИКІВ

Коли ви показуєтеся на рівні групи, зазвичай довкола вас кращі представники породи, тому вам припаде складніше. Наприклад, дуже хочеться бути першим в шерензі собак, першим вибігти на ринг. Чому більшість цю хочуть? Загадка. Це ж найскладніше місце. Постежте за людьми в черзі на ринг БЕСТов. Деякі прагнуть прокласти собі дорогу, аби бути в числі перших в лінії. Пропустите їх. Є ще одна хороша тактика. Ходіть уздовж собак, розглядайте їх, гойдайте головою, робіть такі рухи, аби хендлери увірували в те, що ви знаєте, що робите.
Попрацюйте (грумминг) над проблемними місцями екстер'єру собаки. Якщо це шерстяні породи, вам простіше. Але ховайте свій грумминг від очей експерта, нічого не робіть на його очах.
Груммінг - прекрасна розслабляюча процедура перед виходом в ринг бестів. А ви також зосередитеся на тунельному баченні. Ваші суперники будуть схвильовані тим, що ви робите більше для свого собаки, ніж вони


ПІДКРЕСЛЕННЯ НЕДОЛІКІВ
Увійшовши до рингу, ви повинні відразу зрозуміти сильні і слабкі сторони своїх противників. Природно, ви повинні знати кращі сторони і вашого собаки.
Одна велика помилка, яку роблять непрофесіонали, - це підкреслення недоліків. Зазвичай, наприклад, якщо собака має поганий зад, то хендлер ставить собаку в стійку і кожні 2 секунди кидає погляд в цю сторону, перевіряючи, чи все нормально. Все, що ви робите, - привертаєте увагу до цієї частини. Якщо у собаки є недолік, поставте її в стійку і забудьте про нього.
Кожен ваш рух має бути направлений на поліпшення показу тварини. Якщо немає необхідності в якомусь русі, не робіть його! Наприклад, не треба постійно створювати метушню довкола собаки, розчісувати і так далі Все це ви робите, аби заспокоїти себе. Морально підготуйте себе, і ви знатимете, куди подіти свої руки.
Людина - тварина цікава. Експерт теж людина, тому його однозначно зацікавить те місце, довкола якого ви створюєте метушню. І він підійде перевірити.
Тому, замість того, щоб підкреслювати недоліки, скористайтеся природною людською допитливістю і концентруйтеся на достоїнствах собаки: дивіться на них, презентуйте їх.


ВІЗУАЛЬНИЙ КОНТАКТ

Коли Ви робите це все, не дивитеся в очі експертові, не шукайте його погляду. Не благаєте поглядом ні про що. Дивіться завжди на собаку, особливо якщо експерт підійшов оглянути її.

 

ПІДГОТОВКА ДО РИНГУ
Більшість хендлерів-власників приходять на виставку, ставлять свій стіл поряд з друзями по породі. Вони роблять грумминг свого собаки, виставляються, розмовляють і вирушають. І не роблять для себе жодних виводів!
Ті, хто розумніші, приходять рано, сідають поряд з тим рингом, де проводить експертизу суддя, який судитиме їх породу. Якщо вони досить кмітливі, вони зрозуміють, як експерт судить, його логіку. А також побачать, в якому порядку експерт викликає собак, як їх оглядає.. це стане ключем для них.


ВИВЧЕННЯ ОСНОВНИХ МОМЕНТІВ
Кожна виставка має бути уроком для вас. Прийдіть на виставку рано, знайдіть краще місце, бажано біля рингу. Ви зможете вивчити ринг, всі його місця: де сонце, тінь, яма, горб. Ви зрозумієте, яку краще надіти взуття і як рухатися в рингу. Якщо шоу в приміщенні, оціните пів і покриття на нім: як потрібно рухатися, аби собака/Ви не посковзнулися. Звернете увагу, чи немає рядом гучномовців, які можуть налякати собаку.
Також поглянете на розмір рингу, на зразок руху собак , аби експерт не пояснював вам в надцатый раз.
Перед монопородкою запитаєте в стюарта, в якому порядку викликатимуть собак. Можливо, це буде по каталогу або пси перед суками або ін. Деякі експерти не приділяють великого значення порядку виходу собак, інші слідують точно по каталогу. Ще перед виходом в ринг ви повинні точно знати, де ви стоятимете.


ДОПОМОГА ЗА РИНГОМ

Багато власників роблять помилку, підводячи власних собаку до рингу. Так, у них немає вибору, якщо вони працюють поодинці. Але було б прекрасно, якщо хтось допоможе вам за рингом і потримає собаку.
Ви можете подумати, що професійні хендлери ледачі, оскільки вони стоять за рингом, розповідають брудні жарти, спостерігають за дівчатами в коротких спідницях (варіант: хлопцем у вузьких штанях). Коли викликають учасників класу, асистенти подають повідець з собакою, і хэндлер виходить в ринг. Це відбувається не тому, що нам лінь тримати собак. Це психологічний спосіб контролювати собаку.
Асистент стоїть за рингом, подалі від хендлера і просто прагне тримати собаку в спокійному стані. Це все. Жодної уваги, жодного поплескування, розчісування або розмови з собакою. Просто тихо чекає. Точно перед виходом в ринг (не завчасно!) хендлер бере собаку, який шалено рада його бачити. І тепер собака знає, що настало шоу-тайм (час для шоу) і будуть ласощі і хороше проведення часу в рингу.
Час, який собака проведе перед виходом в ринг, залежить від самого собаки. Якщо собака збудливий, то вам час знадобиться більше, аби собака розтратив частину енергії. Зазвичай у собак інша проблема: немає особливого драйву. Ось в цьому випадку і допомагає асистент. Ваш собака бачитиме, що ви спілкуєтеся з кимось, і хотітиме бути поруч. Тому, коли виявиться поруч, то буде щаслива, - ось найвдаліший момент для виходу в ринг.
Багато хендлерів приходять на виставку вже дуже рано. Це може відбуватися із-за хвилювання пропустити свій час, наприклад. Це помилка. Собаці стане нудно, вона захоче лягти, потім вона стане неуважною і утомленою, тому в рингу показуватиметься без ентузіазму.

«ЧИТАЙТЕ» СОБАКУ
Собаки, як і люди, реагують на погоду, вологість, жару, холод і дощ. Суки можуть поводитися неадекватно під час тічки або помилкової щенності.
Гіперактивних собак потрібно стабілізувати: не використовуйте ласощі, іграшки, не заохочуйте її, не говорите з нею голосно. Використовуйте мінімум рухів руками і прагніть поводитися і жестикулювати рівно і м'яко. З собаками, які поводяться без ентузіазму, використовуйте протилежну техніку: заохочуйте, грайте, давайте ласощі, але робіть все це в рингу!


ЖАРКА ПОГОДА - МОЖНА І не МОЖНА
Велику частину показу собаки складає адаптація до погоди. Ви повинні передбачити все.
Найскладніші погодні умови - жара. Деякі собаки не переносять жару, ви повинні прийняти цей факт і не виставляти її на жарі. Здоров'я собаки Перш за все!

Потрібно:
1. Собака повинен знаходитися в умовах постійної температури. Не можна тримати собаку в машині з кондиціонером, а потім вивести на жарі в ринг. Такий контраст виб'є всі залишки бадьорості і жвавості з собаки.
2. Зате ви можете використовувати генераторний вентилятор.
3. Прийдіть заздалегідь і влаштуйтеся в тіні.
4. Якщо немає тіні, зробіть намет. Встановите її так, щоб в ній був рух вітру.
5. У рингу по можливості стаєте так, щоб собою створити тінь для собаки.
6. Постарайтеся використовувати мінімальний час для грумминга і ігор.

Не можна:
1. Не обгорніть собаку в пристосування з льодом. Судини перемістяться ближче до джерела холоду (до поверхні шкіри) і не зможуть виводити жар з тіла.
2. Не дозволяйте собаці їсти лід. Можна прикласти кубик льоду до горла, живота (низ), довкола прямого м'яза живота і подушечок лап.
3. Не давайте собаці пити якраз перед виходом в ринг. Це приведе до більшої повільності. Краще візьміть вологий рушник і витріть рот собаки, аби дати можливість гарячому повітрю краще виходити з рота.

Алкоголь на животі і подушечках лап допоможе охолодити гарячий собаку із-за швидкого випару. Проте, нічого не випаровуватиметься, якщо вологість повітря дуже висока. Небезпека здобуття теплового удару посилюється з підвищенням рівня вологості.
Якщо ви в рингу і відчуваєте, що собака починає втрачати баланс, відкрийте їй рот. Якщо ясна яскраво-червоні, а очі почервоніли, вийдіть з кола. Не кидайте собаку у відро з льодом! Використовуйте ПРОХОЛОДНУ воду і ВІДРАЗУ Ж пересуньте собаку в тінь. Якщо поруч немає ветеринара, кладіть собаку в машину з кондиціонером і їдьте до найближчого!
Якщо ваш собака вирішив покинути ринг, підіть! Не треба заставляти собаку ради стрічки! Інакше якщо ви на цей раз не уб'єте собаку, то уб'єте її бажання виставлятися в жарі.
Не використовуйте в жарі препарати на шерсть, яка заставляє її блищати. Якщо буде компонент типа алкоголю, він спалить шерсть.


ВЗУТТЯ
Взуття дуже важливе під час показу собаки. Не лише ваша, але і «собаче».
Був такий випадок в Нью-Йорку. Підлоги були застелені килимом, проте ковзали, проте. Хендлери удавалися до різних хитрувань, але все марно, собаки не могли стояти в стійці, кінцівки роз'їжджалися. Вже перед БЕСТамі на конкурсі юного хэндлера одна маленька дівчинка, зіткнувшись з цією проблемою, склала ринговку удвічі і підклала її під задні кінцівки собаки. Проблема була вирішена.
Лише один дорослий хендлер узяв її досвід на озброєння і потім виграв BIS.

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com