Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Браконьєри вбили зубра
( 2 Votes )
Написав Editor Переглядів - 11287   
Середа, 20 січня 2010 17:22

Браконьєри вбили зубраНа початку нового року в Банилові-Підгірному, що на Сторожинеччині, браконьєри вбили зубра.

 

- Єгер, обходячи угіддя, натрапив на свіжі сліди підводи, які вели до лісу і назад, - розповів головний мисливствознавець Сторожинецького району Сергій ЧИСТОВ. - Потім помітив кров, а згодом знайшов і частину туші. Браконьєри вбили зубра, частину туші відрізали і вивезли на підводі, а частину разом із головою покинули в лісі.

На місце події викликали правоохоронців. Сліди підводи вели до села, а далі губилися.

Решти туші взяли на обстеження. За словами С. Чистова, зубра вбили щонайменше чотирма пострілами.

- У нас таких випадків не було вже років десять, - каже Сергій Чистов. - Останнім часом знаходили рештки зубрів, поїдені хижаками, але причини смерті встановити не було змоги. А тут немає жодного сумніву - це справа рук браконьєрів.

За фактом вбивства тварини, занесеної до Червоної книги, повинні були б порушити кримінальну справу. Однак цього не сталося. Як повідомили у секторі зв'язків з громадськістю управління МВС в області, слідчий відділ Сторожинецького райвідділу міліції відмовив у порушенні кримінальної справи. Повідомлено, що слідчий райвідділу не виявив на рештках туші слідів куль чи вогнепального поранення.

Водночас Сергій Чистов має офіційний висновок районної ветеринарної служби - фахівці все-таки вказали на сліди від куль. Як далі розгортатимуться події і чи «помітять» правоохоронці кулі у туші зубра, повідомимо в наступних числах «МБ».

Не виключено, що слідчі просто не захотіли братися за очевидний «висяк» - шансів знайти браконьєрів небагато.

Нині у господарстві «Зубровиця» на Сторожинеччині, неподалік якого знайшли частину туші, є три десятки зубрів. Однак років за десять їх може взагалі не залишитися - занесена до Червоної книги тварина вимирає. За словами Сергія Чистова, ще 1995 року Україна була лідером у Європі за кількістю зубрів, які живуть на природі. Тоді у нас цих тварин було приблизно 650. Нині залишилося не більше 200. Головна причина стрімкого зменшення популяції - так звана «господарська» діяльність людини. Люди знищують ліси, тож просто позбавляють тварин їхніх звичних місць життя. І закон не поспішає захищати зубрів - відповідно до чинного законодавства, штраф за вбитого зубра становить лише 2,5 тисячі гривень. Такий же штраф призначають за п'ятьох вбитих зайців - штрафи стосовно незаконного полювання на звичайних тварин значно збільшили, а на «червонокнижних» - ні.

А міліція стверджує, що тварина померла сама

 

Источник: Молодий Буковинець,
 Коментарі  

 
#2 WALLY 26.01.2010 17:18
Під підозрою — службові особи держлісгоспу

Джерело інформації: www.lesovod.org.ua/node/5545
 
 
#1 мисливський клуб Карпатське братство Діани 22.01.2010 00:17
За висновками експертизи, зубр був вбитий з рушниці 12 калібру чотирма пострілами: два постріли здійсненні кульовими зарядами, два – картеччю. Вже відомо, що до злочину причетні службові особи лісництва, на території якого його скоєно. «Царську охоту» на рідкісну тварину вони організували для замовників, особи яких також будуть встановлені. Прізвища усіх причетних до цього злочину та його організації прокуратура обіцяє оприлюднити після завершення розслідування справи. Браконьєрам загрожує штраф до ста неоподатковуван их мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів полювання.

Джерело інформації: http//www.zik.com.ua/ua/news/2010/01/21/213318
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com