Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ріст рогів у самця косулі.
( 5 Votes )
Написав Ярий Переглядів - 14792   
Понеділок, 01 лютого 2010 12:35

Розприділення циклу утворення рогів в самців косулі відбувається під дією гормонів протягом року і є досить складним.
Власне інсулінозалежний гормон є основною рушійною силою для росту рогів. Цей гормон виробляється в печінці і в самій зоні росту рогів. Гормон росту стимулює ріст зачатків рогів і в подальшому їх формуванні. При більшому продукувані іншого статевого гормону тестостерону, дія попереднього зменшується до припинення перед гоном. Зріст кількості тестостерону починається з травня місяця,що зупиняє дію гормону росту і формування рогів, та веде до їх очищення.

 

Пізніше восени спадання кількості тестостерону в крові після гону веде до скидання рогів, рушійною силою і продукуванні цих гормонів є тривалість світлового дня. Він дає власне сигнал на їх утворення.
На місці відмерлої кісткової тканини, розеток скинутих восени рогів, весною формуються нові розетки з штангами нових рогів, обтягнутих шкірою. Кісткова тканина рогів живиться кров’ю, це живлення продовжується після очищення рогів від шкіри, аж до їх скидання. Це відбувається через капіляри всередині рогів після того, як основні судини в шкірі припиняють живлення з очищенням рогів від шкіри.
Після скидання рогів на місці розеток утворюються кров’яні подушки, які і ізолюють тканини під низом від імовірних інфекцій. Під ними виростають зачатки майбутніх рогів. Остеокласти, кісткові клітини, які розріджують кісткову тканину і сприяють відпаданню рогів, з кожним роком розріджуючи зменшують висоту розеточного стовпчика – виріст кістковий від черепа до нижнього краю розеток. Тому чим старіший самець, тим коротший буде розеточний стовпчик.
З утворенням нових зачатків відповідно припиняється дія остеокласів. З кров’ю з головних судин шийної артеріїі по сонних та лобній гілці доходять поживні речовини і мінерали до зачатка нових рогів. Ці судини кільцеподібно закінчуються навколо зачатку рогів. Гілки їх проходять через заглибини в новій розетці рогів до штанги рогів під шкірою і живлять її. До двадцяти судин постачають кров до штанг рогів під шкірою. Кров’яні судини дрібніші створюють і густу сітку в середині штанг рогів. Спочатку утворюється на розетних хрящоподібні частини штанг. М’які при їх стисканні. В цей період часто бувають травмування рогів і пізніші їх дефекти. Пізніше і ці хрящеві клітини відкладається фосфат кальцію, який надає твердості тканині. Це веде до заміни хрящової тканини кістковою. Цей процес проходить знизу до верху. Тому шпіци штанг ще довго залишаються не сформовані і частіше піддаються пошкодженням.
Формування перлів як на штангах так і на розетках відбуваються після сформованої довжини рогів. Кровоносні судини наче вмуровуються між них. Місця проходження грубших судин можна пізніше бачити по бороздях вздовж штанги рогів поміж перлами.
Судини з формуванням перлів все більше звужуються і перетискаються. Штанги рогів складаються не з однорідної кісткової тканини, як оболонку. Тому роги міцні і стабільні. Залишена від кровопостачання і живлення шкіри на нових рогах відмирає і сохне. Пізніше очищається самим самцем до кущів, дерев, трави. Вже сформовані і очищені роги отримують пізніше свій колір та інтенсивність забарвлення.

 

Тема на форумі...

 



У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація






Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com