Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Через 40 років всю рибу, яка існуватиме в українських водоймах, можна буде занести до Червоної книги?
( 2 Votes )
Написав 24tv.com.ua Переглядів - 16458   
Понеділок, 01 лютого 2010 13:34

За часи незалежності вилов риби в Україні скоротився всемеро.
Рибалки зібралися на перший Національний форум. Кажуть, скоро не буде що в українських водоймах виловлювати. Мовляв, 1991 року вилов складав 34 тонни на рік, наразі - лише 5 тонн.

 

Віталій Брагін (секретар Комітету підводного полювання): “Багато підводних мисливців повертаються з підводного полювання не тільки без улову, але навіть і не зустрівши через 5-6 годин плавання під водою ні одного екземпляра риби, яку було б гідно підстрелити”.
Особлива проблема - з виловом у прісних водоймах. Основна причина - браконьєрство, тож виправити ситуацію може хіба що підвищення відповідальності за незаконний вилов.

Валентин Дзюба (член Київської організації мисливців та рибалок): “Я вважаю, якщо людину впіймали з електровудкою, то штраф повинен бути мінімум 10 тисяч гривень, то мінімум, от тоді вони задумаються, але “товстосумів” це не зупинить, якщо людина має великі гроші і іде оцим от промишляти, то це просто злочин, це злочинець, за це треба й садити”.
Зменшення рибного ресурсу - не лише провина браконьєрів. За словами науковців, риба зникає і через зменшення обсягів прісної води.

Сергій Межерін (інструктор зоології НАН України): “На малих річках побудовано таку кількість ставочків і малих водосховищ, які по об'єму запасеної води відповідають всьому Дніпровському каскаду, якщо не перевершують його. Що слідує за цим - течії немає, всі шкідливі отруйні токсичні речовини залишаються тут, вода застоюється - відбувається заболочення, випаровування у великій кількості йде”.
Тож, якщо тенденції не зміняться, то, на переконання рибалок, через 40 років всю рибу, яка існуватиме в українських водоймах, можна буде занести до Червоної книги.

Джерело - 24tv.com.ua

 Коментарі  

 
#1 Olena Kos 02.02.2010 12:17
Мала нагоду бути запрошеною на Форум і почула трохи більше, ніж виклали у замітці. Ну по-перше, Асоціація Рибалок України підписала резолюцію разом із екологічною інспекцією, громадськими організаціями, які були присутніми на засіданні. Незалежні рибалки вимагають ліквідації такого органу як Деркомрибгоспу. І я вважаю, що це правильно, адже роботи ніякої, а збитки суттєві. Голова форуму Олександр Чистяков також згадував науковий вилов риби, коли тоннами для невідомих місій з водойм витягують рибу. Спитатись нащо?
Вважаю, що такий крок громадськості дасть поштовх до того, аби оновлювати рибне господарство, працювати не над рибодобуванням, а риборозведенням . Бо в нас через кілька років рибки взагалі не буде, і наші діти знатимуть про рибу тільки з телевізора та всесвітньої мережі Інтернет
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com