За часи незалежності вилов риби в Україні скоротився всемеро. Рибалки зібралися на перший Національний форум. Кажуть, скоро не буде що в українських водоймах виловлювати. Мовляв, 1991 року вилов складав 34 тонни на рік, наразі - лише 5 тонн.
Віталій Брагін (секретар Комітету підводного полювання): “Багато підводних мисливців повертаються з підводного полювання не тільки без улову, але навіть і не зустрівши через 5-6 годин плавання під водою ні одного екземпляра риби, яку було б гідно підстрелити”. Особлива проблема - з виловом у прісних водоймах. Основна причина - браконьєрство, тож виправити ситуацію може хіба що підвищення відповідальності за незаконний вилов.
Валентин Дзюба (член Київської організації мисливців та рибалок): “Я вважаю, якщо людину впіймали з електровудкою, то штраф повинен бути мінімум 10 тисяч гривень, то мінімум, от тоді вони задумаються, але “товстосумів” це не зупинить, якщо людина має великі гроші і іде оцим от промишляти, то це просто злочин, це злочинець, за це треба й садити”. Зменшення рибного ресурсу - не лише провина браконьєрів. За словами науковців, риба зникає і через зменшення обсягів прісної води.
Сергій Межерін (інструктор зоології НАН України): “На малих річках побудовано таку кількість ставочків і малих водосховищ, які по об'єму запасеної води відповідають всьому Дніпровському каскаду, якщо не перевершують його. Що слідує за цим - течії немає, всі шкідливі отруйні токсичні речовини залишаються тут, вода застоюється - відбувається заболочення, випаровування у великій кількості йде”. Тож, якщо тенденції не зміняться, то, на переконання рибалок, через 40 років всю рибу, яка існуватиме в українських водоймах, можна буде занести до Червоної книги.
Джерело - 24tv.com.ua
|
Коментарі
Вважаю, що такий крок громадськості дасть поштовх до того, аби оновлювати рибне господарство, працювати не над рибодобуванням, а риборозведенням . Бо в нас через кілька років рибки взагалі не буде, і наші діти знатимуть про рибу тільки з телевізора та всесвітньої мережі Інтернет
Стрічка RSS коментарів цього запису