Саме так назвав лісову дорогу на території ДП «Добрянський лісгосп» заступник Голови Державного комітету лісового господарства України Олексій Дмитрович Пристая, побувавши на її будівництві. Зазначимо, що пролягає вона через ліс у напрямку з Олешні на Ловинь — протяжністю 2,1 км — і споруджується за власні кошти лісгоспу.
Та це не звичайна дорога лісогосподарського призначення, якою вивозитиметься добута деревина. Головне: вона служитиме людям, місцевим жителям і приїжджим.
Адже навколишні ліси славляться грибами та ягодами, до того ж , тут прекрасні місця для відпочинку. Дійсно, можна впевнено сказати, що цей упорядкований відрізок лісового шляху став своєрідним шляхом у прийдешні кращі часи. Варто додати, що на території Добрянського лісгоспу це вже не перша лісова дорога. Одна з них — з грунтово-щебеневим покриттям протяжністю 0,75 км — була споруджена за кошти держбюджету у 2007 році на території Олександрівського лісництва. Інша — в Олешнянському лісництві довжиною 4,3 км. Отож не випадково на базі Добрянського лісгоспу був проведений міжобласний семінар на тему будівництва лісових доріг. У цьому заході взяли участь начальники управлінь лісовогота мисливського господарства північно- східного регіонуУкраїни, а також всі директори державних лісових господарств Чернігівщини. Відрадно: було про що розповісти і що показати поважним гостям начальнику обласного управління І.О.Горохівському та директору Добрянського лісгоспу М.Г.Сороці. Відмітимо, що при будівництві лісових доріг вдало поєднуються державне фінансування з власними коштами, отриманими завдяки економічній ефективності. Звідси випливає висновок: є робота і місцевим дорожньо-будівельним організаціям. Зокрема, на бідівництві дороги з Олешні на Ловинь якраз і задіяні виробничники Ріпкинського «Райавтодору» (начальник Ю.М. Ткаченко). Як кажуть, вигідно і замовникам, і виконацям. Учасники семінару пішки пройшли кожною з трьох доріг, прискіпливим професійним поглядом помічаючи найменші дрібниці. У ході цієї ділової екскурсії заступник голови райдержадміністрації М.В. Анісовець та заступник голови районної ради В.М.Грищенко детально ознайомили гостей з перспективами шляхового будівництва у районі. А сільський голова з Олешні Н.П. Авраменко зазначила, що нарешті дороги проляжуть і до малих сіл та хуторів — і це значно поліпшить якість життя їх мешканців. Між іншим, гість із Києва О.Д.Пристая «виставив» позитивну оцінку роботі майстрів будівництва лісових доріг та місцевої влади щодо подальшого соціально-економічного розвитку району.
Ліси Чернігівщини, як і ліси всієї України, у надійних і працелюбних руках. М. Тищенко,Журнал «Ліси Чернігівщини»
|