Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Волинський ліс очима художників
( 1 Vote )
Написав Оксана ЧУРИЛО Переглядів - 14489   
Четвер, 18 лютого 2010 10:45

Волинський ліс очима художників - виставкаНапевно, ніхто з нас не мислить свого життя без лісу. Без прогулянок засніженими стежками, без милуванням весняними квітами, що тільки-но визирнули із розігрітої весняним сонечком землі, без насиченого запахом сосни, розжареного повітря, без затишку зелених віт, без походів по ягоди та гриби. За усім цим стоїть праця багатьох поколінь лісівників. Саме вони бережуть і примножують волинські ліси. Саме вони знають ліс від його народження: маленького жолудя, чи саджанця сосни, – до велетня дуба, який їм залишили у спадок діди-прадіди і який треба охороняти і берегти.


Кожен із нас дивиться на природу своїми очима. І бачимо ми кожен своє. Черпаємо здоров’я, настрій, натхнення. Саме волинський ліс для багатьох вітчизняних художників став тим поштовхом, який спонукав стати за мольберт. І постали уривки дивовижі на полотні…

Волинський ліс очима художників - виставкаЛюбити треба вміти... Аби навчити любити волинський ліс, ще раз нагадати про його велич, про те, що наше майбутнє залежить не тільки від людей, які той ліс створюють, а від кожного, Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства взяло на себе сміливість організувати виставку «Волинський ліс очима художників». При допомозі управління культури були зібрані картини більш ніж  20 митців. 
І ось 17 лютого у галереї будинку Волинської обласної ради урочисто відкрили виставку присвячену усім залюбленим у волинські ліси. У колекції представлено роботи народного художника України Олександра Байдукова, заслуженого художника України Леоніда Литвина, членів  Національної спілки художників України Світлани Байдукової, Олени Бурдаш, Світлани Костукевич, Зиновії Рубан, Михайла Савицького,  Оксани Тарасенко, Леоніда Хведчука, Оксани Ядчук-Мачинської, Богдана Ясинського, а також Ігоря Лукановського,Волинський ліс очима художників - виставка Володимира Гадьо, Юлії Гетьман, Леоніда Корольчука, Наталії Мелесь, Євгена Панагайби, Оксани Перепечі, Миколи Пивовара, Зоряни Рубан-Головчук, Петра Собка, Іванни Узун, Леоніда Українця, Наталії Чухрін.  Тут представлені роботи учасників численних пленерів, що їх для художників організував голова Ковельського відділення Українського фонду культури Геннадій Сарапін. Разом із картинами відомих авторів, – початківці, з не менш цікавими ідеями.
Заступник голови Волинської облдержадміністрації Святослав Кравчук наголосив на актуальності події: «Нас заставили замислитись, яка суть людини і як повинні ставитись до природи. Сподіваємося, що відвідавши виставку, хтось захоче посадити дерево, або принаймні зробить зауваження тому, хто його ламає».
Волинський ліс очима художників - виставкаМистецтвознавець Зоя Навроцька, яка фактично була ведучою дійства, зробила екскурс у минуле та сьогодення мистецького життя. Вона, а художники її підтримали, побажала, аби ця виставка відкрила перспективу для майбутніх пленерів та розвитку живопису на Волині.
На відкритті можна було поспілкуватися із багатьма митцями. Наприклад, художниця Зиновія Рубан прийшла разом зі своєю «лісовою школою»: картини демонструють її донька Зоряна Рубан-Головчук, учениці Оксана Перепеча та Наталія Чухрін. Наставниця визнала багатство робіт та назвала колекцію своєрідною арт-терапією.
І художники, і лісівники сподіваються, що  їхня любов передасться усім глядачам, котрі матимуть змогу переглянути виставку картин, яка функціонуватиме тут протягом лютого та березня.

Волинський ліс очима художників - виставка

Оксана ЧУРИЛО.
Керівник прес-служби Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Фото автора.

 Коментарі  

 
#2 Соболь 20.02.2010 23:49
Я б із задоволенням відвідав таку виставку. Душа радіє.
 
 
#1 В.Шевчук 19.02.2010 14:40
Молодці!!!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com