Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Чого вимагати від дратхаара
( 5 Votes )
Написав Шкарпетко В.О. Переглядів - 7653   
Середа, 24 лютого 2010 12:41

Чого вимагати від дратхаараНе таємниця, що популярність дратхаарів як універсальних собак зростає. З часів Радянського Союзу, «хранителями породи» аспект різнобічності континентальних лягавих ставився на другий план, а тим часом більшість мисливців тримали жорсткошерстих лягавих саме за їх здібності працювати в любих умовах і по різній дичині, не змінилась ситуація й зараз. Багато суддів оцінюють собак за радянськими стандартами, а в експертизі основних робочих якостей як і раніше ігноруються апортування, робота в воді, по кров'яному сліду, злобність до звіра. Континенталів судять як і острівних лягавих, хоча по своїй суті це різні породи.

На відміну від вітчизняних кінологів, які не перестають повторювати, що дратхаар перш за все лягава собака, німці підкреслюють, що дратхаар в першу чергу собака універсальна. Тому всі необхідні іспити будуються по цьому принципу. VIP i HZP це відповідно юніорські випробовування, метою яких є оцінка вроджених якостей собаки, що дуже важливо для племінної діяльності. VGP це іспити на професійність, метою яких є визначення майстерності собаки на різних полюваннях і рівень дресури.
 
 
По дисциплінам котрі провіряються на VGP і будемо судити про вимоги які ставлять німецькі мисливці до нашої улюбленої породи. Крім цих існують ще ряд іспитів і робочих якостей котрі являються дуже бажаними і котрі зазначаються спеціальними знаками чи буквами в племінних документах.
Дратхаар Deutsch Drahthaar FCI №98

Отже VGP. Іспити поділяються на 4 секції : лісова робота, робота в полі, робота у воді, слухняність.

 

Секція Лісова робота

 

1. Робота по штучному кров'яному сліду, який прокладається в лісі чи високих кущах, довжиною біля 400м., з двома тупими поворотами «льожками». Вік сліду від 2 до 14 годин. Хороша собака працює по сліду спокійно, сконцентровано, в неспішному темпі сама справляє сколи. Собака може працювати з докладом голосом, чи докладом повернення до господаря. Провіряється відношення собаки до туші звіра.
 

2. Волок пушного звіра. Слід прокладається безпосередньо перед іспитами. Довжина волока біля 300м., з двома тупими поворотами. Вага звіра не менше 3кг. Для цих цілей використовують тушку зайця, кролика чи лисиці. Собака повинна знайти здобич і подати її ведучому. Собака котра не подає знайдену дичину, іспити не проходить.


3. Подача лисиці через перешкоду. Собаці подається команда на подачу лисиці, яка лежить за перешкодою (канава з водою чи бар'єр). Собака не обходячи перешкоди повинна взяти лисицю і тим же шляхом повернутися до господаря без повторних команд.


4. Подача. Собака повинна брати дичину в відповідності з її вагою і видом. Підійшовши до господаря, повинна сісти перед ним і утримувати в пащі так довго поки ведучий без спішки не візьме її.


5. Вигін дичини. Проводиться в невеликих хащах багатих дичиною. Собака повинна старанно обшуковувати дану територію не лишаючи не обшуканих ділянок. Ведучому який залишається на місці дозволяється керувати собакою не частими командами. Собака котра сховалась на довший час , знімається з іспитів за неслухняність.


6. Обшук зарослі. Проводять в молодому, густому підліску чи кущах. Собака повинна працювати в зоні пострілу, 30-40м., від ведучого без частих і гучних команд. Пошук ціниться планомірний з хорошим контактом з ведучим.

 

Секція «робота на воді»


1. Вигін качки з очерету. Качку з паперовою манжетою котра мішає польоту птиці випускають в очерет. Потім пускають в пошук собаку, котра повинна вигнати качку під постріл. Птиця відстрілюється і собака самостійно подає її ведучому.


2. Реакція на постріл. Збиту птицю кидають на відкриту воду і собака по команді повинна її подати. В той час як собака пливе до птиці, роблять дробовий постріл в сторону качки. Собака повинна самостійно подати птицю. Якщо вона цього не робить, то знімається з іспитів.


3. Пошук збитої птиці. Свіжо збиту качку закидають в очерет, так щоб собака не бачила з таким розрахунком, щоб собака направлялась через чисту воду в очерет. Собака повинна знайти і подати птицю.


4. Обшук зарослі без качки. Собака по команді направляється в очерет і проводить пошук, показуючи волю до пошуку, любов до води і очерету, хорошу керованість жестом і голосом. Робота триває біля 10 хв.


5. Подача дичини. В цьому предметі судді обговорюють виконання подачі. Собака повинна брати птицю відповідно з її вагою, не мнути її. Правильна подача виражається в радісному підході до господаря, сіданні перед ним з птицею. Ведучий повинен взяти дичину без спішки з пащі собаки.


Секція «робота в полі»

 

Дратхаар робота в полі1. Користування нюхом. Добре коли собака принюхуючись користується вітром, швидко знаходить дичину, відмічає сідки. Далеке чуття - признак хорошого чуття.
 
 
2. Пошук. В першу чергу відмічається бажання собаки іти в пошук і планомірність обшуковування. Пошук ціниться швидкий і витривалий, пристосований в відповідності до ландшафту, вітру і виду дичини.
 
 
3. Стійка. Хороша стійка виражається в тому, що собака яка знайшла дичину, стоїть або лежить так довго поки ведучий не підійде на відстань вірного пострілу.
 
 
4. Потяжка. Хороша потяжка це елегантні рухи, виразне положення голови собаки коли вона почула дичину, або «тяне» за відбігаючим птахом.
 
 
5. Пошук підранка. Куріпкою, качкою, фазаном чи голубом прокладається волок довжиною 200м., з двома тупими поворотами.
 

6. Подача пернатої дичини. Проводиться в високій траві чи заростях, щоб собака не могла працювати «на глазок». Тушка викладається експертом на відстані 40-50м від собаки. Стриманим пошуком собака повинна демонструвати бажання до пошуку. При оцінці подачі враховуються всі роботи по пернатій дичині.

 

Секція «робота в полі»


1. Поведінка собаки біля господаря на номері. В заростях біля номера робиться кілька пострілів і оцінюється як собака себе веде : скавулить, гавкає, смикає поводок, йде без команди чи спокійно лежить біля господаря. Якщо собака гавкає то отримує незадовільну оцінку.


2. Ходіння на повідку. Провіряється в густому лісі де ведучий проходить дуже близько біля дерев. Собака повинна іти на рівні коліна не заплутуючись повідком.


3. Ходіння вільно біля ноги без повідка. Собака повинна іти збоку або з заду ведучого при різному темпі руху. При зупинці ведучого собака повинна негайно сісти.


4. Залишання біля речей. Собака залишається біля будь-яких речей (наприклад рюкзак) , а сам ведучий іде в зарослі і робить там два постріли. Собака повинна спокійно лежати і очікувати господаря.


5. Поведінка перед побачиною дичиною. Оцінюється в процесі всіх випробувань. Звертають увагу як собака веде себе, без впливу ведучого, перед підйомом дичини, чи спокійна і не переслідує дичину. Якщо собака гонить то знімається з іспитів.


Ось такі основні вимоги ставляться до дратхаарів на батьківщині породи Німеччині. Крім них існує ряд інших випробувань, при вдалій здачі котрих в родоводі вписуються відповідні позначки :


Sw
- кров'яний слід;
BtR - іспити на апортування;
HN - знищувач хижаків;
VbR - апортування раненого пушного звіра;
(\) - собака ганяюча з голосом;
AH - собака з витримкою (собака не переслідує піднятого зайця, але впевнено працює по його сліду);
(-) - доклад про здобич голосом;
(|) - доклад про здобич показом;
CACIB - міжнародний чемпіон по екстер'єру;
CACIT - міжнародний польовий чемпіон.

 

Шкарпетко В.О.

Завод дратхаарів

+380 509555389

...

Продолжаем знакомить наших читателей с примечательными местами для отдыха. В этот раз рекомендуем Туапсе - курортный город на побережье Черного моря в предгорьях Кавказкого хребта и вблизи рек Туапсе и Паук. Замечательные пейзажи, множество развлечений, чистые пляжи, хорошее обслуживание, достыпные цены на отели  Туапсе - все это сделает Ваш отдых незабываемым.

...

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com