Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ліхтар необхідний кожному мисливцю, рибалці, туристу
( 8 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 11174   
Неділя, 07 березня 2010 09:04

 

TK12 Fenix Для того, щоб ліхтар був корисним і практичним, він повинен відповідати ряду вимог, які визначаються тим, де і для чого він буде використовуватись. В продажу є велика кількість ліхтарів відмінних між собою за розмірами, якістю, ціною. Як визначитись, який з них вибрати? Основними критеріями вибору є якість, надійність, довгий термін служби, сила світлового потоку тощо. Не малу роль відіграє ціна і термін гарантії.

 

Світловою характеристикою тіл, які є джерелами світла є яскравість. Розрізняють фотометричну яскравість (ang. luminance) і яскравість, яка сприймається   оком людини (ang. luminous intensity).

 

На-жаль, яскравість обернено пропорційна розміру світлової плями, що створюється джерелом світла. Що ж потрібно, щоб ліхтар був придатний для прийнятного освітлення близьких і далеких предметів? Самий розумний спосіб ― використовувати ліхтарик з регульованим фокусуванням променя.

 

В даний час є безліч ліхтарів, в яких можна змінювати фокусування шляхом повороту світлового модуля. Крім того, при частому використанні ліхтарика сума, витрачена на батарейки, може дуже скоро перевершити вартість самого ліхтаря. Цього недоліку абсолютно позбавлені акумуляторні ліхтарі, але, як правило, ті які за тривалістю роботи можуть зрівнятися з ліхтарями на батарейках, досить значних розмірів і досить важкі, в кишеню такого не запхаєш. Але акумулятори теж не вічні. У середньому акумулятори розраховані на 1000 циклів, вони з часом втрачають свої властивості, навіть якщо ними не користуватися. Але при частому використанні економічність акумулятора може переважити всі інші його недоліки.

 

До речі, варто звернути увагу на налобні ліхтарі. Найголовніша їх перевага перед ручними ліхтариками - це те, що під час використання їх не треба тримати в руці. Це буває дуже зручно. Отже, час роботи ліхтаря прямо пропорційний ємності батарей і обернено пропорційний потужності встановленої лампи.

 

Одним з найяскравіших представником виробників ліхтарів преміум класу, у прямому сенсі цього слова є компанія «Fenix Light Limited», яка вже багато років працює на світовому ринку і професійно займається розробкою та впровадженням інноваційних технологій у свою продукцію ― світлодіодні ліхтарі «Fenix».

 

Модельний ряд нараховує більше двох десятків моделей і модифікацій, унікальних за своїми особливостями. Усі моделі розбиті за серіями, їх п'ять: LD, PD, TK, TA, E.

 

Розповімо коротенько про кожну з них:

 

серія LD ― ліхтарі працюють на популярних батарейках та акумуляторах типу «АА» і «ААА». Перевагою цих батарей є дешевизна і загальнодоступність.Це утилітарні, практичні і найбільш доступні ліхтарі.
 
 
серія PD ― ліхтарі працюють на літієвих елементах живлення CR123A, перевагою яких є висока ефективність, стійкість до низьких температур, маленьку вагу і низький саморозряд. Ліхтарі цієї серії найбільш компактні, легкі та яскраві. Це потужні кишенькові прожектори, що відмінно використовуються як в міських умовах, так і на природі.
 
TK12_серія ТКсерія ТК (Tank) ― це тактичні ліхтарі підвищеної міцності і надійності. Витримують наїзд джипом і віддачу великокаліберної зброї. Працюють як на АА, 18650, так і на CR123A, а деякі моделі і на популярних АА (пальчикових) батарейках. Це підствольні та пошукові ліхтарі як правило з невеликою кількістю режимів. Добре сфокусований промінь легко освітлює простір на пару сотень метрів. Винятком є пошукова модель Fenix ТК40, у якої 8 режимів.
 
 
серія ТА ― ліхтарі працюють на літієвих елементах живлення CR123A або акумуляторах 18650. Аналогічно як в ТК серії ― забезпечені міцним корпусом, витримують екстремальні навантаження і можуть застосовуватися в якості самооборони. Як правило мають кілька режимів. Ці ліхтарі успішно поєднали в собі характеристики серій PD і ТК.
 

серія E ― бюджетна серія. Ліхтарі як правило мають 1 режим. Є можливість зміни фокусування променя.

 

Світлодіодні ліхтарі нового покоління - це технології, які забезпечують ліхтарям Fenix: 


- водонепроникність по стандарту IPX 8 (працюють під водою);

- ударо і вібро стійкість (витримують віддачу великокаліберної зброї);

- високу продуктивність мікропроцесорної електронної схеми, дозволяючи по максимуму використовувати енергію батарейок, не знижуючи при цьому рівень яскравості ліхтаря; 
- якісну машинну тривимірну обробку поверхні ― ліхтарем не тільки зручно користуватися, але й приємно тримати в руці; 
- матеріал корпусу ― авіаційний алюміній, а покриття ― анодування; 
- загартоване скло з просвітленим покриттям (не дряпається і важко розбити); 
- ресурс безперервної роботи світлодіода ― від 50 до 100 тисяч годин (5-10 років);

- найкраще співвідношення ціни і якості.

 

Оскільки ми вже переконалися в тому, що універсального ліхтаря (для всіх потреб) не існує, то перед покупкою потрібно відповісти на кілька запитань: де в основному буде застосовуватися ліхтар; на яких елементах він повинен працювати, «холодним білим» або «теплим білим» світлом і як далеко або широко він буде світити, інші особисті переваги. Оскільки модельний ряд дуже насичений (інженери Fenix постаралися перекрити багато запитів), ви легко знайдете необхідний вам ліхтар.

 

Для полювання, в якості підствольного ліхтаря рекомендовані ліхтарі Fenix TK11, TK11 R2, TK10, TK12, TK20 або TA30. Завдяки добре сфокусованому променю вони дозволяють підсвітити мішень на відстані до 200 метрів і вести прицільну стрільбу.

 

Якщо Ваш вибір зупинився на пошуковому ліхтарі, то зверніть увагу на такі (у порядку зменшення потужності) моделі TK40, TA30, PD30, LD20, TK20 ― ці ліхтарі дозволяють легко орієнтуватися на місцевості. При використанні оригінального кріплення на голову можна перетворити моделі PD30 і LD20 в налобні ліхтарі.

 

Для рибалки потрібен практичний і легкий ліхтар із тривалим часом роботи на мінімальному режимі. Наприклад, модель LD20, здатна пропрацювати 71 годину без перерви (при світловому потоці 9 люмен), PD30  має максимальний час роботи (при світловому потоці 9 люмен) - 65 годин. При використанні дифузійного фільтру у вигляді ковпачка молочного кольору можна освітити місце риболовлі або влаштувати світло в наметі.

 

FENIX ліхтар дла туризмуДля туризму та велотуризму Вам підійде максимально компактний, легкий і яскравий ліхтар. У таку категорію потрапляють моделі PD30, PD20, LD20, LD10, P1D. Максимальна потужність світлового потоку цих ліхтарів до 220 люмен (PD30), дальність освітлення до 100 метрів, вага до 100г. Рекомендується використовувати їх разом з дифузійним фільтром або кріпленням на голову.

 

Для «міста» підійде ліхтар, що комфортно вміщається в руці, не є обтяжливим в кишені і дає досить потужне світло, щоб якісно освітити будь-яке приміщення. Тип елементів живлення для ліхтаря «на кожен день» не настільки важливий, як для ліхтарів інших типів, тому що в місті немає проблем з продажем батарейок CR123A, а самими компактними і потужними ліхтарями є ліхтарі на таких батарейках. Такі ліхтарі можуть служити брелком на ключах, а при необхідності освітять простір навколо Вас на дистанції до 20 метрів.

 

Для прикладу, розглянемо моделі з серії тактичних ліхтарів підвищеної міцності ТК ― ТК12R2 і TK40. Кожен з них можна ефективно використовувати під час полювання.

ТК12R2

TK40

3 пари режимів:

Туристичний режим: Режим А - 50 лм (12 годин), режим Б - 225 лм (1,5 години)
Кемпінговий режим: Режим А - 5 лм (120 годин), режим Б - 90 лм (5,5 годин)
Мисливський режим: Режим А - Стробоскоп (3 години), режим Б - 225 лм (1,5 години).

8 попередньо встановлених режимів - 4 пари режимів: 
1 пара режимів, турбо: 630 люмен (2 години) + стробоскоп 
2 пара режимів, максимальний: 277 люмен (6.8 години) + миготіння з частотою два рази на секунду 
3 пара режимів, середній: 93 люмен (20 годин) + сигнал SOS (3 коротких 3 коротких 1 довгий 2 довгих зі спалахом до турбо) для кращої помітності на дальніх дистанціях 
4 пара режимів, мінімальний: 13 люмен (150 годин) + аварійні спалахи 1 раз на 2 сек.

- цифрове регулювання постійної яскравості 
- захист від помилкової зміни полюсів елементів живлення

- елементи живлення: CR123A 2 шт. або АКБ Li-ion 18650 
- автоматичне запам'ятовування встановленого режиму 
- габаритні розміри: 3.75 см (довжина) x 2.45 см (1 дюйм) (діаметр корпусу) х 3,4см (діаметр головної частини) 
- алюмінієва ударна кромка 
- матеріал: авіаційний алюміній 
- високоефективний параболічний текстурований рефлектор з максимально можливим фокусуванням променя - дальність більше 200 метрів 
- покриття корпусу - анодування III (вищого) ступеня жорсткості - чорного кольору 
- вага: 119 - грам без елементів живлення 
- водонепроникний корпус (стандарт IPX-8) 
- гартоване скло з просвітлюючим і антивідблисковим покриттям
-увімкнення торцевою кнопкою з тактичним включенням (натиснув / відпустив)

- запам'ятовується останній вибраний режим 
- цифрове регулювання постійної яскравості 
- елементи живлення: АA 8 шт. або АА 4 шт. (часткове завантаження касети) 
- може стояти на кнопці і використовуватися як свічка 
- габаритні розміри: 208 мм (довжина) x 39,4 мм (діаметр корпусу) / 62 мм (діаметр головної частини) 
- діаметр відбивача 52 мм, глибина відбивача 37 мм 
- матеріал: авіаційний алюміній 
- текстурований відбивач 
- покриття корпусу - анодування III (вищого) ступеня жорсткості - чорного кольору
- вага без елементів живлення: 284г 
- вага з лементами живлення: 483г 
- водонепроникний корпус (стандарт IPX-8) 
- гартоване скло з просвітлюючим і антивідблисковим покриттям
-увімкнення торцевою кнопкою
- вибір режимів здійснюється клавішею

TK12_Fenix

TK40

Хотілося б додати декілька фото з екстремального тесту * ТК40 на CandlePowerForums

TK40_6

1. 15 падінь з висоти 80см склом вниз на бетон; 
2. 15 падінь з висоти 80с

м кнопкою вниз на бетон; 
3. 15 падінь з висоти 80см горизонтально на бетон; 
4. 20 падінь з висоти 1м на биту цеглу; 
5. Наїзд на ліхтар машиною масою 1400кг 12 разів вздовж і впоперек, на бетоні і битій цеглі; 
6. Заморожування в блоці льоду протягом 24 годин; 
7. Занурення на глибину 2 метри протягом 12 годин; 
8. Волоком за машиною на мотузку по гравію 2 км на швидкості 20 км / год; 
9. Кип'ятіння протягом трьох хвилин.

TK40_crash_ice TK40_ліхтар для рибалки
Fenix ТК40 TK40_Fenix_ukraine
TK40_ліхтар для полювання

ліхтар для полювання TK40

* - ВАЖЛИВО CrashTest НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ повторювати!

____________________

 

 

 Коментарі  

 
#4 Olekor 18.03.2011 22:23
Це тільки один з варіантів, більш підходить для полювання з вишки. Віддаю перевагу лазерному ліхтарю зеленої хвилі,до 300 м вночі світловий пучок дає ідеальний круг однакової інтенсивності, тварина не лякається. Вдень можна звузити до світлової крапки і на короткій дистанції стріляти з руки. При вицілюванні через оптику вдень-крапку видно на тварині. Підранків не буває...
 
 
#3 Ziko 17.03.2011 19:57
Фонар на оптику?
Б Р А К О Н Ь Є Р С Т В О - 100 % :oops:
 
 
#2 anatoliy 11.03.2011 14:25
:o а яка їх ціна ?
 
 
#1 svyn 15.07.2010 21:23
Маю тк12 враження просто пі...ц фантастична штучка
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com