Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Бордер коллі (Border Collie) FCI 297
( 14 Votes )
Написав Олег Хорошун Переглядів - 6423   
Понеділок, 08 березня 2010 16:14

border-collie-strandar-194Бордер-коллі-надзвичайно красивий, відмінний пастух та охоронець, сильний, манерний, витривалий і швидкий.

Має відмінний зір і максимально активний. Свою енергію він стискає як пружину і вивільняє її при першій зручній нагоді. Чудово коли Бордер має власника-спортсмена, який систиматично прогулюється з ним за містом. Проте якщо його надто довго тримати в закритому приміщені, бордер-коллі стає деструктивним і постійно гавкає. Якщо його залишити одного на закритій території,він подолає любий паркан,пройде через будь-які двері;деякі представники породи вмудряються відкривати навіть ті двері які закриваються на засув.

 

Він відмінний компаньйон для повільного бігу,завжди намагається вгодити своєму власнику і стоїть на порядок вище своїх побратимів.Бордер-коллі безкінечно віданий свому власнику і своїй сім`ї яку відчайдушно захищає.Проте в остані роки ця порода собак потрапила до списку такзваних модних порід.Цьому посприяло не тільки їх зовнішній вигляд,а також їх послушність і розум,потребуйучий окремої похвали.Цих собак із прикордонних земель,між Англією і Шотландією (бордер-"кордон") сотні років розводили для тяжкої праці.Бордер-коллі-собаки для управління і контролю за худобою на великій відстані,відмінно справляються із перегонкою і загонкою тварин в стайні чи поблище до пастуха.Бордер коллі, Border Collie, FCI-297, Бордер колли

Для собак цієї породи властивий своєрідний нерухомий погляд,який фіксується на певній тварині,щоб тримати її під пильним контролем.В роботі собака так напружує тіло ніби через нього проходить електричний струм.Великим недостатком цієї робочої породи є те, що він не взахваті від тісного спілкування із власником чи представниками сімї і повеликому рахунку воно йому і  непотрібне, більше задоволення бордер-коллі отримує від того що охороняє свою люблячу родину чи зранку до ночі пильнує отару овець.Проте надмірне навантаження цій собаці йде не на користь,двохгодинна прогулянка за велосипедом звичайно укріпить мязи тварини але після цього представники цієї породи змінюються в характері,стають більш агресивними,нервовими,неврівноваженими чи дуже лякливими,абож почнуть нападати на все що їх оточує дітей,машин,бігаючих людей та інших тварин,а інколи будуть невгамовно бігати за метеликами чи сонячними зайчиками.Достатній для них рівень навантажень може дати робота рятівника при надзвичайних ситуаціях чи в прикордонних військах вроботі по сліду. Найкращий вид заннять для бордера-коллі є охорона!

Border_Collie_Agility Висота в холці:кобелі 48-53см,суки 45-51см.

Вага:13-22кг.

Шерсть:водостійка,подвійна,помірної довжини.

Окрас:Переважно чорно-білий,а також трьохколірний,коричневий,чорно-білий в крапочку але білий ніколи не переважає.

Батьківщина:Великобританія.

За десятибальною шкалою догляд за шерстю потребує:4 бали,необхідність вигулу 10 балів,утримання в квартирі зовсім не сумісне із цією породою-0 балів.Найчастіші захворювання притаманні бордер-коллі:атрофія сітківки,тазобедрена дисплазія,епілепсія.Підходить тільки для досвідчених собаководів.

 Коментарі  

 
#7 Анхель 28.02.2013 18:07
Дуже чудовий песик! Мрію про такого! :-) :roll:
 
 
#6 Артемio 17.04.2012 14:04
ну просто останнього разу нам пропонували за 16 000 грн + доставка, я думаю що це дуже дорого,навіть для такого класного пса.
 
 
#5 WALLY 16.04.2012 20:41
Як це розуміти ... ? (де взяти за нормальну ціну?)
 
 
#4 Артемio 16.04.2012 10:47
Панове,давно вже шукаю таку в Україні, де взяти за нормальну ціну? Не порадите?
 
 
#3 s_kopylets 09.01.2011 19:04
Оце буквально зараз прочитав у новинах, що англіські дослідники, яки працювали з бордер-колли, кажуть, що піддослідні собаки добре розуміють більше 1000(тисячи) людських слів!!!!!!!!!!! !
 
 
#2 s_kopylets 08.01.2011 15:54
Скажу ще, що це один з найрозумніших собак разом із келпі! Сам тримав такого.
 
 
#1 Vlad_Hunter 07.01.2011 16:24
класна собака!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com