Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Наказом КСУ термін повного переходу на чіпування тварин буде в 2011 році!
( 14 Votes )
Написав Олег Хорошун Переглядів - 4899   
Вівторок, 09 березня 2010 19:20
chipuvanja sobakТваринам за кордоном дедалі частіше вживляють під шкіру мікрочипи з інформацією про господарів. Якщо собака чи кіт загубляться, їх можна буде повернути. Із чипа ручним електронним сканером зчитують номер і країну. За номером знаходять інформацію про господарів.

 

Улітку родині Віласіс із Квінкса, штат Нью-Йорк, повернули собаку Рокко. Він загубився п'ять років тому, коли був цуценям. Тварину знайшли майже за 1400 км у штаті Джорджія. Відшукати господарів собаки вдалося завдяки мікрочипу, який був імплантований під шкіру.

Власниця Христина Віласіс каже, що пса любила молодша донька Наталі. Коли Рокко загубився, їй було 6 років. Дитина постійно сподівалася, що пса знайдуть, зберігала його іграшки. Коли зі служби контролю тварин в Джорджії повідомили, що собаку знайшли, родину приголомшила ця звістка.

Чип під шкірою тварини залишається на все життя. Тим часом брелоки і таблички на нашийнику губляться, написи затираються, татуювання з часом вицвітає чи змінює форму.

Плазунам чип замінюють щопівроку. Під час линьки він залишається на старій шкірі.

В Україні метод чипування не надто поширений. У Києві з імплантатами майже тисяча тварин. Випадки, коли їх знаходили завдяки імплантованому паспорту, поодинокі.

Обов'язково вводять чип агресивним тваринам, що нападали на людей.

Плазунам чип замінюють щопівроку

- У країнах Євросоюзу діє обов'язкова вимога, щоб всі домашні тварини бути внесені до електронного реєстру, - розповідає ветеринарний лікар столичного "Центру ідентифікації тварин" Ольга Чарковська. - У нас переважно чипують тварин, з якими їдуть за кордон - на виставки або відпочинок.

Вживляння чипа схоже на щеплення. Пристрій, за розмірами не більший за зернину, вводять шприцом під шкіру в холці.

- Мікрочип зроблений з матеріалу, який легко приживається в тілі тварини, - розповідає ветеринарний лікар столичної клініки "Алден-Вет" Віталій Черченко, 29 років. - Жодних скарг на його відторгнення чи виникнення запалювальної реакції не було. Хоча з часом чип може мандрувати під шкірою. Наприклад, із холки переміститися під лопатку. Тоді його важче знайти.

Зовні помітити чип неможливо.

Після імплантації лікар заповнює анкетні дані на тварину з адресою її господарів. Дані зберігають в електронному реєстрі тварин, які є в кожній країні.

В Україні електронний реєстр чипованих тварин веде компанія "Трейсер". Є й місцеві реєстри. Наприклад, у Києві інформацію про тварин, яким імплантовано чип, можна знайти в базі комунального підприємства "Центр ідентифікації тварин". Вартість чіпування у столиці становить 120-150 грн.

- Черг на чипування немає, - каже Віталій Черченко. - Власник приходить на прийом до ветеринара, й за кілька хвилин тварині вводять імплантат.

Жодних обмежень у розмірі чи вазі тварини немає. За кордоном імплантують чипи щурам і морським свинкам.

- У нас найчастіше чипують котів і собак, - розповідає Віталій Черченко. - Коли цирк виїздив на гастролі, вводили імплантати страусам і пітонам.

З 3 липня 2004 року на території Європейского Союзу (ЄС) застосовується Регламент Ради та Європейського парламенту ЄС № 998/2003 (журнал ЕС L 146 від 13.06.2003 р.).

Регламент встановлює умови перевезення домашніх тварин (котів, собак та тхорів) між країнами ЄС, а також при ввезені в країну - члена ЄС. Основною його інновацією є обов'язковість ідентифікації тварини.

Чіп повинен відповідати стандарту ISO 11784 або ISO 11785.

Джерела: gazeta.ua

 

 Коментарі  

 
#6 zbyr@i 15.03.2010 14:08
Хотілося б, щоб цих "дбайливих" було більше... ;-)
 
 
#5 Oleg Xorochyn 15.03.2010 00:50
Відповіді:
-для "Світлана" - дякую, я буду працювати над цим профілем активно!
-для "zbyr@i " - а це стосується дбайливих господарів(тих хто хоче знайти викраденого любимця) і тих хто виїжджає закордон чи має відношення до КСУ...
-для "love-love" - зовсім вони не бідні,тому,що це майже безболісна процедура!
-для "Иннуся" - я з тобою згоден, що деякі люди поводять себе гірше тварин але внас тема "Чіпування" і це актуально!!!
 
 
#4 Иннуся 15.03.2010 00:11
:o
олег!!
Даа..........если чипирование будет так актуально и будет применяться ежедневно и повсеместно, то дорогим породистым собачкам не повезет по крупному. Например: Если их украдут(в любых корыстных целях,жрать нечего), то воры могут чип вытащить любым способом и откуда угодно:(,вместе со шкуркой или хуже еще с чем-нибудье ще, смотря где чип будет находиться!Жест око!Люди в нынешнее время очень злые и жестокие друг к другу!А что говорить про беззащитных братьях наших меньших?Видела много случаев жестого обращения как и с людьми, так и со зверюшками!Жаль !Так что в чипировании есть свои минусы!Это мое личное мнение, и я канечно не против чипирования!
 
 
#3 love-love 12.03.2010 00:30
Бідні собачки :sad: :cry: :sad:
 
 
#2 zbyr@i 10.03.2010 21:42
Цікаво, чи всі господарі домашніх улюбленців готові до чипування? На мій погляд не всі зараз навіть таблички на нашийники чіпають... :sad: :-*
 
 
#1 Світлана 10.03.2010 02:49
:P Дякую за інформацію, дуже прикольно, що тепер є фахові статті по ветеринаріїї!
:lol:
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com