Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Покровителі полювання
( 5 Votes )
Написав Ostt Переглядів - 17115   
П'ятниця, 12 березня 2010 20:12

На кожному етапі свого розвитку і в кожному епосі людина користувалася багатством лісу.

Святий Губерт

((фото - The Vision of Saint Hubert, c.1617-20, by Jan Brueghel the Elder and Peter Paul Rubens MUSEO DEL PRADO , MADRID)

Людина, як істота позбавлена іклів, кігтів і теплого хутра, не є оснащеною до боротьби за виживання. Щоб виправити цю недосконалість людина з самого початку просила помочі і довіряла свою долю надприроднім силам та знаряддям лову. Полювання є однією з найстаріших форм людської діяльності. Успіх полювання мав вирішальне значення для виживання людини. Це так зване мисливське щастя , про що мисливці прохали у надприродніх покровителів.

Мисливці з найдавніших часів до сьогоднішнього дня вважали на підтримку своїх покровителів.


Протягом усієї історії в залежності від ступеня розвитку людського потенціалу, існуючих релігій і самі опікуни мисливців змінювалися.
У стародавній грецькій міфології покровителем полювання була Артеміда, вона символізувалася як молода дівчина з луком, у супроводі лані. У римлян однак та сама Артеміда звалася Діаною. Певне місце в плеяді мисливських покровителів займає св. Георгій, як покровитель полювання з хижими птахами і звичайно св. Губерт, чудесну історію якого хочу Вам розповісти.
Святий Губерт народився у 655 році і був нащадком королівської родини Меровінгів.
Існує аж сім біографій св. Губерта написаних між VIII і XVI століттям. На основі цих згадок стає зрозуміло, що він вів впорядковане, богобоязливе життя аристократа. Він був воїном і одним найазартніших мисливців свого часу. Якось на полюванні Губерт побачив дивне видіння . Відповідно до різних джерел це сталося в 683 або 695 рр.. Губерт разом із загоном вирушив полювати оленя у гірські ліси. У певний момент перед вершниками і мисливськими собаками з'явився величезний білий олень.

saint_hubert_huntingukraine Святий Губерт


Губерт розпочав переслідування, а його почет відстав. На одній з лісових галявин мисливець зупинив звіра. Собаки, що супроводжували високоповажного мисливця, відмовилися атакувати прекрасного оленя . А сам Губерт побачив що у вінку оленя світиться хрест і почув промову людським голосом:
Святий Губерт-Губерте, чому Ти непокоїш тварин і не піклуєшся про спасіння душі?
Мисливець похапцем зліз з коня, кинувся на коліна і запитав:
-Пане, що я повинен робити ?
- Їдь до моєго слуги Ламберта, він скаже тобі, що ти повинен зробити...
(Ламберт був єпископом Маастрихтським у цей час - коментар автора)
Це й спонукало його піти в монастир. З часом монах став архієпископом. Ще за життя говорилося про його силу зцілення (згадується особливо про епілепсію, лунатизм і сказ).
Коли він помер в 727 р. Церква зачислила його до чину святих. Святий Губерт став покровителем полювання, собак і жертв сказу. На його честь навіть винайшли тавро, яке називається "ключем святого Губерта". Роги оленя з ясним хрестом стали емблемою більшість мисливських організацій майже всіх європейських країн.
Свято святого Губерта випадає на 3 листопада. В цей день до міста Сан-Убері з'їжджаються мисливці всієї Еуропи разом зі своїми мисливськими собаками .
Проводяться змагання зі стрільби з лука. Переможець змагань оголошується королем стрільців і носить цей титул увесь рік. Замість органних акордів у місцевому храмі в цей день звучать мисливські роги...

12.03.2010p

Ostt


Saint_hubert_huntingukraine_3 Saint_hubert_huntingukraine_4

Saint_hubert_huntingukraine

 Коментарі  

 
#4 ostt 06.06.2011 14:52
 
 
#3 гість 13.03.2010 16:28
ілюстрації до статті дуже гарні
 
 
#2 WALLY 13.03.2010 15:01
+ Додано нові фото
 
 
#1 мисливський клуб Карпатське братство Діани 13.03.2010 02:01
Дуже цікаво. Спасибі Вам, п.Ostt, за чудову статтю.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com