На кожному етапі свого розвитку і в кожному епосі людина користувалася багатством лісу.

((фото - The Vision of Saint Hubert, c.1617-20, by Jan Brueghel the Elder and Peter Paul Rubens MUSEO DEL PRADO , MADRID)
Людина, як істота позбавлена іклів, кігтів і теплого хутра, не є оснащеною до боротьби за виживання. Щоб виправити цю недосконалість людина з самого початку просила помочі і довіряла свою долю надприроднім силам та знаряддям лову. Полювання є однією з найстаріших форм людської діяльності. Успіх полювання мав вирішальне значення для виживання людини. Це так зване мисливське щастя , про що мисливці прохали у надприродніх покровителів.
Мисливці з найдавніших часів до сьогоднішнього дня вважали на підтримку своїх покровителів.
Протягом усієї історії в залежності від ступеня розвитку людського потенціалу, існуючих релігій і самі опікуни мисливців змінювалися. У стародавній грецькій міфології покровителем полювання була Артеміда, вона символізувалася як молода дівчина з луком, у супроводі лані. У римлян однак та сама Артеміда звалася Діаною. Певне місце в плеяді мисливських покровителів займає св. Георгій, як покровитель полювання з хижими птахами і звичайно св. Губерт, чудесну історію якого хочу Вам розповісти. Святий Губерт народився у 655 році і був нащадком королівської родини Меровінгів. Існує аж сім біографій св. Губерта написаних між VIII і XVI століттям. На основі цих згадок стає зрозуміло, що він вів впорядковане, богобоязливе життя аристократа. Він був воїном і одним найазартніших мисливців свого часу. Якось на полюванні Губерт побачив дивне видіння . Відповідно до різних джерел це сталося в 683 або 695 рр.. Губерт разом із загоном вирушив полювати оленя у гірські ліси. У певний момент перед вершниками і мисливськими собаками з'явився величезний білий олень.

Губерт розпочав переслідування, а його почет відстав. На одній з лісових галявин мисливець зупинив звіра. Собаки, що супроводжували високоповажного мисливця, відмовилися атакувати прекрасного оленя . А сам Губерт побачив що у вінку оленя світиться хрест і почув промову людським голосом:
-Губерте, чому Ти непокоїш тварин і не піклуєшся про спасіння душі? Мисливець похапцем зліз з коня, кинувся на коліна і запитав: -Пане, що я повинен робити ? - Їдь до моєго слуги Ламберта, він скаже тобі, що ти повинен зробити... (Ламберт був єпископом Маастрихтським у цей час - коментар автора) Це й спонукало його піти в монастир. З часом монах став архієпископом. Ще за життя говорилося про його силу зцілення (згадується особливо про епілепсію, лунатизм і сказ). Коли він помер в 727 р. Церква зачислила його до чину святих. Святий Губерт став покровителем полювання, собак і жертв сказу. На його честь навіть винайшли тавро, яке називається "ключем святого Губерта". Роги оленя з ясним хрестом стали емблемою більшість мисливських організацій майже всіх європейських країн. Свято святого Губерта випадає на 3 листопада. В цей день до міста Сан-Убері з'їжджаються мисливці всієї Еуропи разом зі своїми мисливськими собаками . Проводяться змагання зі стрільби з лука. Переможець змагань оголошується королем стрільців і носить цей титул увесь рік. Замість органних акордів у місцевому храмі в цей день звучать мисливські роги...
12.03.2010p
Ostt

|
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису