Сама справжня екологічна катастрофа почалася на Київському водосховищі. Те, що раніше приймали за брак кисню для риби, виявилося лише неприємністю. Масовий мор риби почався після різкого спуску води у водосховищі більш ніж на 1 метр.
Риба що страждає через кисневе голодування і раніше збилися біля нечисленних тріщин в льоду, зараз опинилася у крижаній пастці і масово гине. На це побічно вказує запах, що відчувається вже на під'їзді до київської дамби.
Рибалки-любителі виявили загрозу тільки сьогодні до обіду. І почали сколювати лід на мілині в районі 3 км від греблі і біля селища Лебедівка, Вишгородського району. «Ще вчора я був на цьому ж місці в 3 км від дамби і ніяких ознак масової загибелі риби не спостерігалося. Сьогодні ж зранку стало зрозуміло, що після різкого скидання води вся риба що стояла досі на мілинах загине. Тому ми почали колоти лід і звільняти невеликі екземпляри, і ловити руками велику рибу. Буквально за годину на моїх очах з ополонок дістали більше десятка сомів і щук на зріст людини », - повідомив кореспонденту focus.ua один з очевидців трагедії.
Прибулі на місце мору представники інспекції рибоохорони спочатку повели себе неадекватно, стали перешкоджати рибалкам на льоду і при виїзді з траси на автомобілях, мотивуючи свої дії забороною будь-якого вилову в місці зимувальних ям перед дамбою. «Але через кілька годин, коли сюди прибуло величезне число рибалок з Києва та навколишніх сіл Вишгородського району, стало зрозуміло, що під льодом загине більше, ніж рибалки зможуть забрати», - резюмує співрозмовник.
Нагадаємо, із-за сильних морозів і товстого льоду рибі не вистачає кисню у воді. Щоб врятувати становище, рибалки на Київському водосховищі кілька тижнів тому почали рубати лунки. У них вставляють снопи з очерету, щоб проходило повітря. Криголам у водосховище пройти не може, він знаходиться в річпорту Києва і через шлюзи не пройде, тому в операції брали участь добровольці, рибоохорони, МНС, рибалки.
Нагадаємо в середині лютого вже спостерігалося масове вимирання риби в руслі Дніпра та Десни вище київського водозабору. У зв'язку з цим Київводоканал заявив про небезпеку погіршення якості питної води.
Київська ГЕС скинула воду в результаті в Дніпрі загинуло більше 100 тонн риби. Зі слів екологів екосистемі завдано значної шкоди, відновлення стану буде тривати більше 4-5 років. Зроблено це було, щоб не допустити підтоплення будинків у Конче Заспі.
По матеріалам: focus.ua
|