Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Катастрофа на Київському водосховищі. 100 тонн дохлої риби може отруїти питну воду
( 4 Votes )
Написав focus.ua Переглядів - 14203   
Понеділок, 15 березня 2010 11:44

Мор риби на Київському водосховищіСама справжня екологічна катастрофа почалася на Київському водосховищі. Те, що раніше приймали за брак кисню для риби, виявилося лише неприємністю. Масовий мор риби почався після різкого спуску води у водосховищі більш ніж на 1 метр.

Риба що страждає через кисневе голодування і раніше збилися біля нечисленних тріщин в льоду, зараз опинилася у крижаній пастці і масово гине. На це побічно вказує запах, що відчувається вже на під'їзді до київської дамби.

Рибалки-любителі виявили загрозу тільки сьогодні до обіду. І почали сколювати лід на мілині в районі 3 км від греблі і біля селища Лебедівка, Вишгородського району. «Ще вчора я був на цьому ж місці в 3 км від дамби і ніяких ознак масової загибелі риби не спостерігалося. Сьогодні ж зранку стало зрозуміло, що після різкого скидання води вся риба що стояла досі на мілинах загине. Тому ми почали колоти лід і звільняти невеликі екземпляри, і ловити руками велику рибу. Буквально за годину на моїх очах з ополонок дістали більше десятка сомів і щук на зріст людини », - повідомив кореспонденту focus.ua один з очевидців трагедії.

Прибулі на місце мору представники інспекції рибоохорони спочатку повели себе неадекватно, стали перешкоджати рибалкам на льоду і при виїзді з траси на автомобілях, мотивуючи свої дії забороною будь-якого вилову в місці зимувальних ям перед дамбою. «Але через кілька годин, коли сюди прибуло величезне число рибалок з Києва та навколишніх сіл Вишгородського району, стало зрозуміло, що під льодом загине більше, ніж рибалки зможуть забрати», - резюмує співрозмовник.

Нагадаємо, із-за сильних морозів і товстого льоду рибі не вистачає кисню у воді. Щоб врятувати становище, рибалки на Київському водосховищі кілька тижнів тому почали рубати лунки. У них вставляють снопи з очерету, щоб проходило повітря. Криголам у водосховище пройти не може, він знаходиться в річпорту Києва і через шлюзи не пройде, тому в операції брали участь добровольці, рибоохорони, МНС, рибалки.

Нагадаємо в середині лютого вже спостерігалося масове вимирання риби в руслі Дніпра та Десни вище київського водозабору. У зв'язку з цим Київводоканал заявив про небезпеку погіршення якості питної води.

Київська ГЕС скинула воду в результаті в Дніпрі загинуло більше 100 тонн риби. Зі слів екологів екосистемі завдано значної шкоди, відновлення стану буде тривати більше 4-5 років. Зроблено це було, щоб не допустити підтоплення будинків у Конче Заспі.

По матеріалам: focus.ua

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com