Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Джиг-спіннери
( 8 Votes )
Написав Дмитро Приндюк Переглядів - 5441   
Вівторок, 16 березня 2010 15:43

Джиг-спыннериВоблери, силікон... Знову силікон, воблери... Цей невеликий список можна продовжити ще й дорогими спінінгами - "власне для ловлі цими приманками". Вже скоро не буде про що писати, все і так розкладено по поличкам від "А" до "Я". Свою статтю я пропоную тим хто хоче обманути рибу, можливо маловідомою для себе приманкою, або, взагалі новою. Для мне нове не означає - космічні технології по таким же космічним цінам. Нове - це добре забуте старе...


Воблери, силікон, а також інші приманки безперечно вловисті, але не будемо забувати, що підбір працюючої приманки - тільки одна зі складових успіху. Рибалка - це не тільки гарний улов, але і постійне пізнання чогось нового, раніше невідомого.

Отже мова буде йти про джиг-спіннери. Потрібно сказати в закордонних риболовів, вони користуються набагато більшим попитом, ніж у нас, але помаленько народ взнає, що джиг-спіннери - чудово підходять для ловлі в наших водоймах.

Існує чотири типи  джиг-спіннерів: вертушка з грузилом-головкою (найбільш поширена), спінер-бейт, тейл-спінер, базз-бейт. На сьогодняшній день з'явилися новинки - джиг-головки "поні", "морський коник" і т.д. Але в кожної приманки є свої недоліки і переваги...

Основна (і обов'язкова) деталь джиг-спіннерів - це обертальний пелюсток. Власне обертальний, тому, що коливальний не володіє потрібними властивостями, які заключаються в наступному: пелюсток повинен обертатися в любій фазі руху приманки (горизонтальній, вертикальній, похилій) і виконувати декілька функцій: приваблювати хижака здалеку, підвищувати чутливість снасті при проводці, створювати ефект "парашута" при падінні на дно, придавати додаткову гру приманці в цілому. Переважно, пелюстка - це змінна деталь.

Дальше розглянемо кожен вид джиг-спіннерів окремо.

Спіннер-бейтСпіннер-бейт
Він складається з проволочного каркасу, вертлюжка, на якому крутиться пелюстка, а також грузила-головки з гачком. На гачку монтується силіконова приманка, або силіконова "спідниця". При потребі, можна змінити джиг-головку на більш важку, або легку, прикріпити спереду приманки грузило-чебурашку через завідне кільце. Пелюстка також легко змінюється через завідне кільце. На початку спіннер-бейти були створені американцями для ловлі басса, але потім і в нас почали ловити на них окуня, щуку, судака, а тепер форель, і т.д...

Спіннер-бейти мають декілька переваг: відчутна незацепляємість, не перекручує жилку, можна використовувати грузило різної ваги, які не будуть заважати пелюстці обертатися. Можна припустити, що хижак буде атакувати пелюстку, але на практиці доказано: ця думка хибна. Втім це давно відомо. А також відомо, що велика частина клювань припадають на фазу падіння приманки на дно. Пелюстка, що обертається сповільнює падіння, і тим самим, дає більше часу хижаку для нападу. Переважно спіннербейтами ловлять на ділянках водойми, де дуже розвинута вертикаьна рослинність. Тому основні проводки рівномірна і нерівномірна "ступенька" підходять, тоді коли дно відносно чисте. Правильний вибір ваги, кольору приманки, типу обертання пелюстки (повільне чи швидке, з більшим відхиленням чи з меншим), а також проводки - це ключ до успіху.

Тейл-спіннерТейл-спіннер
Доволі своєрідна приманка, що включає в себе обертальну пелюстку. Тейл-спіннери бувають різні: на "джигові" або на "чебурашці", на воблері - бачив у Jackall і Rozemeijer, і т.д. В продажі їх багато, але виготовити таку приманку доволі легко, і працювати вона буде відмінно. Тейл-спіннером можна ловити там де інші приманки "відпочивають". Наприклад в вікнах серед густої рослинності чи ряски. Техніка ловлі проста: точне закидування в вікно, контроль над тонучою приманкою. Якщо не має покльовки на падінні, то вимотуємо тейл-спіннер, звільняємо від водоростей - і вперед, до іншого вікна.

Тейл-спіннерЩо стосується виготовлення, то точність в збиранні позбавить від неприємних перекручувань і залипань. Пелюстку використовуємо №1-3. Зрозуміло, чому - меньший номер не дає помітного ефекту "парашута", а №4 і більше - ускладнює проводку. На мою думку оптимальний і універсальний розмір №2.

Всім відомо, що окунь любить оберталки, і на джигові приманки клює непогано, а якщо поєднати два в одному, то він взагалі шаліє! Те ж саме можна сказати і про інших хижаків. Ось, наприклад, сом. Частенько зустрічаю публікації рибалок з словами, що, мовляв, ловлять сома на оберталки з грузилом-головкою (про них пізніше), і власне під час падіння на дно. Добре, але тейл-спіннер, навіть краще! Але дивно... Сома, як правило ловлять на течії, де ефект "парашута", інколи навіть вредний...

Базз-бейтБазз-бейт
Фактично, той самий спіннер-бейт. Основна відмінність - пелюстка особливої форми, яка при проводці виносить приманку на поверхню водойми і забавно "плюскає". Погодьтесь, це дає багаті можливості і велике поле для експирементів,  (взагалі поле джиг-спіннерів у нас майже вільне). Можна ловити в неглибокихБазз-бейт заливах, перескакуючи приманкою перешкоди. В силу багатьох обставин (зміна погоди, пори року, рівня води в водоймі і т.д.) інколи віддає перевагу явно вираженій вертикальній складовій в проводці приманки. Тут і приходить на допомогу базз-бейт. Слід сказати в закордонних "братів по вудилищу" така приманка давно показала свою уловістисть.

Блешня з джиг-головкоюОбертальна приманка з грузилом-головкою
Можливо хтось не знав, що це сама відома у нас приманка, що відноситься до джиг-спіннерів?  Можливо. Про неї я напишу зовсім не багато.
Так, пелюсток обертається коли сама блешня йде на дно. Але потрібна ще й уміла проводка. Про базові мова не йде, але вони також дуже ефективні в свій час. Добре вести приманку не дуже короткими кроками, в десяток-два сантиметрів, черкаючи грузилом за дно, але щоб гра пелюстки була неперервною, або збивалася тільки на долі секунди. Трапляється, для підвищення ефективності роботи оберталки на трійник вдівається силікон або "муха"  з пір'я. Для придання блешні якостей "незацепляйки" трійник заміняють одинарним крючком або "офсетніком", який приховується силіконовою приманкою. (До теми не відноситься, але я рахую що трійники, тільки лишній раз травмують рибу. Краще один гачок, але гострий та міцний).

Блешня з джиг-головкоюОписані мною джиг-спіннери зовсім  не потребують елітних надчуттєвих спінінгів. Головне - це наближеність діапазону тесту спінінга до ваги приманки, адже джиг-спіннери (особливо спіннер-бейт, і базз-бейт) дещо парусять при закидуванні.

Головне не бійтеся експерементувати, адже кожна приманка - особлива. Я не першовідкривач джиг-спіннерів, а лише виклав те, що знаю про ці приманки. Надіюсь це пригодиться читачам.

Успіхів!


Газета Рибачок і Ко, №6 (341) 11 лютого 2010р
Дмитро Приндюк
 Коментарі  

 
#2 Дмитро Приндюк 15.07.2010 20:16
ей, адміни, раз вже здерли мою статтю, то напишіть нормально ім"я.
 
 
#1 Дмитро Приндюк 09.06.2010 22:46
До матеріалу потрібно дописати його автора.
Газета Рибачок і Ко, №6 (341) 11 лютого 2010р
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com