Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Рибалки Буковини вимагають заборонити промисловий вилов риби у Дністрі
( 2 Votes )
Написав ZIK Переглядів - 12897   
Середа, 17 березня 2010 14:28

Перший форум рибалок Буковини висловив недовіру Держрибінспекції у Чернівецькій області та звернувся до Кабінету Міністрів з вимогою припинити промисловий вилов риби у Дністровському водосховищі, відновлений після кількарічного мораторію.

Організатором Першого форуму рибалок Буковини виступила обласна Федерація риболовного спорту. Учасники Форуму - рибалки-аматори та рибалки-спортсмени вважають, що іхтіофауна Буковини опинилася під загрозою, оскільки Держрибінспекція не справляється із обов'язками захисту водойм від браконьєрів, а нерестовища цінних порід риби та місця нагулу нищаться унаслідок незаконного видобутку гравію.

Рибалки навели десятки конкретних прикладів роботи незаконних артілей, які виловлюють сітками рибу на Дністрі від Хотина до Кельменців, але чомусь залишаються поза увагою рибінспекції. Інколи таке браконьєрство прикривають виловом риби для «наукових» потреб, однак рибалки звертають увагу, що такий «науковий» вилов риби ведуть 40-ма сітками від Хотина до с. Бернове Кельменецького району. Не вживає рибінспекція впливових заходів і до тих браконьєрів, які електровудочками та самоловами виловлюють цінні осетрові породи риб у верхів'ях Дністра.

Рибалки висловили недовіру також місцевим науковцям, які надали висновок про доцільність відміни мораторію на заборону промислового вилову риби у Дністровському водосховищі. Вони вважають, що відміна мораторію стане екологічною катастрофою для цієї водойми каньйонного типу з обмеженою здатністю до самовідтворення іхтіофауни, багато представників якої є рідкісними і мають перебувати під охороною. Тому вони вимагають від Кабміну заборонити промисловий вилов риби у Дністровському водосховищі, закликають рибалок чотирьох сусідніх областей об'єднати зусилля для боротьби з браконьєрами на Дністрі.

Окрім того, Перший форум рибалок Буковини вирішив створити Народну громадську екологічну раду та прийняв резолюцію з вимогою заміни керівництва Держрибінспекції у Чернівецькій області.

Народна громадська екологічної рада виконуватиме функції консультативно-дорадчого органу природоохоронного спрямування, який покликаний захищати екологічні права мешканців Буковини.

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com