Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Депутати масово мігрують в ліси?
( 1 Vote )
Написав Львівський портал Переглядів - 12008   
П'ятниця, 02 квітня 2010 17:04
hunting_ukraineЖителі і депутати кількох сільських рад Жовківського району виступили з протестом проти рішення Львівської обласної ради від 22 грудня минулого року, яким одному з приватних підприємств було передано в оренду на 49 років майже 7 тисяч гектарів лісових угідь. Селяни вважають, що рішення було ухвалене з порушенням процедури і вимагають його скасувати, інакше погрожують вдатися до акцій масової непокори, аж до перекриття міжнародних автомобільних доріг.

Під новий рік депутати облради схвалили зміни до рішення дворічної давнини, вилучивши з у Жовківського державного лісгоспу " за згодою" 6,904 га мисливських угідь і передавши їх у користування на 49 років приватному підприємству "Спектр Центр".

 

Як стверджують очевидці того засідання, ці зміни до рішення облради голосувалися кілька разів і лише після запевнень у тому, що місцеві ради дали своє погодження на таке вилучення, більшість депутатів проголосували "за".

Однак за два місяці до голови Львівської облради звернулися депутати ради села Зіболки і жителі села, які просять обласну раду скасувати ухвалені зміни до рішення, оскільки, як вони твердять, ніякого погодження сільрада Зіболків на вилучення мисливських угідь не давала.

"Ми депутати Зіболківської сільської ради Жовківського району звертаємося з проханням скасувати рішення про передачу мисливських угідь , якими користувався Жовківський держлісгосп і без погоджень депутатського складу Зіболківської сільради передав на користь приватного підприємства "Спектр Центр", які знаходяться на території Зіболківської сільради. Ми звертаємося до вас з проханням скасувати рішення обласної ради від 22 грудня 2009 року. Жителі Зіболківської сільради обурені такими діями і хочуть повернути мисливські угіддя в державну власність з подальшим створенням колективного товариства" - йдеться у цьому листі.

Водночас до облради надійшов і лист від жителів цього ж села за підписами понад ста осіб, з якого випливає вельми цікава деталь: селяни твердять, що за ПП "Спектр Центр" стоять два депутати облради - представник фракції УНП Михайло Коваль та представник фракції "Пора" Богдан Кук. При цьому випливає ще одна цікава деталь - у рішенні вказано, що контроль за його здійснює голова профільної комісії - Михайло Коваль. Те, що до цього підприємства причетний голова профільної комісії Михайло Коваль, підтверджено ще й листом погодження від Жовківського лісового господарства на адресу директора ПП "Спектр Центр" М.Коваля.

Прості жителі Зіболок налаштовані рішуче - або обласна рада скасовує неправомірне рішення, або вони вдаються до акцій протесту, від мітингів перед обласною радою до перекриття міжнародних трас.

Опір такому рішенню облради селяни пояснюють тим, що тепер без дозволу користувачів не можна буде навіть зайти до лісу, що простягається від самого села, зібрати грибів чи ягід. Також вони побоюються, що користувачі, а фактично, власники лісів на найближчі півстоліття, можуть перетворити його на аналог Голованівських лісів, де замість закону пануватиме право сильного. У зверненні до обласної ради вказано, що вже зараз є випадки залякування місцевого населення з боку представників орендарів.

"Ми занепокоєні тим, щоб із нашими дітьми і близькими не повторилися такі випадки, як у Голованівському районі Кіровоградської області і просимо депутатів вжити заходи для скасування рішення від 22 грудня 2009 року та повернути угіддя у державну власність. Якщо наше звернення не буде прийняте до уваги, то ми будемо змушені вдаватися до більш рішучих дій, наприклад, перекривати трасу Рава-Руська-Львів чи влаштуємо пікет під стінами Львівської обласної ради" - зазначено у зверненні селян до Львівської облради.

Наскільки відомо нашій редакції, аналогічні звернення скерували до обласної ради й жителі інших сільських рад, яких стосується це рішення облради. Крім того, громади сіл і районна влада має намір звернутися до прокуратури, щоби та дослідила відповідність згаданого рішення чинному законодавству.

Врешті прокуратура мала б ретельно дослідити ці випадки, адже це уже не перший факт проблем, що виникають між обласною та місцевими радами під час надання в оренду мисливських угідь. Нещодавно у львівській пресі було оприлюднено факти про аналогічні явища в Старосамбірському районі, до яких також виявилися причетними посадовці та депутати обласного рівня.

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com