Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Фауну порятує… акциз на зброю
( 0 Votes )
Написав Vasyl Eger Переглядів - 9482   
П'ятниця, 16 квітня 2010 16:22
У Представництві Світового банку в Україні пройшла робоча нарада "Український ліс у дзеркалі ЗМІ".

Її головним завданням був пошук відповідей на питання, як поліпшити співпрацю лісових органів і підприємств Держкомлісгоспу України та журналістів і громадськості в рамках ФЛЕГ - міждержавного міністерського переговорного процесу з питань правозастосування і управління в лісовому секторі, спрямованого на його сталий розвиток. Чимало уваги також було приділено пошуку шляхів підвищення професійності, достовірності, дієвості публікацій на лісову тематику.

- Головний лейтмотив підготовленого на замовлення Представництва Світового банку аналізу виступів ЗМІ на лісову тематику - суспільство ще не достатньо поінформоване про проблеми галузі та шляхи їхнього розв'язання, - зазначив перший заступник Держкомлісгоспу Юрій Марчук. - Наш комітет проводить політику уряду на зміцнення зв'язків органів виконавчої влади зі ЗМІ та громадськістю і є відкритою структурою. Відомство рішуче позбавляється ознак закритості й активно розгортає роботу за двома напрямками -сприяння глибокому висвітленню проблем лісового сектору та просвітницька діяльність.

Окрім цього, комітет виступив ініціатором відповідних пропозицій до законодавства з метою обмеження незаконних дій у лісовому секторі. Наприклад, внесення до законів змін щодо вилучення лісів лише з дозволу Кабінету Міністрів, введення до наступних виборів місцевих рад мораторію на перезакріплення мисливських угідь тощо. Існує також проблема з використанням лісів, що не підпорядковані Держкомлісгоспу, тому їх для захисту інтересів держави слід переводити в єдине підпорядкування. Загалом же, лісівники готові до відкритої дискусії.

Чимало зауважень та пропозицій "як нам життя в лісі будувати далі" висловили представники неурядових громадських організацій, журналісти. На думку кореспондента "Урядового кур'єра" Валерія Мельника, який спеціалізується на екологічній тематиці й теж був запрошений до розмови, для підняття екологічної свідомості в державі слід створити мережу музеїв лісу, налагодити випуск "Лісової газети" для широких верств населення. За аналогом "Історії міст і сіл УРСР" відтворити і в рамках єдиного проекту видати історію лісового господарства кожної області. А ще, керуючись принципом "знищуєш - допомагай відновлювати!", ввести на законодавчому рівні 2 - 5-відсотковий акциз на мисливську зброю, боєприпаси, рибальськe спорядження, що безпосередньо використовуються для добування дичини і риби. Цей акциз принесе десятки й сотні мільйонів гривень і за вже добре апробованими зарубіжними аналогами дасть змогу накопичувати їх на рахунку спеціального фонду. Ті кошти щороку можна буде використовувати виключно на заходи, пов'язані з відтворенням дичини й риби.

Нині існують три напрями розвитку лісового господарства в країні. Або ми збільшуємо заповідні території, створюємо так звані сафарі й стимулюємо туризм, або розвиваємо лісову промисловість, займаємося переробкою деревини і прагнемо бути конкурентними на ринку, або ж знаходимо між цими напрямками певний баланс, беручи до уваги економічні та екологічні аспекти... Важливо, як зазначали учасники наради, в ході реалізації проекту Світового банку прийти до розуміння цього і взаєморозуміння лісівників та громадськості, а при потребі - і до певних змін у нормативно-правових актах.

- Проект у жодному разі не буде засобом "гасіння пожежі", - підсумував результати дискусії керівник проекту ФЛЕГ, представник Світового банку Олексій Слензак. - Можливо, в результаті впровадження проекту з'явиться добрий закон... У майбутньому буде проведено багато заходів, включаючи освітні, з метою зміни ставлення людей до лісових, а отже, екологічних проблем. Ми відкриті й запрошуємо громадськість до співпраці. А висловлені в ході дискусії пропозиції мають право стати окремими проектами Світового банку на користь українського лісу.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com