Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Браконьєру прострелили...светр.
( 1 Vote )
Написав Пустельник Переглядів - 6055   
Вівторок, 20 квітня 2010 10:03

Браконьєрство в усіх своїх проявах -- явище ганебне. Проте найбільш мерзенне -- весняне, коли звірина вагітна. Саме такий випадок й викрили охоронці природи декілька днів тому неподалік Львова.

 

Голова місцевого товариства мисливців і рибалок “Крижень” Богдан Піско вже давно просив співробітників Держекоінспекції у Львівській області допомогти йому захопити групу браконьєрів, які по ночах лютували в лісовому масиві поблизу села Полуничне  Кам’янко-Бузького району. Коли ж інформатори повідомили, що готується черговий набіг на мисливські угіддя  товариства “Крижень”, до лісу прибула рейдова бригада на чолі з начальником відділу оперативного контролю обласної держекоінспекції Миколою Барабашем.


Далі події розгорталися, як у бойовику. Приблизно опівночі в лісі помітили, як браконьєри висвічували лампою-фарою своїх жертв. Застосовуючи цей варварських спосіб знищення дичини, хапуги засліплюють звірину і стріляють у неї, орієнтуючись по відблиску очей. Оскільки захоплювати шанувальників нічної стрільби просто в хащах не було сенсу (вони могли «розчинитися» в темряві), вирішили брати їх на виїзді з лісу. Оскільки таких шляхів було кілька, рейдова бригада охоронців природи розбилася на дві частини і влаштувала засідки на найбільш вірогідних шляхах відступу браконьєрів.
Зі слів голови товариства мисливців і рибалок “Крижень” Богдана Піска, приблизно о другій ночі хапуги виїхали саме на нього, і він спробував їх зупинити. Коли підійшов ближче до фіри та освітив тих, хто на ній сидів, то його здивуванню не було меж. Там були сільський голова, лісник лісгоспу та  власник місцевого тартаку. Четвертим був незнайомець. Лісник, який був за фірмана, розгледівши голову мисливського товариству, зойкнув “Вйо!”, і підвода рвонула з місця, при цьому, не втримавшись, з неї випав місцевий підприємець Тарас Мостовий.  Багдан Піско  вигукнув: “Стій, стріляти буду!” і зробив два попереджувальні постріли  вгору з пістолета з гумовими кулями, але підвода не зупинилась. Коли голова товариства мисливців підійшов до лежачого бізнесмена, той почав просити, щоб  його відпустили.  Богдан Піско відмовився і підібрав на узбіччі потужну далекобійну рушницю браконьєра, яка була обладна ще й оптичним прицілом. Тоді браконьєр підхопився й кинувся на охоронця природи з кулаками, намагаючись відібрати в нього свою зброю. Під час цієї шарпанини й пролунав постріл з пістолета. Але оскільки люфа пістолета дивилася вбік, то гумова куля лише зачепила складку светра браконьєра, зробивши в ньому вхідну і вихідну дірки. Оскільки порушник правил полювання не вгавав, то ролі помінялися, і голова товариства мисливців почав відступати до села. Вже на околиці бійку припинили екоінспектори, які прибули на допомогу Богдану Піску.

Начальник відділу оперативного контролю Микола Барабаш викликав на місце працівників міліції, а доки вони їхали, склав відповідний акт про вражаючий факт порушення правил полювання та зняв на відео неадекватну поведінку затриманого. Прибулі міліціонери не захотіли їхати на місце виявлення браконьєрської групи, оскільки, на їхню думку, це не мало сенсу, адже довкола була суцільна темінь. Відтак рейдова бригада разом із затриманим браконьєром вирушила до Кам’янко-Бузького райвідділу міліції, де аж до ранку давала свідчення про те, що відбулося в лісі поблизу села Полунична. Рушниця, яка виявилася зарядженою та з відключеним запобіжником, була вилучена у Тараса Мостового до з’ясування всіх обставин справи. Затриманого міліціонери також возили до районної лікарні для медичного огляду, і в лікарняній довідці  медики записали, що зовнішніх ознак пошкоджень тіла браконьєра не виявлено.

Попервах охоронцям природи здалося, що справедливість восторжествувала, і винуватця буде покарано згідно з чинним законодавством. Та яким же було здивування голови місцевого мисливського товариства Богдана Піска, коли його невдовзі викликали до слідчого районної прокуратури, який дав йому почитати ще один медичний документ, згідно з яким судмедексперт наступного, після описаних вище нічний подій, дня виявив на тілі браконьєра сліди від гумових куль. Подив Багдана Піска цілком зрозумілий, адже перший огляд тіла затриманого у районній лікарні в присутності міліціонерів не виявив цього.

Як заявив “Ратуші” обурений таким поворотом подій Богдан Піско, справу викриття та належного покарання місцевого браконьєра тепер намагаються перекрутити так, щоб винуватим зробити самого голову мисливського товариства, який, власне кажучи, й затримував винуватця.

На думку начальника  відділу оперативного контролю Держекоінспекції у Львівській області Миколи Барабаша, такий розвиток подій досить типовий для нашої дійсності і браконьєри зазвичай застосовують усі важелі для того, аби уникнути покарання. Наразі  Тарасу Мос-вому світить штраф за порушення правил полювання в сумі 1020 грн., а питання конфіскації його зброї вирішуватиме суд.

 Коментарі  

 
#5 Лісник 28.01.2013 19:02
Да, ото і безпредел, бораконьєри взагалі знахабніли,за оленя їм би такий штраф впаяти щоб шуба завернулася тисяч та 200. Не можу тільки зрозуміти причому тут ГАЗ ;-)
 
 
#4 ВОВА /24 26.04.2010 01:32
Та міліція зробить,що це браконьєр затримував Піска за незаконне полювання,і 1000грн.штрафу,буде платити Піска.Несправедливо і образливо. :sad:
 
 
#3 V-Hunter 21.04.2010 16:24
Найгірше в цій історії те що міліція захищає БРАКОНЬЄРА!
Мало того що до браконьєра станом на сьогодні не вжито заходів по вилученню зброї, ще й ідуть погрози в сторону директора мислтовариства. От ВАМ і МУЛІЦІЯ 8)
 
 
#2 roman67 21.04.2010 01:22
сільський голова, лісник лісгоспу та власник місцевого тартаку. Четвертим був незнайомець - вони вночі, пяні з під фари ГАЗ в село прокладали. А зброя то напевно ЧУПАКАБРИ боялись. Тепер через Піска в селі не буде ГАЗУ. Таких мудаків як сільський голова, лісник лісгоспу, в тому ж лісі на ПАЛЮ....
 
 
#1 ярий 21.04.2010 01:02
1000гр.-копійки.Потрібно було ствол між дві бурези ізагнути,щоб і коваль Вакула не розігнув. :lol: То було би чутливіше покарання.А з тим перекиданням стрілок відомо і потрібно бути готовим до цього наперед.Зробити постріл з його зброї через свою куртку,а з гуми тоді в чоло.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
Powered by HuntingUkraine.com