Якщо ви, приїхавши на риболовлю, виявили на своєму улюбленому місці купу пластикових і скляних пляшок, порвані газети, пакети, консервні банки та інше сміття, то можете не сумніватися - тут побували свині.
Свиня (Homo svinchus) - найчисленніша тварина у всіх природних зонах пострадянського простору. Найчастіше тримається групами, але зустрічаються і одиночні особи.
Присутність свиней чутно здалеку - вони поводяться дуже шумно, ламають дерева, топчуть і палять траву навколо. Крім того, вони люблять вмикати музику так голосно, щоб її було чутно за багато кілометрів вище і нижче за течією рибалкам, яким чомусь подобається тихо сидіти біля ріки, та іншим свиням (ті, в свою чергу, також в боргу не залишаються). Як правило, це - вульгарна ''попса'', '' музика речових ринків''.
Одну і ту ж касету свині звичайно прокручують підряд не один десяток разів (поки не заснуть), завдяки чому рибалки, що приїхали на ріку тихо поганяти воблер на нічному перекаті, мають можливість вивчити нехитрі тексти і запам'ятати мелодії.
Послід свиней (по-науковому "гамно") відрізняється від посліду інших тварин сильнішим і неприємним запахом, а також тим, що виявляється в місцях відпочинку свиней в дуже великій кількості (його також супроводжують численні порвані папірці). Часто свиня залишає свій гній посеред лужків і на стежинах. Існує теорія, що таким чином вона мітить свою територію, але мені здається, що це - помилка. Просто свині дуже ліниві, і зробити пару кроків вбік - для них величезна праця.
Свині завдають величезної шкоди навколишній природі, особливо їх остання мутація, так звані ''електрики''. Особини цієї мутації здатні вбивати струмом все живе на значних просторах водоймищ.
Я свідомо не приводжу тут зображення свині, тому що свині дуже злобні, образливі і мстиві. Вони не люблять, коли їх називають справжнім іменем, так як намагаються мімікрірувати під людину (Homo sapiens). Багато свиней здатні навіть ходити на двох ногах, коли у них немає горілки.
Але людина відразу відрізняється від свині, по тому, як вона спалить за собою (а часто і за свинями) все сміття або забере його з собою в пакеті і викине в найближчий контейнер.
У останні роки, на жаль, чисельність свиней значно зросла. Свині освоїли автомобілі-позашляховики, і тепер обширні сліди їх життєдіяльності зустрічається навіть в найглухіших і важкопрохідних місцях.
У Західній Європі, навпаки, зустріти свиней останнім часом вдається все рідше і рідше. Головним чином це - заслуга суспільства, яке веде непримиренну боротьбу зі свиньми. Бажаючих посвинячити там чекає великий штраф або навіть ув'язнення. Таких бажань у більшості громадян чомусь не виникає.
Пора і нам щось проти свиней вигадувати, поки ми самі зовсім не «освиніли».
Джерело - газета "Клює" №2 2003р.
|
Коментарі
a to zsvyniemo povnistiu
Мешканці населених пунктів продовжують помилково вважати, що спалювання додадуть родючості ґрунту, поліпшать трави на покосах, але шкода від спалювання листя й сухої трави величезна та дуже небезпечна. Під час згоряння 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. У їхній склад входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали й т. д. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що теж викликає в людини онкологічні захворювання. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовини.
Стрічка RSS коментарів цього запису