Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Панти марала - безцінний дар природи
( 20 Votes )
Написав Олег Хорошун Переглядів - 14519   
П'ятниця, 04 червня 2010 16:54
Панти марала Cervus elaphus sibiricus

Панти - молоді, весняні роги ізюбра, марала, справжнього оленя, до спадання з них сорочки, лика, що закупляються в Китай на лікарське зілля. Тлумачний словник Даля, 1866

Панти - молоді не окостенілі роги марала, ізюбра або плямистого оленя, витяжка з яких вживається для приготування ліків. Тлумачний словник Ожегова, 1949 р.
Панти - не окостенілі, покриті шкірою з шерстю роги оленів - благородного (марал, ізюбр) і плямистого. Використовуються для приготування стимулюючого лікарського засобу пантокрину. Для отримання пантів, оленів розводять у спеціальних господарствах. Великий енциклопедичний словник.

Панти - (velvet antlers) - так звані оксамитові роги оленів в період їхнього щорічного зростання, що складаються з губчатої хрящової тканини. Панти пронизані великою кількістю кровоносних судин, і тому мають інтенсивне кровопостачання. Коли панти досягають розмірів нормальних рогів (на 120-150-й день від початку росту), починається процес їх окостеніння. Найбільш активними вони вважаються саме в цей момент. Кожний рік, на початку літа, марали скидають свої роги, на місці яких потім виростають нові. У маральниках молоді панти зрізають у червні, причому процедура зрізання для оленів абсолютно безболісна. Зрізані панти одного марала в середньому важать 8-9 кг. Активність пантів різко знижується після початку окостеніння.
Під час росту пантів марала організм виробляє до 25-ти кг кісткової тканини - жоден організм іншої тварини на планеті не знає таких темпів зростання. Цей стан вимагає значного напруження всіх функціональних систем організму і, відповідно, високих концентрацій речовин регулюючої і захисної природи. Цим і зумовлені унікальні лікувальні властивості пантів, адже частина цього функціонального стану тварини передається в організм людини з допомогою пантових препаратів.

 

Препарати на основі пантівППантокрин Пантеярепарати на основі пантів і крові марала широко застосовують уже протягом двох тисяч років, переважно в Китаї, країнах Південно-Східної Азії, на Тибеті при анемії, виснаженні, загальному ослабленні організму після інфекційних захворюваннях, при недостатності серцево судинної системи, повільному загоєнні ран. Панти збільшують життєву силу, зміцнюють м'язи й кістки, виліковують ослаблення зору і слуху, застосовуються при лікуванні ревматизму, остеомієліту, при різних функціональних розладах статевої системи як у чоловіків, так і у жінок. Вважається, що настій пантів та женьшеню найбільш дієвий засіб проти всіх форм статевого безсилля. У Китайській медицині наголошується, що при тривалому прийомі панти віддаляють наближення старості.

Панти і кров марала використовуються як сировина для виготовлення пантогематогена, пантокрину і приготування лікувальних пантових ванн. Слайс з пантів марала - це тонко нарізані платівки консервованих пантів марала алтайського, звільнених від шкірно-волосяного покриву.

Пантове оленярство як галузьПантове оленярство як галузь і вид діяльності на Алтаї започаткував польський дворянин Михайло Іванович Янковський, засланий до Сибіру. Він несподівано знайшов тут можливість для відкриття нової справи. З 1930 року розводять і плямистих оленів, завезених з Примор'я.


У 2000 році в Росії на пантовому оленярстві спеціалізувалося 112 господарств, що мали 55 000 маралів і 33 000 плямистих оленів. З цього поголів'я 35 000 маралів і близько 6 000 оленів знаходилися на Алтаї; за рік від них отримували близько 30 тонн сирих пантів. Панти протягом багатьох століть були улюбленим продуктом, що застосовуються в східній медицині для виготовлення різних лікарських сумішей, що мають чудовий результат. У Китаї та Кореї добре знають про їх активності, недарма ці країни - найбільші покупці пантів на світовому ринку.
Воістину чудове дію на людський організм надає пантокрин, водно-спиртовий екстракт із сухих пантів, внесений до фармакопеї СРСР. На його основі створено безліч лікарських препаратів, харчових добавок, косметичних засобів. Дуже популярні бальзами, приготовані з додаванням пантокрину. Ця речовина лікує буквально все - від хвороб шлунку до епілепсії, від туберкульозу до трофічних виразок. Людина, що регулярно вживає пантокрин, відчуває себе постійно бадьорою і сильною, до нього не "липнуть" застуди та інші повсякденні хвороби, навіть зовні він виглядає зазвичай молодше свого віку.

Видобувається пантокрин досить складним способомВидобувається пантокрин досить складним способом. У другій половині зими самці марала скидають старі роги, а навесні, з квітня, у них починають відростати нові.
У період зростання молоді роги - панти - м'які, вони рясно забезпечуються кров'ю, зовні покриті короткою бархатистою шерсткою. Ось ці-то шорсткі на дотик розгалужені відростки і необхідно зрізати, що й робиться у спеціальних вузьких загонах. Зазвичай процедура відбувається на початку літа, коли роги вже досить відросли, але ще не закостеніли. Потім панти обробляють за особливою технологією, в залежності від того, для чого призначено сировину. Останнім часом стали популярні пантові ванни, які роблять на відварі свіжих пантів з додаванням лікарських трав; їх можна приймати прямо в маральниках в період зрізки рогів. Стверджують, що курс з десяти ванн на кілька років подовжує термін життя. Дуже корисно дієтичне м'ясо марала; препарати з крові, жиру, внутрішніх органів мають стимулюючі властивості, допомагають при адаптації організму до зовнішніх умов. На сьогодні в Республіці Алтай налічується більше 40 000 маралів і 4 500 плямистих оленів, видобувається 30 тонн пантів. Панти маралів і оленів складають половину всього експорту республіки, в грошовому виразі - близько 4 мільйонів доларів США за річним оборотом.

 

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com