Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
«Міський ліс» мріє про сигналістів
( 5 Votes )
Написав Василь БРОШКО Переглядів - 11598   
Вівторок, 29 червня 2010 08:57

Міський ліс мріє про сигналістівГуляючи курортним парком на День міста, багато хто з трускавчан звернув увагу на намет із символікою трускавецького мисливського товариства «Міський ліс». У наметі та навколо нього були виставлені мисливські трофеї, у самому наметі - фотографії-літопис товариства. Неабиякий інтерес викликало тріо музик (два хлопці і дівчина) у мисливських одностроях, що на дивних духових інструментах вигравали не менш дивні мелодії.

 

В європейських традиціях полювання існує культура мисливської музики, і кожна мелодія означає певний ритуал, певний крок в житті мисливця, - про це розповідали Ельжбета, Олександр і Януш - учасники мисливського ансамблю сигналістів з Польщі, що на запрошення «Міського лісу» приїхали до Трускавця на святкування Дня міста.
Ансамбль заграв мисливське привітання «Нехай тобі ліс дарує». Почули глядачі й інші сигнали. Приміром, якщо мисливці під час полювання добули оленя, то можуть сповістити про це своєю музичною мовою, складаючи тим подяку лісові і віддаючи шану оленю. Існує й сигнал прощання з померлим мисливцем - проводи «в царство вічних ловів». Такі мисливські сигнали є музичними мініатюрами, тому виступ сигналістів перетворився на невеликий концерт, що довший час тримав біля себе здивовану і захоплену трускавецьку публіку.
Ловецької музики у Польщі вчать у спеціальних школах, одна з яких - неподалік українсько-польського кордону у місті Лєско, її учнями і є наші гості-музики. Зазвичай всі учні такої школи - мисливці, бо мисливська сигналістика і полювання - нерозривні, розповідали вони. Але зрештою, мисливські сигналісти, які пройшли навчання, не лише ходять на полювання, атрибутом якого вони, власне, і є - їхнє головне призначення - пропагувати культурне мисливство, беручи участь в імпрезах, а також змаганнях, конкурсах та урочистостях, пов'язаних з полюванням.
Цікаво, що від четвертого класу в польських школах викладається такий предмет, як мисливське господарство. На уроках діти вчаться берегти природу, турбуватися про неї і, звичайно, правильно полювати, не наносячи шкоди навколишньому. Про це також розповідали сигналісти із Лєско.
Культурне мисливство в європейській традиції Польща відроджує і культивує на власних теренах - в цьому переконалися Ігор Снятинський - голова товариства «Міський ліс», Руслан Козир, Іван Прим'як, Ігор Бедевельський, Олег Білас, інші трускавецькі мисливці - члени товариства, яким випало побувати на полюванні в цій країні. А чому б і нам, українцям, у нас, у Трускавці, не запровадити цю традицію, чому б не довести усім горе-мисливцям, що полювання - це не м'ясозаготівля? Власне, думка піднести місцеве полювання на значно вищий щабель і об'єднала трускавецьких мисливців у своє товариство. А віднедавна всі ми одержимі ще й безупинною мрією мати власних сигналістів. І втамувати цю мрію може тільки її здійснення.
І от День міста... Товариству вже є що показати - від трофеїв до атрибутики і власних одностроїв. Не соромно й гостей запросити. В рамках святкування - не лише концерт мисливської музики, а й смакування юшки з дичини і мисливські ковбаски: частувалися самі, гостили усіх охочих. Гостей було багато, дехто навіть виявив бажання записатися в мисливці - і саме до «Міського лісу».

Автор:  член товариства «Міський ліс»

 Коментарі  

 
#6 i19 12.07.2010 18:34
Ми також маємо в планах такі речі.Правда.зараз починаємо з своїх дітей,а далі...Бог добрий,адже ми тільки на початку шляху...
 
 
#5 ярий 09.07.2010 03:04
і19-й.Я приємно вражений і давно бажав.щоб так було і на Україні.Працюю і полюю більше 15рр.з австрійцями і німцями.Навчався в основному теорії і практики мисливства в них.Знаю,що давно там існують такі акції,співпраця мисливців з школами,у всіх мисливських журналах відведені сторінки для дітей,на радіо і телебаченні працюють також.Не дивно,що вже і в Польщі вийшли на цей рівень.В нас нажаль рівняються ще на москалів,як еталон культури возних і подібних. :lol:
 
 
#4 i19 08.07.2010 03:47
А ще пане Ярий,хочу Вам повідомити,що у сусідній Польщі існує дуже гарна традиція. Мисливські кола там беруть під свій патронат молодші класи шкіл. Організовують виїзди на природу,займают ься прибиранням,зби ранням жолудів т ін.,що потім може бути використане для підгодівлі тварин в зимрвий період. Знайомлять дітей з слідами різних тварин,звуками дикої природи....Закінчується все зазвичай біля вогнища,на якому готують щось смачненьке... Діти в захваті від таких речей,а ще вони нізащо не стануть на шлях браконьєрства.
 
 
#3 i19 08.07.2010 03:39
Дописувачу форуму під логином Трускавець. Я в "Міському лісі" від самого початку його створення. І хочу сказати Вам,шановний,що Мінько - давно-давним не являється членом ТМ "Міський ліс",і згадувати тут про нього абсолютно недоцільно.Тема статті стосується зовсім іншого,як мені здається,того,щ о справді вартує уваги. А всіх решта зацікавлених справжніх мисливців маю честь повідомити,що наше товаристово буде приймати активну участь у Фестинах Діани.так що запрошуємо всіх охочих до нашого становища. to Трускавець. Мінька не буде.
 
 
#2 Трускавець 30.06.2010 04:03
Ура! Давно пора таке робить. Лишень противно що не згадали за Мінька - він теж член трускавецького мисливського товариства «Міський ліс». Правда і зловій від полювання він іще той. Недавно попався і відкупився.
 
 
#1 ярий 30.06.2010 03:15
Сильно!Молодці трускавчани.А я не знав,що Цікаво, що від четвертого класу в польських школах викладається такий предмет, як мисливське господарство. Нам на форумі не завадило б відкрити дитячу сторінку.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com