Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
На Волині бобри атакують ліси і городину
( 1 Vote )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 11273   
Вівторок, 06 липня 2010 12:01

На Волині бобри атакують ліси і городинуВ угіддях ДП «Маневицьке лісове господарство» симпатяг бобрів із двома гострими зубами - понад півтисячі. Цю місцину вони полюбляють через велику кількість води, а ще вільхи, берези та осики.

 

Річ у тім, що на спорудження дамб, котрі подекуди перекривають цілі канали, бобри беруть лише здорові дерева. «Осика, тополя - ці дерева вони валять, гілки заготовлюють, поїдають їх, а ті дерева - перегризають кору і з цих дерев і грязюки роблять от такі загати», - розповів заступник директора ДП «Маневицьке лісове господарство» Микола Корець.

У хатинках, які інколи сягають трьох метрів заввишки, бобри живуть колоніями. Скажімо, не менше від 15-ти осіб. Місця, де попрацювали тварини видно неозброєним оком - на ста квадратах - два десятки підточених чи звалених дерев.

Шкода від тварин така, що, по-перше, вони валять дерева і підтоплюють ліс. Лісники кажуть, що якщо дерево простоїть у воді, воно непридатне для промисловості та й саме гине. Біда із бобрами триває приблизно вже років вісім. На території України нині в семи областях проходить відстріл - полювання на бобра.

Наразі бобри у деяких районах конкурують із дикими кабанами у поїданні городини. Плантацію моркви, буряків, картоплі вони можуть знищити за дві ночі, а при спробі їх відігнати, можуть атакувати. Як уберегти добро та ліс на Волині - питання відкрите, - інформує «Новий канал».

Нині в бобрів у природі є лише один ворог - вовк. Лісівники розказують, що не раз бачили сіроманця у засаді біля бобрових ходів. Полювання на бобрів дозволено, але їхнє хутро чомусь іще не «в моді». Можливо, браконьєрів зупиняє стара приказка «загубиш бобра - не матимеш добра», яка на Волині дуже популярна. Але вона, найвірогідніше, не має під собою підстав, бо ж були часи, коли боброві шуби і шапки носили лише дуже багаті люди, а кількість симпатичних звірків регулювали саме завдяки мисливству (бо ж іншого способу нема!). Просто коли бобрів винищили мало не до останнього хвоста, то за позбавлення їх віку були дуже великі штрафи, - пише газета «День».

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com