Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Первісні мисливці змінили клімат...
( 1 Vote )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 5843   
Субота, 24 липня 2010 18:49

Первісні мисливці змінили кліматЯк повідомляється в науковій статті в журналі Geophysical Research Letters, потепління на планеті стало одним із наслідків зникнення мамонтів, і якщо їх дійсно винищили первісні мисливці, то це означає, що людство ще на зорі свого існування могло провокувати глобальні кліматичні зміни.

У ті часи, коли значна популяція мамонтів мешкала на півночі, ці найбільші сухопутні тварини працювали як "газонокосарки", постійно знищуючи паростки берези у тундрі і зберігаючи степовий характер ландшафту. Після зникнення мамонтів береза почала поширюватися на півночі, і хоча це була карликова береза висотою не більше двох метрів, вона закривала траву.

 

У результаті поширення берези змінилася відображаюча здатність земної поверхні, вона стала темнішою і сильніше нагрівалася сонцем. Це, у свою чергу, призводило до збільшення температури приземного повітря, що наклалося на природну зміну клімату.

Автори дослідження вивчили стародавній пилок рослин, що зберігся в донних відкладах озер в Сибіру і на Алясці, для з'ясування, як поширювалася на півночі береза, оскільки це дерево першим заселяє знелісенні території.

Вчені, використовуючи комп'ютерні моделі клімату, показали, що поширення берези призвело до підйому температури на планеті приблизно на 0,1 градуса Цельсія за кілька століть. Для порівняння - за 150 років індустріальної епохи температура на планеті зросла приблизно в шість разів більше.

Приблизно одна чверть від загального рівня розповсюдження берези пов'язана зі зникненням мамонтів, інше пов'язане з природними змінами клімату. За оцінкою авторів дослідження, в Сибіру зусилля первісних мисливців, які знищували мамонтів, призвели до потепління на 0,2 градуса Цельсія.

Колишні дослідження показали, що доісторичні землероби також змінювали клімат Землі, вирубуючи і спалюючи ліси, починаючи з періоду близько 8 тисяч років тому. Значний вплив на клімат зробило також початок вирощування рису близько 5 тисяч років тому.

Однак учені прийшли до висновку, що вплив людини на клімат почався на тисячоліття раніше.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com