Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Спека спровокувала мор риби в Азовському морі
( 1 Vote )
Написав Газета "Сегодня" Переглядів - 9533   
Вівторок, 03 серпня 2010 09:14

Мор риби через спекуЖахлива спека, що змучила в Донбасі всіх, відбилася не тільки на самопочутті городян, але і на життєздатності риби в Азовському морі. Через високу температуру знизився вміст кисню в морській воді. Риба в таких умовах не виживає, і найбільше постраждали бички.

"Ми приїхали на море в Урзуф півтора тижні тому. Два дні море було відносно чисте, а потім на берег стало виносити мертвих бичків. І якби ж то тільки на березі, так цієї риби повно на поверхні води. Ось вже тиждень ми щоранку виходимо на пляж і займаємося прибиранням території від мертвої риби. Хоча ми вже звикли - подібну ситуацію можна спостерігати кожен рік в дуже спекотні дні. Я пам'ятаю, років чотири тому по пляжу неможливо було пройти - скрізь валялася риба ", - розповіла Уляна, студентка з Донецька.


Щоб мінімізувати втрату риби, екологічна інспекція дала "зелене світло" масовому вилову, тобто офіційну заборону на вилов довелося тимчасово скасувати. Риболови тільки за два дні виловили близько п'яти тонн бичка. "Рибінспекція дозволила проводити меліоративний вилов бичка тільки рибодобувним підприємствам", - уточнила провідний іхтіолог рибінспекції маріупольської Світлана Чекменьова.

Експерти схвалюють такі заходи безпеки, але разом з тим бояться пожвавлення браконьєрів. "Меліоративний лов - єдиний варіант уникнути масового замору риби. Але бичка будуть виловлювати не тільки рибодобувні підприємства, а й численні браконьєри, які щорічно чекають відмашки рибінспекції", - вважає маріупольський еколог Юліан Михайлов.

Маріупольські підприємства неохоче виходять у море на меліоративний вилов, тому що більшість того бичка, який потрапить у сітки, можна здати тільки на рибний порошок, а це копійки. Тому в основному на це діло йдуть браконьєри, які під виглядом свіжої риби продають напівмертвогодохлого бичка, попереджає еколог.

Газета "Сегодня"

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com