Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Техніки джигової проводки
( 9 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 4338   
Вівторок, 14 вересня 2010 10:30

ОкуньНевеличкий огляд технік джигової проводки

Класична сходинка

Цю проводку можна назвати"нашою класикою". За кордоном так не ловлять. Приманка закидається на 40-60 метрів, далі вантаж закинути складно. Котушкою вибирається дуга (слабина) жилки, чекаємо поки приманка торкнеться дна (це добре видно по провисанню жилки, або по відігруванню вершинки спінінга), і починаємо проводку. Після кількох обертів котушки (звичайно не більше 2-6, оптимально 4 оберти), приманка піднімається над дном.


Далі слідує пауза, при якій джиг вільно падає на дно. Час падіння повинен бути 1-4 сек (оптимально 2 сек.)  До речі, частіше саме при падінні і відбувається хватка риби. Після торкання джигом дна, необхідно продовжити проводку. І так до самого берега. У процесі лову експериментально визначається, де відбувається найбільша кількість клювань, і цю ділянку обловлювати більш щільно (інтенсивно).

Якщо незручно орієнтуватися в кількості обертів котушки, то слід орієнтуватися на довжину проводки. Вона повинна бути орієнтовно від 1-го до 2-х, максимум 3-х метрів.

Слід зауважити, що на річці класика працює у всіх напрямках: впоперек, проти і за течією річки. Якщо риба дуже активна - класика хороша проти течії. Я ж останнім часом схиляюся до того, що проводка за течією річки більш природна для риб, аніж яка-небудь інша. Хоча ще раз зауважимо, що класика універсальна і в сенсі ведення приманки в різних напрямках течії.

Внаслідок універсальності цієї проводки заздалегідь сказати, кого ви можете зловити - не можна. Вашим трофеєм може бути все, що завгодно від судака і сома до карася або плотви.

Американський тип проводки

Проводка виконується за допомогою плавних підтяжок вудилищем вгору. При цьому вершинка вудилища повинна підніматися на кут до 70-80 ° і якщо судити по відстані амплітуди підйому, то вона не повинна перевищувати від 50 до 80 см. Відразу ж після підтяжки (підйому) вершинки вудилища вгору починаємо підмотувати котушкою жилку, при цьому плавно , але, не допускаючи провисання жилки і втрати контролю над приманкою, опускаємо вершинку вудилища вниз до початкового положення (приблизно до рівня очей). Дуже важливо, що б при опусканні вершинки приманка відразу не торкнулася дна, а трохи зависла і сталася пауза. А лише потім дати приманці вже вільно опуститися на дно без супроводу її вудилищем.

При опусканні вершинки вниз, кількість обертів котушки не повинно перевищувати 3-4 оберти. Якщо ж приманка опускається дуже швидко, то просто збільшуємо швидкість підмотки і стежимо, щоб не допускати провисання жилки. За таких маніпуляцій жилка повинна перебувати постійно в натягнутому стані, тільки завершальна фаза всієї проводки, після опускання вершинки вудилища вниз і фіксації його в певному положенні допускає провис жилки, після торкання дна приманкою. Швидкість підмотки підбирається індивідуально, виходячи з довжини вудилища, ваги приманки, погодних умов і т.д.

Цей вид проводки зручний в більшій мірі для берегового лову так, як велика амплітуда помахів (підйомів і опускання) вудилищем в човні, буде створювати певний дискомфорт і незручності для рибалки. Клювання при такій проводці можуть бути на будь-якій фазі проводки. Як при підтяжці вудилища вгору, так і при паузі у завершальному етапі проводки. Дуже добре працює така проводка у вітряну погоду.

Мінусами американського типу проводки, як і класичного джигу сходинкою буде, те, що під час проведення від початкової її фази і до завершальної, приманка буде проскакувати по дну великі відстані. При пасивній рибі, це буде великим мінусом, так, як риба не буде гнатися за приманкою, а в кращому випадку, буде хватати її тільки тоді, коли вона виявиться у неї перед носом або в мінімально досяжній відстані для атаки.

Ступінчасто - рівномірна проводка

Ця проводка виконується двома способами.

а) Риболов розташовується після закидання приманки боком до води (вудилище паралельно зрізу води). Проводка здійснюється котушкою після вибору дуги і торкання дна приманкою. Підмотка проводиться плавно і повільно: 3 - 5 обертів котушкою і пауза. Пауза повинна становити не більше 1 сек., Якщо пауза більше 1 сек., То слід сповільнити хід обертання котушки, а якщо пауза зменшується, то прискорити хід котушки. При цьому вага вантажу приманки застосовується приблизно на 30% менше ніж, якщо б ми застосовували в цьому місці і цих умовах при звичайній ступінчастій проводці. Вудилище при проведенні приманки розташовується під кутом 20-30 ° до води, або паралельно їй. Потрібно просто примусити себе чекати клювання не на паузі, а на самій проводці, при підмотці котушкою. Що, загалом-то, і відбувається в 80-90% при джиговій ловлі такою проводкою. Пауза потрібна тут лише для відстеження рельєфу дна. Якщо ж швидкість проводки (підмотки) збільшити, то у нас вийде звичайна ступінчаста проводка і клювання будуть тільки на фазі падіння (зависання) приманки.

б) Проводка шляхом повороту корпуса тулуба та вудилища у бік берега. При цьому проводка здійснюється плавною рівномірної підтяжкою, а після так само повільно повертаємося з вудилищем у вихідне положення і при цьому одночасно і плавно підмотуємо жилку, не даючи їй провиснути. Зупиняємося в початковому положенні, тут і робиться пауза, але не більше 1 секунди. Вудилище при такій проводці розташовується паралельно воді. Клювань тут слід очікувати також у 80-90% саме на фазі проводки.

При цих двох типах східчасто-рівномірних проводок приманка проходить практично постійно паралельно дну, як би ширяє на відстані не більше 10-20 см. від нього. За таких типів проводок дуже добре будуть працювати джигові вертушки і приманки з яскраво вираженою грою, також вони дуже добре допомагають відійти від нуля при пасивній рибі, і у вітряну погоду. У Вас практично постійно буде, здійснюватись контроль за приманкою. Найголовніше, тут потрібно визначитися з вагою вантажу. Він повинен бути на 25-30% менше, ніж для звичайної ступінчастої проводки. Дуже важливо після закидання відразу вибрати дугу жилки і потім відразу знову відкрити скобу котушки. Це дозволяє приманці впасти на дно на максимальній відстані.

Такі проводки дозволяють обловлювати практично всю відстань від місці приземлення приманки на дно так, як вона рівномірно і без великих стрибків рухається поблизу дна. А при ступінчастій, звичайній проводці, ми обловлювали всього 25-30% відстані закидання через великі стрибки приманки від 1 до 3 метрів. Але при активній рибі ці два типи східчасто - рівномірної проводки будуть, програвати звичайній класичній сходинці. І це потрібно враховувати при виборі типу проводки виходячи з активності кльову.

Коротка і надкоротка ступінчаста проводка

Виконуємо закидування, вибираємо слабину (дугу) жилки і чекаємо, коли приманка торкнеться дна. Після цього робимо невеликий ривочок вудилищем вгору, вершина вудилища повинна підніматися, вгору приблизно на 30-50см від вашого вихідного положення і відразу ж після ривка робимо 0,5-1 оберт котушки з одночасним поверненням вудилища у вихідне положення яке було перед ривком і навіть трохи нижче. При такій проводці паузи дуже короткі і на перший погляд здається, що риба не встигне схопити приманку. Але, тим не менше, при пасивному клюванні риба встигає схопити, так як скачки приманки по дну дуже маленькі, не більше 30 см в довжину і на кожному метрі проводки можна кілька разів вдарити приманкою по дні. Особливо хороший цей метод проводки при риболовлі з човна, так як приманку можна змусити підстрибувати досить високо (до 1 метра), а відстань пройдена приманкою по дну за один стрибок буде невеликою. І тим самим вдається простукати практично кожні 10-30 см дна. На мій погляд, це одна з кращих проводок для судака і окуня, що знаходиться, як в активному, так і в пасивному стані.

Для пасивної риби потрібно просто не підкидати приманку високо. Ця проводка найкраще провокує пасивну рибу, так як вона виводить її зі стану рівноваги постійними короткими і частими стрибками приманки по дну, а також при цьому хмарками каламуті, що піднімаються від удару приманки по дні. Тут потрібно виходити з того, що чим пасивніша риба, тим коротші скачки і коротша горизонтальна складова переміщення приманки по дну. Це дає можливість потрапити приманці прямо під ніс пасивному судаку, а не перескакувати через нього. Такий тип найбільш перспективний на умовно-великій глибині і не дуже далекому закиді. Найкраще її використовувати з човна. І звичайно при лові в коряжниках, так як приманку по коряжниках краще проводити вудилищем. Зачепів буде набагато менше. І ще цей тип проводки дуже хороший для мультиплікаторних котушок. При такому типі проводки так само рекомендується застосовувати вагу голівки приманки на 20-30% менше, від тої, що зазвичай застосовується цьому місці при лові класичною сходинкою. Хоча й звичайну вагу теж можна використовувати. Просто при їх зменшеній вазі проводка буде виконуватися більш якісно.

В першу чергу, ця розповідь адресована "джигітам" початківцям  і, звичайно, тим, хто, так би мовити, "консервативно" використовує тільки класичну сходинку. Спробуйте застосувати цю техніку проводок на рибалці. Адже всі часто знають, що на активну рибу ми потрапляємо дуже рідко. А значить, у більшості наших виїздів на рибалку така тактика дасть Вам певну перевагу перед іншими рибалками. Потрібно лише змусити себе змінити тип, або стиль проводки. Я думаю, що багато більш досвідчених в джизі рибалок погодяться з моєю думкою, в тому, що експерименти з проводками і, особливо під час слабкої активності риби та її клювання, дають позитивні результати.

 

-----

Якщо Ви шукаєте світильник який мав би гарний вигляд і зручно освічував приміщення то найкращим вибором буде люстра, а підібрати відповідну модель Ви можете в інтернет магазині світильників http://www.lampa.kiev.ua де їх є більше тисячі видів.

 Коментарі  

 
#2 ostt 15.09.2010 19:21
Цікаво.
Коротка проводка класичною сходинкою- клює щука.
Довга проводка - судак.
 
 
#1 s_kopylets 14.09.2010 14:35
Цікаво і корисно! Дякую! :roll:
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com