Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Грабіж під виглядом промислу!
( 0 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 7825   
П'ятниця, 24 вересня 2010 11:51

При наближенні до браконьєрського човна насамперед треба вихопити з нього весла, адже в  умілих руках це досить грізна зброя і для нападу, і для оборони, — напучує новачків рейдової бригади громадський екоінспектор Роман Депа, коли наша машина покидає вечірній Львів і поринає в темряву заміських доріг у пошуку грабіжників матінки-природи.


— А ще дуже важливо знати, як правильно “взяти” браконьєрів на воді, адже якщо наближатися до них відкрито, то вони просто повикидають  виловлену рибу та сітки за борт і щось довести буде практично неможливо. Щоб захопити їх з усіма речовими доказами, треба самому прикинутися браконьєром, який хоче поцупити в свого “колеги” рибу. Виявивши поставлені біля очерету сіті, треба, не включаючи ліхтарів, вибирати з них рибу, виявляючи свою присутність лише фразами типу “Ой, як багато риби! Давай, давай, тягни!,,  Браконьєри, які причаїлися в очереті, навряд чи будуть спокійно це спостерігати і рано чи пізно видадуть себе вигуком „Гей, це наша сітка!” Після цього, у відповідь, вигукнувши зляканим голосом „Греби, Іване, греби!”, треба потрохи віддалятися, тягнучи за собою сітку. Такого нахабства браконьєри не витримають і, швидше за все, кинуться навздогін. Коли їхній човен наблизиться впритул, можна увімкнути всі прожектори та взяти їх на абордаж. Ошелешені таким чином хапуги, здебільшого, не пручаються, й їх можна навіть “попросити” гребти й тягнути до берега обидва човни, свій та інспекторський...”
Розповідь  інспектора уривається, адже ми помічаємо неподалік траси зблиск прожектора посеред поля. Так діють браконьєри, засліплюючи зайців  перед пострілом. Наша машина з’їжджає на узбіччя, і ми по черзі, просто на ходу, десантуємося у придорожню траву. Оцінивши ситуацію, дрібними перебіжками оточуємо й наближаємось до “прожекториста”.  Роман Депа дістається до нього першим і з’ясовує, що це звичайнісінький фермер, що сторожує своє поле з картоплею. Це нікого не дивує, адже нинішні ціни на бульбу просто космічні, і крадії можуть вичистити поле за одну ніч. Зрештою такий “фальшстарт” не бентежить учасників рейду, і ми продовжуємо наш шлях до Добротвірського водосховища, де, за повідомленнями правдивих рибалок, браконьєри зовсім розперезалися.
Діставшись до місця, проводимо коротеньку нараду з місцевим інформатором і відправляємо його у розвідку. За деякий час він, добряче захеканий, повертається та схвильовано каже: “Є!”. На березі він виявив захований у хащах легковик, а неподалік із води чується, як хтось витягує рибу зі сіток й шарудить мішками. Наша група робить засідку в місці можливого виходу “любителів нічних запливів” на берег і починає терпляче чекати. Ось так: хтось ловить рибу, а хтось ловить того, хто ловить рибу.
Нарешті  нічні човнярі наближаються до берега й вилазять на нього, тягнучи улов. По команді “Всім стояти!” й одночасним увімкненням усіх ліхтарів захоплюємо їх зненацька! Їх, як виявилося, двоє, і вони цілком деморалізовані таким розвитком подій, бо не можуть навіть два слова докупи зв’язати. При ретельному обшуку автомобіля порушників ловів виявляємо там захований мішок із рибою, а в човні знаходимо ще й браконьєрське знаряддя — бовтало, яким глушать рибу. Один із затриманих нарешті пред’являє нам посвідчення промислового рибалки на прізвище п. Забавки, а другий — на прізвище п. Юри, які працюють у місцевого приватного підприємця п. Ханика.  Такий розвиток подій викликає відповідні запитання до них заступника начальника держекоінспекції у Львівській області Леоніда Кравця. Чому виявлені сітки не опломбовані рибінспекцією і чому рибалки вийшли на берег із уловом, коли тут нема приватного підприємця Ханика з вагою. Згідно з правилами, весь улов промислових рибалок слід одразу зважити і облікувати у спеціальному журналі, аби податки державі сплачувати, а облік виловленої риби давав можливість не виснажувати блакитну ниву. Не дочекавшись від затриманих відповіді, вирішуємо доставити їх у Кам’янко-Бузький райвідділ міліції. У машину порушників підсідає один із учасників рейду, аби ті по дорозі не втекли.
Дорогою згадуємо, що всі підприємці, які займаються промислом на цьому водосховищі жодного разу не здійснили зариблення водойми в повному обсязі, як цього вимагають правила промислу. Вони звикли лише брати у природи. Не хотілося б так думати, але, схоже, рибінспекція закриває очі на неподобства, які тут кояться.
Прибуваємо до Кам’янки вже глупої ночі, і містечко здається майже вимерлим. Зрідка бачимо, як безлюдною вулицею плентається пияк, що співає сороміцьких пісень. Покинутим видається і міліцейський пункт. Та натиснувши на всі наявні на дверях кнопки дзвінків і добряче погрюкавши в них, нарешті чуємо сонний голос: „А хто тама?!” У відповідь хором гукаємо: “Гостей приймайте!”. Нас пропускають до чергової частини, і тут затримані стають більш говіркі. З’ясовуємо, що п. Юр зовсім не п. Юр, а місцевий мешканець п. Мельник, який скористався чужим посвідченням рибалки-промисловика. А далі затримані валять все на рибінспекцію та приватного підприємця п. Ханика, мовляв, вони не знали, що сітки мають бути опломбовані і що з рибою їм не можна сходити на берег. Складання акту виявлених порушень ловів і вимірювання довжини сіток займає час майже до світанку. Під  час підрахунку вилученої риби, яку вивалили прямо на бруківку, біля райвідділу пригальмовує приваблений видовищем джип голови місцевого мисливського товариства “Крижень” п. Піско. Він із єгерем теж не спав і цієї ночі, каже, ловив “подфіарників” і бідкається, що цього разу браконьєрам пощастило втекти.
А у чергових працівників міліції під час огляду авто затриманих великий інтерес викликає бовтало, яким рибу глушать, заганяючи до сіток. Сонний сержант, перепитавши про те, кому з затриманих належать новенькі “Жигулі”, пригадує, що неодноразово бачив, як затримана особа торгувала рибою на базарі і висловлює здивування, як швидко багатіють люди на рибі.    
Тим часом заступник начальника обласної держекоінспекції Леонід Кравець завершує оформлення протоколів виявлених порушень риболовлі для передачі їх до суду, який і вирішить долю затриманих та їхнього авто.
Розвиднюється, коли наша рейдова бригада повертається до Добротвірського водосховища. Тут ми пересідаємо у потужний катер і, закинувши за корму спеціальний гак-кішку, пливемо під немилосердним  холодним осіннім дощем збирати новий “врожай” із браконьєрських знарядь. Темні хвилі попервах лякають невідомістю, але згодом це минає. Через годину повертаємося на берег із купою зачеплених  кішкою сіток. “Грабують матінку-природу! Грабують безсовісно, вигрібаючи, практично, всю рибу! Якщо це не зупинити, то невдовзі тут лише жаби залишаться!”, — прокоментував вивантаження сіток

Леонід Кравець.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com