Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Мисливство стане історією ??? !!!
( 0 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 18708   
Середа, 16 липня 2008 19:04

historia_mysl.jpgЕлітні мисливські господарства в Київській області обіцяють перетворити на заповідники... 

 

Як повідомив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко, зараз у Київській області немає жодного заповідника або національного парку, проте функціонує близько десятка елітних мисливських господарств - царських полювань, на яких тварин убивають у вкрай жорстокі способи.

За словами заступника начальника Державної служби заповідної справи Миколи Стеценка, отримавши всі належні наукові обґрунтування та клопотання від фахівців Київського еколого-культурного центру, Мінприроди планує звернутися до уряду України з проханням дати доручення Київській обласній держадміністрації виконати всі необхідні роботи з реорганізації Дніпровсько-Тетерівського та Білозерського мисливських господарств у заповідник і національний парк відповідно.

«Якщо цього не буде зроблено найближчим часом, ми ризикуємо втратити чимало цікавих представників флори. Крім того, Дніпровсько-Тетерівське та Білозерське господарства є державними, а отже, фінансуються з держбюджету. А звідки в бюджеті знаходять по 40 млн. грн. на утримання кожного такого господарства, нам незрозуміло», - каже Володимир Борейко.

 

Еколог також розповів, що ці господарства величезні за площею - близько 40 тис. гектарів кожне. Для порівняння, Кримський заповідник, який є найбільшим в Україні, займає площу лише 20 тис. га, а решта заповідників розміщується не більш ніж на 2-3 тис. га землі. Крім того, у господарствах працює по 300 осіб, котрі під час прийняття на роботу пишуть розписку про нерозголошення інформації, побаченої або почутої в стінах господарства. «Це пов'язано з тим, що полюють там здебільшого депутати Верховної Ради, чиновники з апарату президента та високопоставлені гості. Причому такі розваги не коштують сильним світу цього ні копійки, і навіть здобич вони ніяк не використовують», - розповів пан Борейко. Він твердить, що працівники мисливських господарств після полювання кидають убитих тварин у яму і просто знищують: «Тож ідея реорганізації цих мисливських угідь у заповідники має не лише екологічні мотиви, а й соціальні: відпочивати в лісах області мають право всі люди, а не тільки депутати та чиновники».

 

Юлія Бурмака / 04.07.08 / http://www.vechirnij.kiev.ua 

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com