Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Про болячку браконьєрства
( 2 Votes )
Написав Мірошниченко Олег Переглядів - 3161   
Неділя, 26 вересня 2010 18:07

Про болячку браконьєрстваМинулого  тижня двоє мешканців  села Смяч стали свідками події, про яку  вирішили розповісти «Променю». У п‘ятницю, 10 вересня, вони спостерігали, як група єгерів Українського товариства мисливців  та рибалок заскочила  в угіддях цілу зграю браконьєрів у кількості майже два десятки осіб. Через деякий час туди на легковій машині під’їхали двоє чоловіків, один з яких був у міліцейській формі. Після нетривалої розмови браконьєри безперешкодно від‘їхали… Що б це могло означати?

 

За  коментарем ми звернулися до голови райради  УТМР М.О. Мурахи. (Нині він, після перенесеного кілька тижнів тому інфаркту, перебуває  на стаціонарному лікуванні в  ЦРЛ). Він надав таку інформацію. «Минулої п‘ятниці кілька єгерів УТМР перебували в рейді неподалік Смячі. На території відтворюваної ділянки, де полювання абсолютно заборонене, вони побачили групу людей на 4 автомобілях з десятком мисливських собак і вогнепальною зброєю. На звичайний пікнік все це було явно не схоже, тож мої підлеглі вирушили в бік браконьєрів. Ті почали тікати й залишили межі лісу. Коли єгері наблизилися до них, вони стали в коло, (один навіть став чинити супротив, ускочив до легковика і втік), відмовляючись при цьому пред’явити документи і надати для огляду транспортний засіб.
Сили були не рівні, тож я зателефонував до чергової частини РВ УМВС (трубку взяв майор С. Апецько) й розповів про подію. Надалі зі мною розмовляв один із заступників начальника райвідділу, який пообіцяв відправити під Смяч групу правоохоронців. І група прибула – в кількості аж двох осіб. Далі почалося щось дивне. Прибулі чемно привіталися з браконьєрами. Навіть не оглянувши їхніх машин, повідомили мені, що це – не їхня справа й цим вони займатися не будуть. Результат – браконьєри роз’їхалися. Серед них були як місцеві мешканці (на прізвиська «Туз», «Лом», «Дзигула»), так і «гості» з Городянського району. Показовий момент – коли єгері під’їхали до браконьєрів, ті схопилися за телефони й почали дзвонити. Цікаво, кому вони телефонували і про що домовлялися?»
Ось така історія. На фоні поширення браконьєрства  в нашому районі доволі дивно виглядає реакція правоохоронців на це явище. Коли дичину незаконно стріляє якийсь пролетар з села – його ловлять, а коли в угіддях зі зброєю з‘являється «поважна людина» - з нею чемно вітаються. Такий підхід може свідчити як мінімум про безвідповідальність. Хоча за великим рахунком, це більше схоже на спробу деяких правоохоронців поставити під сумнів ефективність нинішньої політичної системи в державі. Адже незабаром – вибори, а громадяни оцінюватимуть роботу органів виконавчої влади, серед іншого, і по результатах діяльності міліції. Про який порядок може йти мова, коли серед білого дня, у час, не призначений для полювання, в угіддях розгулюють озброєні люди, й залишаються при цьому непокараними? Взагалі говорити про браконьєрство можна багато. Скажімо, про тих, хто в сутінках з-під фар чавить зайців, ще й нахваляється потім – мовляв, за вечір аж вісьмох забрав. Люди бачать, як полями гасають на джипах і дивуються: невже так завжди буде? І хіба дорікнеш звичайним єгерям у такій ситуації? Лови чи не лови негідника - його все одно потім відпустять...

 

Джерело: Щорська районна газета «Промінь» від 18 вересня 2010 року

 Коментарі  

 
#3 WALLY 08.11.2010 09:44
єгеря носят тілкі травматичну (на гуму) зброю (в мг Зубр) Всюди так!!!
 
 
#2 владимер 07.11.2010 23:41
І хіба дорікнеш звичайним єгерям у такій ситуації? Лови чи не лови негідника - його все одно потім відпустять...

:D Зазвичай дорікнеш бо вони перші браконьери ,
знають де і скільки дичини ,самі бють без міри
та інших(олігархів -чиновників) водять за гроші.
Господарьують йегеря і думають так доки у керма вибйемо розкрадемо все а там хоть трава не рости. :sad:
 
 
#1 s_kopylets 27.09.2010 08:44
Типова ситуація! Поки в державі не буде порядку й законності, не буде порядку і в мисливському господарстві!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
Powered by HuntingUkraine.com