Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
У Перу знайшли останки гігантського пінгвіна
( 0 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 8863   
Неділя, 03 жовтня 2010 10:41

Група американських палеонтологів виявила в національному перуанському заповіднику Паракас останки великого пінгвіна.

За підрахунками вчених пінгвін жив 36 мільйонів років тому, в еоценову добу палеогенового періоду. Птах отримала латинську назву Inkayacu paracasensis і прізвисько Педро - на честь персонажа колумбійського телесеріалу.

 

У ході аналізу останків птаха вчені встановили, що у пінгвіна був довгий прямий дзьоб, коричневе і сіре оперення. Забарвлення прадавнього птаха визначили за мікроскопічним структурам меланосоми в останках плавців та луски.

Як вважають дослідники, птах був півтора метра на зріст і важив майже вдвічі більше за найважчих із відомих імператорських пінгвінів.

 

"До цієї знахідки ми не мали відомостей про пір'я, забарвлення і форму крил-плавників давніх пінгвінів, - сказала керівник групи палеонтологів університету Техасу Джулія Кларк. - Тепер ми знаємо, що цей птах мало змінився за мільйони років, за винятком зміни забарвлення з червонувато -брунатного на чорно-білий".

 

Пінгвін чудово плавав, завдяки перетворенню крил на плавці. Птах володів здатністю, так званого, аква-польоту у воді, в 800 разів щільнішому і в 70 разів більш в'язкому середовищі, ніж повітря. "Чим важче пінгвін, тим глибше він пірнає, - продовжує Джулія Кларк. - Так що давній вид був здатний занурюватися дуже глибоко".

 

Вчені також додають, що це відкриття дозволяє ще раз переконатися в тому, наскільки багатою була фауна еоценової доби в низинних районах сучасного Перу.

 

Нагадаємо, раніше палеонтологи виявили останки птахів із найбільшим розмахом крил відомими на сьогоднішній день.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com