Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Дніпро стане бруднішим за Рейн?
( 0 Votes )
Написав Еко.portal.lviv.ua Переглядів - 8486   
Вівторок, 05 жовтня 2010 14:26

Дніпро збираються відкрити для вантажних перевезеньВже найближчим часом Дніпро збираються відкрити для вантажних перевезень. Як повідомив міністр транспорту Костянтин Єфименко, по головній річці Україні мають намір транспортувати пісок і щебінь (оскільки автоперевезення цих вантажів на далекі відстані не окупається, а річковий транспорт в усьому світі - найдешевший).
Природно, що і без того «не дуже чиста вода» стане ще брудніше. Екологічна система Дніпра може і зовсім не витримати такого судноплавної навантаження.


У першу чергу постраждають жителі прибережних сіл. На думку експертів, річкові перевезення можуть завдати не меншої шкоди, ніж автомобільні. І головне, від чого може постраждати Дніпро, - це поглиблення русла і будівництво нових портів.

- У нас фахівців у річковій екології не так багато, - говорить заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. - Тому переконати громадськість, що збільшення глибини необхідно, дуже легко. І подібні випадки вже були. Пригадуєте, тоді використовували території з намивного піску під забудови (на околицях Києва). У районі водосховищ глибина русла становить до 3-4 метрів. Якщо вирішать її збільшити - це тільки нашкодить, буде більше мулу. Пропадуть Дніпровські плавні, в яких живуть зараз великі популяції птахів. Деякі з них дуже рідкісні. Крім того, розширення існуючих портів і будівля нових доб`є і без того забруднену ріку.

Дніпро стане бруднішим за Рейн?Найцікавіше, що в України і справді не так багато фахівців з екології водойм. І перед прийняттям рішення не було офіційно оприлюднено ні одне дослідження про те, що ж залишиться від Дніпра після вантажоперевезень. І чи не означає це, що за кілька років він повторить сумну долю судоплавного Рейну, однією з найбрудніших річок Європи?


http://epl.org.ua

 Коментарі  

 
#1 s_kopylets 08.10.2010 11:34
Як колишній гідробіолог скажу, що втручання у гідрологію та біологію річок призводить до деградації цих екосистем. А тут наш святий Дніпро-Славута, який і так вже з річки перетворили на каскад гіперкалюж, і зовсім доб'ють...
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com