Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Отрута з Угорщини загрожує Україні
( 1 Vote )
Написав Репортер, Новий Канал Переглядів - 7955   
П'ятниця, 08 жовтня 2010 11:10

Угорська отрутаТоксичні відходи, що розлилися в Угорщині, таки потрапили в найбільшу водну артерію Європи - Дунай. Тепер отруйні хвилі понесе до Хорватії, Сербії, Румунії, Болгарії, Молдови та України.

 

Про небезпеку сьогодні офіційно заявила угорська влада. Після цієї заяви ми одразу звернулися до українського міністерства з надзвичайних ситуацій, яке два дні поспіль запевняло усіх, що Україні нічого не загрожує. Сьогодні МНСники продовжують стояти на своєму – в українських водах Дунаю все чисто. Правда уточнюють – поки що!

Три доби рятувальники, військові та поліція – у самому епіцентрі угорського Чорнобиля. Отруйну речовину багряно-рудого кольору змивають із будинків, відшкрібають із вулиць. Кажуть, із таким не стикалися ще ніколи. Тому нині потребують не так грошей, як хорошої поради.

 

Віктор Орбан, прем'єр-міністр Угорщини: "Якщо говорити про іноземну допомогу, то нам найбільше потрібна інформація. В Угорщині таке трапилося вперше, тож ми просто не до кінця розуміємо що робити. Якщо хтось вже бував у такій ситуації – нехай поділиться досвідом".

 

Червоний шлам, що залив кілька міст в Угорщині, - болотяна густа речовина, відходи після виробництва глинозему. Який у свою чергу необхідний для виплавлення алюмінію. У відходах – велика кількість їдкого лугу, свинець і багато інших важких металів. Екологи кажуть, щонайменше десять років на забрудненій території не ростимуть дерева та трава, вимре риба і тварини. Непереливки буде й людям, якщо вони вирішать повернутися в свої, нехай і відмиті, домівки. Їхні діти народжуватимуться з вадами інтелекту, в декілька разів зросте кількість онкозахворювань.

 

Балаз Томори, представник ґрінпісу Угорщини водогосподарсько-екологічних проблем: "Деякі тутешні місця нагадуватимуть марсіанські пейзажі ще чимало років. Не буде ні рослин, ні тварин, місцеві ріки будуть повністю мертвими. До того ж тут повно пилу – якщо здійметься вітер – його рознесе на багато кілометрів довкола".

 

І навіть – далеко за межі Угорщини. Адже – отрута вже потрапила в Дунай. А в нього на шляху Хорватія, Сербія, Румунія, Болгарія, Молдова та Україна. Щоб хоч якось спинити брудний потік – у річки висипають тони гіпсу. Поки що – безрезультатно. Чи докотяться хімічні хвилі до України, і коли це може статися – не відомо. З Дунаю українці води майже не п'ють, але від шкідливих лугів у річці та довкола може вимерти все живе.

 

Водночас хімік заспокоює – до нас отрута дійде вже в сильно розбавленому вигляді. Особливо – коли Дунайські води потраплять у Чорне море. Тож, на його думку, там можна буде й купатися, і рибу ловити.

 

Нагадаємо, аварія на алюмінієвому заводі в місті Айці сталася на початку тижня. З резервуару вихлюпнулася отруйна хвиля відходів заввишки два метри. Вона змітала все на своєму шляху – людей, автомобілі, будинки. Четверо загинули, 120 – у лікарні. У них сильні хімічні опіки. Ще шістьох – досі шукають. Причини аварії – не відомі. Лише за кілька тижнів до неї – завод перевірили. Жодних порушень тоді не виявили.

 

Новий Канал

Репортер

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com