Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Через глобальне потепління у тварин, які населяють тропічні райони, посилиться метаболізм
( 0 Votes )
Написав Корреспондент Переглядів - 10129   
П'ятниця, 08 жовтня 2010 12:30

Потепління клімату на Землі призведе до посилення обміну речовин у холоднокровних тварин, що населяють тропічні райони планети, що може стати причиною глобальних змін екосистем.


Про це повідомляється в статті журналу Nature.

Протягом довгого часу вважалося, що глобальне потепління має найбільший вплив на екосистеми Арктики, оскільки зростання температури було найсильнішим саме в північній частині Землі. Проте результати дослідження, проведеного американськими біологами Майклом Діллоном, Джордж Уонгом і Реймондом Хьюї, показують, що потепління клімату має найбільший вплив на тропічну фауну.

Вчені зосередили свою увагу на інтенсивності метаболізму (обміну речовин) у холоднокровних організмів, які мешкають в тропіках (температура їх тіла залежить від температури навколишнього середовища).

"Метаболічні зміни є ключовими для розуміння деяких наслідків потепління клімату, бо більш висока швидкість обміну речовин вимагає споживання великих кількостей їжі і кисню. Фактично швидкість метаболізму говорить про інтенсивність життєдіяльності організму", - пояснив Хьюї, професор Університету Вашингтона.

У своїй роботі біологи використовували архіви Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США. У них містяться результати майже 500 мільйонів замірів температури, що проводилися кожні шість годин у період з 1961 по 2009 рік на 3186 станціях, розташованих по всьому світі, окрім Антарктиди.

Вчені картографували ділянки зростання температури на земній кулі, а потім шляхом теоретичних розрахунків визначали вплив глобального потепління на метаболізм у холоднокровних тварин.

"Ми очікували, що фізіологічні зміни у тварин в помірно-арктичному регіоні також будуть найбільшими, але розрахунки спростували наші припущення", - сказав Діллон, співробітник факультету зоології та фізіології Університету Вайомінгу.

"З того, що підвищення температури повітря в тропіках було відносно мало, зовсім не випливає, що і вплив потепління на місцевих тварин теж невеликий. Наші результати свідчать, що віправильне протилежне твердження", - додав Хьюї.

Розрахунки вчених показали, що у тропічних холоднокровних тварин швидкість метаболізму зросте значно сильніше, ніж у мешканців Арктики. На думку біологів, це спричинить суттєві зміни в екосистемах тропіків.

По-перше, зростатиме потреба тварин у їжі і, відповідно, підвищиться їх вразливість до голодування, якщо доступ до харчових ресурсів з певних причин буде обмежено. По-друге, якщо тварини будуть посилено харчуватися, то у них залишиться менше часу та енергії для розмноження, що може призвести до проблем чисельності у популяціях.

Крім того, зростання швидкості метаболізму змінить динаміку харчових мереж, приводячи до збільшення чисельності рослиноїдних тварин і хижаків. Нарешті, з`являться нові особливості поширення тропічних хвороб, що переносяться комахами. Всі ці зміни можуть мати глобальні наслідки, вважають вчені.

Як повідомлялося, дослідники Вашингтонського університету виступили із заявою про те, що, якщо тропічні комахи не пристосуються до прогнозованого глобального потепління, то їм загрожує вимирання.

Нагадаємо, в лютому 2009 року повідомлялося, що діяльність людей призводить до розширення тропічних зон Землі.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com