Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Британські вчені з'ясували, що собаки можуть бути песимістами й оптимістами
( 0 Votes )
Написав Reuters Переглядів - 7384   
Понеділок, 18 жовтня 2010 03:01

Британські вчені з'ясували, що собаки можуть бути песимістами й оптимістамиУчені з Брістольського університету Великобританії прийшли до висновку, що собаки теж можуть бути песимістами й оптимістами.

"Відомо, що емоційний стан впливає на судження людини і що оптимістичні люди, швидше за все, розглядатимуть неоднозначну ситуацію з позитивної точки зору", - сказав керівник дослідження Майк Мендл, - і, як показало наше дослідження, те саме стосується й собак".

Свій експеримент вчені побудували так: вони привчили піддослідних собак до того, що у мисках в одній частині кімнати завжди був корм, а на іншій стороні миски завжди були порожніми. Потім науковці поставили миски у нейтральну зону посередині кімнати.

І точно так само, як люди-оптимісти намагаються побачити позитивне в будь-якій ситуації, оптимістичні собаки відразу ж кидалися до мисок, очікуючи знайти там корм, натомість, песимістичні собаки зволікали або бігли значно повільніше.

Також було встановлено, що темперамент собак пов'язаний із їх поведінкою за відсутності господарів. Собаки-оптимісти на самоті поводяться спокійно, вони впевнені в тому, що господарі повернуться, а їх песимістичні родичі частіше хвилюються, гавкають і погано поводяться.

У процесі дослідження вивчали поведінку 24-х собак у двох центрах для тварин Великобританії.

Нагадаємо, раніше іспанські вчені з'ясували, що причиною агресивної поведінки собак може бути депресія.

 Коментарі  

 
#1 s_kopylets 19.10.2010 18:45
Для людей, що добре знаються на собаках, не потрібні подібні експерименти, щоб зрозуміти такі факти. Тим, хто добре розуміє наших братів "менших", і так відомо про ті психологічні якості, що тут про них йдеться. Тварини, зокрема собаки, значно розумніші, ніж про них прийнято вважати.
Особисто я, ще не вміючи розмовляти, у дуже ніжному віці, вже прекрасно спілкувався із собаками, наша сучка, дворняжка, навіть годувала нас, малих дітлахів, своїм молоком, і скажу, що про це в мене найліпші спогади.
Мої хорти не знають жодної команди, але прекрасно розуміють мене і слухаються. Вони чудово розуміють ту мову, якою я зними спілкуюся, і я так само розумію те, що вони мені "говорять" своєю собачою мовою.
З тваринами треба спілкуватися, як малими дітьми і вони вас чудово розумітимуть.
А про типи характерів у тварин, зокрема в собак, і так відомо справжнім собачникам.
Усім, хто цікавиться поведінкою тварин, зокрема собак, рекомендую зернутися до книг великого етолога Конрада Лоренца, а тим, хто вже читав ті чудові твори бажаю нового задоволення від перечитування тих геніальних оповідань!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com