Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Медведі поїдають росіян небіжчиків
( 0 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 7801   
Вівторок, 02 листопада 2010 13:05

Медведі поїдають росіян небіжчиків Через надзвичайно посушливе літо в російських лісах немає ні грибів, ні ягід, і зголоднілі, доведені до відчаю ведмеді викопують і поїдають небіжчиків на кладовищах. Цілком можлива міграція цих ведмедів в Білорусію і навіть в Україну.


Як розповіла співробітниця WWF Росії Маша Воронцова, "в Карелії один ведмідь навчився відкривати труни, а потім навчив інших". За її словами, кладовища привертають клишоногих великою кількістю легкодоступною їжі, для них це щось на зразок гігантського холодильника.

"Це жахлива історія. Ніхто не хоче, щоб їх улюблених родичів з'їв ведмідь", - говорить Воронцова. Вона відзначає, що єдиний спосіб позбутися ведмедів - налякати їх якимось шумом або пристрелити.

У Комі зареєстровано вже два випадки, коли зголоднілі ведмеді розкопали могили на кладовищі і обгризли небіжчиків. За даними агентства "Коміінформу", один з них стався в ніч на 8 жовтня на кладовищі в містечку Верхній Чов під Сиктивкар: там ведмідь розрив свіжу могилу і погриз останки жінки, похованої в серпні цього року. Звіра вдалося застрелити. Після події на кладовищі у вечірній і нічний час виставлені чергові патрулі.

За словами жителів республіки, ведмеді все частіше з'являються в містах і селах: вони шукають їжу на смітниках, викопують коренеплоди в городах. Наприкінці вересня ведмідь навіть напав на людину в центрі Сиктивкара. Від голодних ведмедів жителів Комі охороняють "дружини" мисливців. Відповідне доручення дав днями перший заступник глави республіки Олексій Чернов у зв'язку з небувалою активністю ведмедів, які дуже часто стали виходити до людей у пошуках їжі.

Мінсільгоспродуктів республіки велено скласти графік чергування мисливців у кожному муніципалітеті з інформуванням Головного управління МНС РФ по Комі. Крім того, міністерству доручено організувати оформлення необхідних документів на відстріл хижаків.

Найбільше ведмеді докучають жителям Сиктивкара, Сиктивдінского, Усть-Куломського, Княжпогостського і Удорського районів. Так, в селі Палевіци вже кілька днів через ведмедів діє "комендантська година": з настанням темряви жителям не рекомендовано без особливої потреби виходити на вулицю. Раніше в Палевіцях ведмідь заліз у город одного з селян, викопав майже всю моркву і акуратно з'їв коренеплоди, залишивши господарям лише бадилля.

"Поведінка ведмедів викликана аномальною спекою і лісовими пожежами, які залишили мешканців лісів без корму. Крім того, ведмедів манять звалища з харчовими відходами", - пояснюють фахівці. На думку головного мисливствознавця Товариства мисливців і рибалок Комі Семена Размислова, через відсутність їжі "багато хто з них не виживе".

Проте головна загроза для російських ведмедів - не голод, а мисливці-браконьєри, і зараз уряд має намір заборонити полювання на ведмедів у період розмноження.

Джерело: NEWSru.com

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com