Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Мисливські війни
( 5 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 8744   
П'ятниця, 05 листопада 2010 11:03

мисливськи війниМисливські війни існували завжди, оскільки ловецькі угіддя —  багатство і завидний привілей та ознака статусу приналежності до певної групи людей, а отже, завжди знаходяться ті, хто вільно чи невільно залазять, так би мовити, в чужий город. Не є винятком й наше сьогодення, оскільки, наприклад, на Львівщині, понад півсотні власників (орендарів) мисливських територій, і між ними раз-по-раз спалахують “війни”.

 

 


У минулому такі ситуації вирішували досить радикально. Наприклад, Іпатіївський літопис згадує про  випадок, коли київський дружинник Лют Свенельдович, виїхавши на лови, так захопився гонитвою звіра, що заїхав в угіддя древлянського князя Олега Мстиславовича. Так сталося, що князь цього дня теж полював саме тут, а тому він, довго не думаючи, просто убив Люта.

З історії відоме й інше казання часів Святого Володимира про ловецькі безчинства заїжджого богатиря Чурили Плековича. Люди князя жалілися йому: “Світ-Володимир князь, їздили ми чистим полем у верхів’ї ріки Череги, у твоєму государевому займищі. Нічого ми не наїхали в полі і не бачили ані звіра рискучого, ані птаха перелітного. Ми наїхали в полі натовп молодців, чоловік за п’ятсот, вони звіра повиловили та повигнали нас, побили, поранили. Нема тобі государю здобичі, а віт тебе нам, государю, жалування нема”.

Минули століття, а проблема залишається, хоча вирішують її тепер без таких кровопролитних війн.

Прикладом можна вважати незаконне вторгнення загону мисливців Дрогобицької райради товариства “Лісівник” обідньої пори 24 жовтня в угіддя Сколівського лісгоспу в  урочищі Гуральня Орівської сільради в районі 6-го кварталу міжгосподарського лісгоспу. Мисливствознавець лісгоспу Сергій Черняк разом зі своїм підлеглим, патрулюючи приналежну територію службовим автомобілем, натрапили на групу озброєних людей, які проводили загінку на кабана.  Після  привітання посадовець попросив пояснити причини перебування мисливців у ввірених йому угіддях, але у відповідь почув брутальну лайку, мовляв, ми на своїй землі, а ти тут ніхто, забирайся геть, інакше...

Не відомо, чим можуть закінчитися такі “жарти” між озброєними людьми, але до мордобою  та стрілянини цього разу не дійшло.  На вимогу Сергія Черняка, на місце конфлікту прибув ще й мисливствознавець Сколівського району Ярослав Болюк і привіз зі собою карту, за допомогою якої й встановили, що мисливці таки залізли в чужий город.

greenЯк відомо, незаконне перебування в мисливських угіддях зі зброєю розцінюють як браконьєрство, відтак на групу членів ловецького товариства “Лісівник” склали протоколи про адмінпорушення. За цим фактом провело службове розслідування Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства. Очолював слідство завідувач мисливським відділом Юрій Дідич, який повідомив, що в цьому випадку йдеться більше про порушення  мисливської етики в частині культури спілкування. В ідеалі мисливствознавець і група мисливців мали б вирішити конфлікт на місці, адже ті не добули звіра і, до того ж, зайшли недалеко. Вони  мали б тверезо оцінити ситуацію, усвідомити, що помилково порушили межу угідь та, вибачившись, покинути зону. Але серед групи знайшлась “гаряча голова”, яка, як кажуть, “полізла в пляшку” і почала “наїжджати” на посадову особу Сколівського лісгоспу, яка перебувала при виконанні своїх службових обов’язків.

Такий розвиток подій тепер змушує ретельно дотримуватися букви закону по факту порушення. На всіх  виявлених мисливців склали протоколи і, згідно з чинним законодавством, їм тепер “світить” чималенький грошовий штраф. Щодо погроз фізичної розправи над посадовою особою, то  ДП “Сколівський лісгосп” уже скерував заяву до Сколівської районної прокуратури, оскільки в цих діях проглядаються всі ознаки злочину, про який ідеться у ст. № 350 Кримінального кодексу України. За підсумками службового розслідування своє подання до прокуратури направило й обласне управління лісового та мисливського господарства. Погроза вбивством, заподіянням важких тілесних ушкоджень або знищенням чи пошкодженням майна загально небезпечним  способом щодо службової особи може каратися навіть позбавленням волі на два роки.

“Нам, в принципі, нічого ділити по межі між угіддями, — зазначив Сергій Черняк. — У цій ситуації ми мали б, як добрі сусіди, просто потиснути один одному руки та розійтися. Але, якщо вас при цьому обіцяють тут же закопати, то, вибачте, я цього їм не подарую! Це грубо суперечить мисливській етиці та загальним нормам поведінки людини з рушницею. Зустрівши мисливців чи то на підпорядкованій мені території, чи то в інших угіддях, я завжди намагаюся поводитися дружньо і, потиснувши їм руку, спочатку запитаю про те, як справи ловецькі, адже мисливець мисливцю повинен бути другом і порадником. Хамству у ловецькому товаристві не місце — однозначно”.

 

P.S. За кілька днів Сергій Черняк повідомив портал, що до нього завітала вся група зазначених мисливців і офіційно попросила вибачення. З огляду на те, що вони усвідомили свою провину, то, як покарання, їм винесли лише попередження. А от на їхнього єгеря, як на посадову особу, накладено штраф у 500 грн. 

 Коментарі  

 
#2 Колібрі 09.11.2010 01:06
хе-хе, яке їхало - таке й здибало!
 
 
#1 netyst 05.11.2010 13:19
Немудрі мисливці раз так чинять. І мисливствознаве ць немудрий. Пригадується повчальна казочка про двох впертих козликів. Так і тут.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com