Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Співпраця лісівників України та Польщі
( 1 Vote )
Написав Оксана Чурило Переглядів - 7881   
Вівторок, 16 листопада 2010 17:13

ЛісівникиЗаступник голови Державного комітету лісового господарства України Віктор Червоний, начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Богдан Колісник, начальник мисливського відділу ВОУЛМГ Руслан Люшук кілька днів перебували у Польщі з робочим візитом.

 

Делегація мала на меті дізнатися, як наші сусіди працюють у плані ведення мисливського господарства. Семінар відбувався на базі регіональної дирекції державних лісів у Любліні, надліснисництва Любартув.

Ознайомивши з основними законодавчими документами, котрі створюють каркас господарки, польські лісівники розповіли, як працюють над тим, аби наповнити ліси звіриною, як організовують полювання.

 

Цікаво й те, що лісництва не витрачають своїх коштів на закупівлю дичини, а отримують цілковиту підтримку від держави.

Польські колеги зізналися: сьогодні звірина в лісі є, а кілька десятків років тому її довелося завозити, аби розвести. Дикі свині, козулі, лані, олені, лосі... Проте за усім цим треба дивитися. Сказали, що браконьєри також є, але довести порушення закону досить складно. Проте поляки переважно – нація організована і законослухняна.

 

Така ж історія з традиціями. Раз на рік проводять показові Хубертовські полювання, мають свою атрибутику і гордяться цим.

Не оминули сусіди й проблем, які мають з екологами. Показуючи резерват старого лісу, де екологічні служби заборонили будь-яке втручання, вони зауважили: ця чимала територія через трохи перестане бути лісом, а тут (показуючи іншу ділянку, за якою доглядають фахівці) – буде рости справжній, гарний ліс.

 

– Бо тільки там, де докладе рук лісівник, буде ліс! – зауважив директор регіональної дирекції лісового господарства Ян Крачек.

Побачили гості й показові полювання, оглянули вишки, підкормочні ділянки, поля, засіяні топінамбуром. Як і на Волині, поляки звіра підгодовують, незважаючи на те, що деякі громадські організації називають це прирученням дичини.

– Про звіра треба піклуватися, інакше мисливське господарство не існуватиме, – додає головний спеціаліст регіональної дирекції державних лісів у Любліні Анжей Туравський. – Від ведення такої господарки поляки добре заробляють. Сюди приїздять полювати німці, білоруси, австрійці... До того ж, платять за організацію ловів чималі гроші.

Дякуючи за співпрацю, Богдан Колісник зауважив, що українських та польських лісівників нічого не роз'єднує, для них немає кордонів.

– Між нами гарна співпраця. Ми дякуємо вам за це, – додав Богдан Іванович, запросивши польських колег на Волинь.

 

Керівник прес-служби ВОУЛМГ Оксана Чурило

 Коментарі  

 
#1 i19 16.11.2010 23:37
Все дуже добре....Тільки от чому делегація на мінародному рівні складалася з 3-х чоловік.... І нікого не було з спеціалістів мисливського господарства...
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com