Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Нелегальні вовки. Скасували норми про продаж вовчих трофеїв за кордон
( 0 Votes )
Написав Євген Солонина Переглядів - 10214   
Четвер, 18 листопада 2010 08:59

Нелегальні вовки. продаж вовчих трофеїв за кордонВовків убивають і продають всупереч міжнародним угодам

Лише після того, як українські екологи подали до суду на лісівників, полювання на вовків заборонили в теплу пору року і скасували норми про продаж вовчих трофеїв за кордон, розповідає Галина Левіна.

«Судді зобов’язали виключити із законодавства положення про постійно діючі мисливські бригади та інші норми, які сприяють знищенню вовків, – каже вона. – Це важливий крок на шляху до їхнього захисту. Однак всередині країни торгівля трофеями вовка триває, хоча міжнародні документи її забороняють».

Україна є учасником Бернської конвенції про захист хижих тварин, яка, зокрема, забороняє полювання на вовка та продаж його шкіри, ікол та зроблених із вовків сувенірів. Виняток Конвенція робить лише у випадках, коли хижаків стало небезпечно багато в якомусь окремому регіоні, пояснює юрист організації «Еко-право Київ» Галина Левіна.

 

Нелегальні «вовки» – на Куренівці

вовчі шкури та вироби з хутраСвітлана Берзіна директор Центру ідентифікації тварин. Вона наводить відеозйомку того, як вовчі шкури та вироби з хутра продають на Куренівському ринку у Києві.

Світлана Берзіна говорить про те, що в Україні досі не створена система обліку диких тварин, як у більшості країн Європи, а тому «тварин відстрілюють стільки, скільки хочуть, торгують хутром, продають цуценят, які потім виростають і незрідка опиняються на вулиці», підсумовує природозахисник.

Якщо заборонити полювання, побачимо вовків на Хрещатику – лісівники

Природною нормою для України є 300 особин вовків, і якщо їх не відстрілювати, за кілька років відбудеться екологічна катастрофа, говорить начальник управління мисливського господарства Держкомлісгоспу Микола Шадура.

«Була інформація, і ми її підтвердили, що вовчиця гуляла набережною Ялти. Коли чисельність вовка росте, він збивається у зграї і втрачає страх перед людьми. Він почувається господарем становища, тож треба його приборкувати. Можна здійснити експеримент, який пропонують екологи, божевільний експеримент: заборонити відстріл вовків, і тоді ми років за 10 побачимо вовка на Хрещатику», – зауважує лісівник.

Українські природозахисники наводять статистику, за якою вовк нападає на людину 3-4 рази на рік, і в усіх випадках – це тварини, хворі на сказ. Смертельних випадків не було багато років.

 

Володимир Борейко: Державний комітет лісового господарства наводить удвічі більшу чисельність вовків. Однак директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко пояснює це хибами підрахунку: зокрема, до вовків незрідка зараховують здичавілих собак та собачо-вовчі гібриди. Але головне те, що вовк у природі знищує хворих тварин, полює на гризунів і не становить небезпеки для людини, вважає еколог.

«Вовки, що живуть у Польщі, нікому не шкодять. Але чомусь, перейшовши український кордон, вони одразу стають шкідливими. Як зоолог, я цього не розумію. Просто в Україні вовк став цапом-відбувайлом, таким собі «ворогом народу», на якого можна списати погане господарювання та крадіжки, – наголошує Володимир Борейко. – Дозволив керівник лісгоспу полювати на кабанів більше ліміту, а тоді списав вбитих тварин на вовків. Продав керівник ферми корову на м’ясо – повідомив, що вовки з’їли. Ми аналізували статистику. Виявилося, що, наприклад, в Івано-Франківській області вовки знищують виключно застрахованих корів!»

 Коментарі  

 
#4 s_kopylets 18.11.2010 13:40
Добре, що ще хоч трохи чути голоси екологів, бо коли дати волю таким "мисливцям", як той "гість", то скоро не те що вовків, а й зійців та щурів не буде
 
 
#3 vasyl eger 18.11.2010 09:59
NU TO DAVAITE NAPYSHYMO STATTIU pravdyvu z sytuacieiu vovka u nas i europi !!!
 
 
#2 Максборода 18.11.2010 09:14
А чому вони, природозахистни ки, екологи, не кажуть скільки для порівняння в Польщі зайця чи козуль в співвідношенні із вовком??? А скільки в нас??? :eek:
 
 
#1 Гість 18.11.2010 09:11
Ці екологи вже задовбали із своїми даними і захистом вовків та собак. Але якщо їх вчасно не відстрілювати то скоро взагалі не буде на що полювати. До прикладу цього року я не бачив жодного зайця, це після того як у нас появились вовки 2-3 роки тому.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com