Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Виїзна колегія Держкомлісгоспу України
( 0 Votes )
Написав Оксана ЧУРИЛО Переглядів - 8571   
П'ятниця, 19 листопада 2010 11:08

20 листопада відбуватиметься виїзна колегія Державного комітету лісового господарства України, яка має на меті на базі підприємств Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства показати ведення мисливського господарства у державі та комплексне ведення лісового господарства, розставити акценти у правильності розуміння проблематики питань.

 

Без піклування про тварин, роботи, спрямованої на те, аби у лісах була звірина, забезпечення інфраструктури мисливських угідь і головне – перегляду законодавчої бази мисливське господарство розвиватися не буде.

 

Волинь – область на території якої панували різні народності і кожен із них вніс свою дещицю у формування традицій ловецтва. У радянські та пострадянські часи мисливство було більше перетворене у дороговартісне хобі, а самі мисливці, зазвичай, не приділяли належної уваги традиціям ловецької справи. Але настав час повернутися обличчям до традицій полювання, час повертати дещо забуті, але такі потрібні у моральному і духовному плані аспекти мисливства. Йдеться про урочистість самої процедури полювання, про мисливську символіку, музику, сигнали, які використовували на полюванні наші предки, визначення кращого мисливця і таке інше. Словом, – відродити у державі збережені на Волині традиції полювання.

 

На колегії йтиметься й про комплексне ведення лісового господарства та використання лісових ресурсів на підприємствах Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. На прикладі Волині покажуть розвиток галузі в цілому. Ефективність лісозаготівельних робіт, електронного обліку деревини.

 

Саме завдяки введенню в дію електронного обліку деревини спрощується відстеження руху ресурсу, унеможливлюється тіньова політика.

Ландшафтні особливості спонукають до залучення відповідної висококласної техніки, будівництва лісових доріг. Ефективність застосування техніки визначається, в першу чергу, підвищенням продуктивності праці, за рахунок мінімізації ручних робіт із заготівлі деревини, покращенням якості освоєння лісосічного фонду.

Лісова дорога – не тільки крок у Європу, а й прогрес у питанні екологічного збереження лісового фонду, ефективності господарювання та цивілізованості суспільства.

Природа сама допомагає лісівникам працювати, поновлюючи ліси, проте треба правильно скерувати ці процеси. Адже без лісівника і лісу не буде. А відтак, потрібне якісне насіння, збереження його, правильне вирощування посадкового матеріалу (що можна буде оглянути на прикладі Волинського лісового селекційно-насіннєвого центру») та догляд за лісом. Зберегти і примножити ліс, правильно і з доцільністю для держави використати його ресурси – ось ті питання, що стоять перед сьогоднішніми лісівниками.

 

Сьогодні чи не найактуальнішим для економіки України є перехід на альтернативні види палива. Як працюють у цьому плані, покажуть на прикладі співпраці з бюджетними установами Ківерцівського району. Тільки на Ківерцівщині на альтернативне паливо переведено 55 шкіл, всі дитячі садки та ФАПи району. Енергоощадні котли, працюють на місцевих видах палива (тирса, дрова, кускові відходи). Завдяки цьому, тільки протягом цього року місцевими бюджетами району зекономлено 1,8 млн грн.

 

Не менш важливою є інформація про економічну ефективність проведення рубок догляду до і після вступу в дію нового Податкового кодексу.

 

У колегії візьмуть участь голова Державного комітету лісового господарства України Микола Харитонович Шершун; перший заступник голови Держкомлісу Юрій Миколайович Марчук; заступники голови Держкомлісу Віктор Олександрович Червоний, Валерій Григорович Лозицький; голова Товариства лісівників України Валерій Григорович Самоплавський; голова ЦК профспілки працівників лісового господарства Степан Йосипович Кривов’язий; голова Рескомлісу АР Крим Ігор Олександрович Кацай; начальники всіх обласних управлінь лісового та мисливського господарства, представники від навчальних закладів лісового спрямування, науково-дослідних інститутів, громадських організацій.

 

На рахунок акредитації звертатися за тел. 29-97-04.

 

Оксана ЧУРИЛО

Прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com