Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства – одне із кращих у країні.
( 1 Vote )
Написав Оксана ЧУРИЛО Переглядів - 11405   
Вівторок, 23 листопада 2010 12:56

Виїзна колегіяГості були щиро вражені високим рівнем ведення мисливського господарства на Волині

На базі Волинського обласного управління відбувалася виїзна колегія Державного комітету лісового господарства України. Дивилися як працюють волинські лісівники у плані ведення мисливського господарства та комплексного ведення лісового господарства.

 

Приїхали: представники всіх областей України, керівництво лісової галузі, науковці, представники громадських організацій. Серед почесних гостей були голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Клімчук, заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Карпюк, голова Ківерцівської райдержадміністрації Леонтій Кричкевич.

 

 

 

Полювань у класичному значенні цього слова не проводили. Але традиції ловецтва – показали. Мисливська музика, загонка, визначення кращого мисливця...

 

На цьому полюванні кращим мисливцем був той хто побачив найбільше звірини. Під час звукового прогону, полювальники знаходилися на вишках і могли без будь-якої перестороги слідкувати за рухом звіра. Підсумовуючи «полювання», визначали королів та віце королів – тих, хто нарахував найбільше тварин. Команда була поділена на чотири групи. Серед нагороджених були заступник голови Держкомітету лісового господарства Микола Ведмідь, голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук, заступник начальника Кіровоградського управління лісового та мисливського управління Валентина Токарчук. До когось із них вийшло стадо оленів, диких кабанів, козулі, декому поталанило побачити зубрів. Словом, позитивних емоцій було достатньо. Оцінюючи ведення мисливського господарства на Волині голова Держкомітету лісового господарства Микола Шершун відмітив, що Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства – одне із кращих у країні.

 

– Екологічні організації починають говорити про те, що полювання – це нецивілізованого, – додає Микола Харитонович. – Критика йде зі всіх сторін. Але ми беремо приклад від наших сусідів поляків, румунів, словаків... Там цей напрямок – на високому рівні. Це – відпочинок, престиж держави. Можливо, саме тому ми тут, аби обмінятися думками про те, як виходити на європейський рівень господарювання. В цьому плані працювали досить багато. Заступник Віктор Червоний мав можливість познайомитися із досвідом інших держав. Маємо порівнювати, вчитися, робити висновки, разом думати над зміною законодавства у правильному напрямку.

 

...Члени колегії мали можливість ознайомитись із комплексом біотехнічних споруд. На підгодівельному майданчику в урочищі Йоганів оглянули декілька видів годівниць, в які розкладено сіно, кормові буряки, пшеницю, силос – для зубрів, оленів, кіз, диких свиней. Є спостережна вежа, солонці, вольєр для свиней. Таких підгодівельних майданчиків тут двадцять три. А ще: кормові поля, на яких вже зазеленіла молода пшениця.

 

Побачили учасники колегії нову техніку, механізацію трудомістких процесів у лісозаготівельному виробництві, електронний облік деревини, виробництво альтернативних видів палива, проведення вузьколісосічних рубок, відновлення корінних деревостанів і природне поновлення, захист лісових культур від потрави дикими тваринами, лінійну технологію проведення прохідних рубок, трелювання та вивезення деревини. Побачили, як на Волині будують дорогу через заболочене лісове урочище. А ще побували у найкращому на Україні державному підприємстві «Лісовий селекційно-насіннєвий центр».

 

– Сьогодні лісівники роблять усе, аби зупинити тіньовий обіг деревини, – підсумовує голова комітету. – Будемо говорити відверто, це питання сьогодні – досить проблемне. Не будемо порівнювати із Росією, де тіньовий обіг узагалі неймовірно високий. Маємо іти до кращого. Починаючи впроваджувати електронний обіг деревини, ніхто не вірив, що цей проект можна буде втілити. Але система стане серйозною перепоною для тіньового ринку. Все має бути чітко: від дерева, яке має обліковуватися, до руху лісопродукції. У наступному році ця робота має бути завершена. Якщо поляки йшли до цього 12 років, то ми має про пройти цей шлях за два. Іншого виходу немає.

 

Аби вийти на європейську модель господарювання лісівники вже працюють над розподілом функції тих хто контролює, виконує роботи і тих, хто веде прийомку цих робіт.

 

 

Оксана ЧУРИЛО.

Прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

 

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com