Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Війна за ліс у Польщі
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 7754   
Понеділок, 29 листопада 2010 12:57
Маніфестація лісівників під вікнами сейму, - центральна подія тижня

24 листопада біля будівлі Сейму у Варшаві на знак протесту зібралося близько 6000 лісівників з усієї Польщі. Мітинг був організований Асоціацією лісових працівників, об'єднанням «Солідарність» і Товариством лісівників Польщі.

Лісники закликали депутатів голосувати проти включення холдингу «Ліси Панствови» до складу бюджетних підприємств і відхилити, відповідні поправки до Закону про державні фінанси.

Маріан Піга, генеральний директор LP під час демонстрації підкреслив, що якщо «ми не переможемо у війні за лісу і дозволимо включити холдинг до складу державного фінансового сектору, вони не пробачать нам цього», також як і представники наступного покоління.

- Якщо ви не перемогти у війні з лісами і ми дозволяємо для включення до державних лісів у державному секторі фінансів, він не пробачить нам, в наступному поколінні - вони сказали, як представники двох сполук.

Ян Жижко, колишній міністр охорони навколишнього середовища, вийшов до Маніфесту і розповів про те, що поправки до закону відхилені голосами депутатів РВ (Громадянська платформа) і РSL (Селянська партія Польщі) у першому читанні. Роботу над проектом поправок запропоновано продовжити групі депутатів, що входять до складу відразу двох комітетів, - з фінансів і охорони навколишнього середовища. Поспілкувавшись з мітингувальниками, депутат повернувся на засідання державного комітету фінансів, яке продовжувалося, не дивлячись на акції протесту.

Маніфестація лісівників проведено з метою довести те, що немає сенсу втрачати досягнення майже 90-річної праці багатьох поколінь польських лісівників, тільки для тимчасового скорочення державного боргу. Лісники підкреслили, що включення LP в бюджетний сектор не принесе і не може принести очікуваних вигод Мінфіну, але буде заважати роботі та діяльності успішної фінансової організації, якою є холдинг «Державні ліси Польщі»

Подальше обговорення питання очікується 30 листопада (вівторок) у комітеті з Державним фінансам.

На наступній день після маніфестації Комісія з навколишнього середовища, природних ресурсів і лісового господарства заслухала звіт про стан лісів Польщі за 2009 рік.

Всі країни ЄС, в т.ч. Польща, щорічно готують звіти за станом лісів і виконуваних лісовим програмам. 25 листопада подібний звіт був представлений відповідної комісії (не зрозумів Сейму або Уряду)

Інформація була прийнята 12 голосами при двох утрималися. Документ був представлений паном Янушем Залєскі, заступником держсекретаря в Міністерстві охорони навколишнього середовища. Він заявив, що ліси в Польщі відчувають себе добре, їх площа збільшується (у 2009 році лісистість досягла 29,1 відсотка), Лісопатологічне та санітарний стан хороший.

Інвентаризація підтвердила зростання достатку лісів Польщі. Їх запас оцінюється у 2.3. млрд. кбм (як в Україну М.П.). У порівнянні з 1967 роком зріс більш ніж у два рази. - Завдяки цьому заготовки можуть як і раніше рости, хоча і не так значно, щоб задовольнити запити лісової промисловості, - сказав Януш Залєскі. З точки зору міністра навколишнього середовища та екологічної безпеки країни, поточні обсяги заготівель (32 млн. кбм,-по пам'яті М.П.) представляються розумними і різко збільшувати їх на вимогу лісопромисловців не слід.

Під час обговорення переважали позитивні відгуки щодо стану лісів, лісовому господарстві і роботі польських лісників LP. Члени Комітету задали багато питань, в тому числі про диких тварин, чисельність яких постійно зростає і проблеми, які з цим пов'язані. На всі питання, окрім Януша Залєскі, відповідали представники LP Маріан Піга, його заступник - Грег Фурманській та Анна Пашкевич.

Наприкінці засідання Джордж Гонсевскій (віце-голова) повідомив, що на прохання депутатів PiS відбудеться екстрена нарада з питань передачі холдингу в бюджетну сферу.

Учасники дипломатично нагадай про те, що під час польського головування в ЄС (починається 1 липня 2011), держави-члени повинні визнати в якості одного з пріоритетів при управлінні бізнесом збереження природних ландшафтів та біорізноманіття. Прикладом цьому повинен бути досвід Польщі, в т.ч. досвід холдингу LP.

Своєчасний подарунок

Вже на наступний день, тобто в п'ятницю 26 листопада польська ялина попрямувала до Брюсселя, в якості головної ялинки ЄС. Це різдвяний подарунок від холдингу LP (не від Мінфіну ж?) Голові Парламенту ЄС проф. Єжи Бузека і всьому Парламенту. 1 грудня ялинку поставлять перед Європейським парламентом у Брюсселі. У церемонії, яка почнеться о 19 годині, візьмуть участь представники холдингу «Державні ліси Польщі».

Подарунковій ялинці всього 30 років, її висота всього 15 м, виросла вона на висоті всього 700 м над рівнем моря , Десь у Болеславове. У нас в Україні є ялинки і по старше, і по вище, - але до можливості подарувати ялинку Європарламенту особисто я - точно не до живу. Боюся, що і Держкомлісгосп теж ...

А тим часом життя в регіональних дирекціях і надлісництв йшло своєю чергоюМаніфестація лісівників під вікнами сейму, - центральна подія тижня

Війна зі ліс у Польщі24 листопада біля будівлі Сейму у Варшаві на знак протесту зібралося близько 6000 лісівників з усієї Польщі. Мітинг був організований Асоціацією лісових працівників, об'єднанням «Солідарність» і Товариством лісівників Польщі.

 

Лісники закликали депутатів голосувати проти включення холдингу «Ліси Панствові» до складу бюджетних підприємств і відхилити, відповідні поправки до Закону про державні фінанси.

 

Маріан Піган, генеральний директор LP під час демонстрації підкреслив, що "якщо ми не переможемо у війні за ліс і дозволимо включити холдинг до складу державного фінансового сектору, вони не пробачать нам цього, так як і представники наступних поколінь".

 

- Якщо ми не переможемо у війні за ліс і дозволимо включення "Лісів Панствових" до державного секторіу фінансів, нам цього не пробачать наступні покоління - кажуть представники двох спілок.

 

Ян Жижко, колишній міністр охорони навколишнього середовища, вийшов до Маніфесту лісівників і розповів про те, що поправки до закону відхилені голосами депутатів РВ (Громадянська платформа) і РSL (Селянська партія Польщі) у першому читанні. Роботу над проектом поправок запропоновано продовжити групі депутатів, що входять до складу відразу двох комітетів, - з фінансів і охорони навколишнього середовища. Поспілкувавшись з мітингувальниками, депутат повернувся на засідання державного комітету фінансів, яке продовжувалося, не дивлячись на акції протесту.

 

Маніфестація лісівників проведена з метою довести те, що немає сенсу втрачати досягнення майже 90-річної праці багатьох поколінь польських лісівників, тільки для тимчасового скорочення державного боргу. Лісники підкреслили, що включення LP в бюджетний сектор не принесе і не може принести очікуваних вигод Мінфіну, але буде заважати роботі та діяльності успішної фінансової організації, якою є холдинг «Ліси Панствові Польщі»

 

Подальше обговорення питання очікується 30 листопада (вівторок) у комітеті з Державних фінансів.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com