Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Особливості полювання на Буковині
( 7 Votes )
Написав Ольга СКЛЯРЧУК Переглядів - 5038   
Понеділок, 29 листопада 2010 13:25

Особливості полювання на Буковині Триває сезон полювання на зайця та птицю. Що саме у цьому занятті так приваблює тисячі людей і збирає стільки ж завзятих супротивників, «Погляд» намагався з’ясувати не вдаючись до тонкощів ремесла, а лише за першим враженням.

 

Валерій Чижевський, мисливець із двадцятирічним стажем погодився узяти мене «на зайця», щоб поговорити про полювання і лише одним оком побачити його.

 

Міліція та зайці - не на вдачу

Вирушили на світанку у напрямку Кіцманщини. Перше здивування чекало на мене вже на автовокзалі. Біля газетного кіоску стояв чоловік, побачивши якого у Валерія несподівано погіршився настрій. Придивившись, побачила міліцейську форму, а це, виявляється, не сприяє успішним ловам.

 

- Якщо зранку зустріти міліціянта, можна одразу повертатися додому, - сміється мисливець. – Все полювання до дідька. Звичайно, це мисливські жарти, утім дехто вважає цю прикмету гіршою, ніж прокинутися пізніше дружини. Та повний провал напевне чекатиме, якщо заєць безсоромно перебіжить мисливцеві дорогу.

 

Морквинка для зайця у кишені

Як з’ясувалося, мисливці дуже забобонні. У кожного є ціла серія своїх особливих традицій та знаків. Наприклад, ті що самі споряджають набої, часто кладуть дріб з добутої дичини, сподіваючись, що він принесе нову здобич. Інші вважають щасливими усі парні чи непарні виїзди у сезоні, і стверджують, що це неодмінно спрацьовує. Щоб приваблювати зайця. навіть кладуть у кишеню морквинку, а у мисливському квитку тримають пір’їну з впольованого птаха.

 

- Особливо щасливим вважають закручене перо з хвоста качура, - говорить Валерій. – От у мене таке було, я його кілька років беріг, а потім загубив. З тієї пори на качурів мені не щастить.

 

У жодному разі мисливцю не можна допускати, щоб дружина прокинулася першою, інакше на вдале полювання можна не сподіватися. Нічого, окрім «Ні пуху, ні пера» бажати у слід звіролову не можна, а відповідати він має лише «до чорта», адже побажання, скажімо, «щасливо» зіпсує усе нанівець.

 

Мисливці – любителі природи

Коли ми вийшли в поле, займалась вранішня зоря. Небо поволі починало сіріти, а на горизонті з’явився червоний диск сонця. На кілька секунд ми зупинилися.

 

- Цей краєвид мені добре знайомий, - розповідає мисливець. – Краса природи чи не найбільше захоплює у полюванні, адже полювати тварин – далеко не головне.

 

Хоч би як парадоксально це звучало, та більшість мисливців дуже люблять дику природу та уважні до усіх процесів, що у ній відбуваються. І попри те, що вони вбивають, усі книги наголошують на тому, що мисливське господарство перш за все спрямоване на охорону природи, в основі якої цілеспрямована робота з розведення поголів’я промислових та мисливських тварин. Багатьом людям важко зрозуміти, під яким кутом можуть поєднатися охорона і вбивство, проте мисливці запевняють - сучасне полювання суворо регламентується по часу і нормах здобичі, тому не впливає на популяцію, а до того ж зупиняє браконьєрів.

 

Коли почнеться полювання?

Тим часом ми подолали вже більше кілометра. Отак неквапно прогулюючись полем, у якому здавалось взагалі не видно ніякої дичини, ми лише дискутували, а я думала, коли ж почнеться саме полювання, гортаючи в уяві картини з фільмів, де мисливці з гучними вигуками женуть на конях і стріляють через кожні кілька секунд, а попереду біжать оскаженілі пси. Несподівано мої думки перервав постріл. Я не встигла і отямитись, а рушниця у Валерія була напоготові. Перед очима лише промайнула нерозбірлива сіра пляма і зникла. Як набите око мисливця встигає угледіти у ній тварину, просто дивом дивуєшся. Заєць зі швидкістю світла перетнув поле, чкурнув у густий очерет і накивав п’ятами, я була за нього щиро щаслива. А подумки запитала себе - оце й усе?

 

- Ми полюємо по так званій «чорній тропі», коли земля не вкрита снігом - пояснює Валерій. – Однією з особливостей буковинського полювання є те, що зими у нас малосніжні. По свіжих слідах набагато простіше вистежувати зайця, проте полювати по «пороші» випадає дуже рідко. Ми можемо лише оминати місця, де зайців точно немає. Це нічні тварини, вони харчуються вночі, а вдень знаходять місцину, щоб поспати. Особливо люблять густу, але невисоку траву. Почувши гамір, починають тікати і саме у цей час мисливці намагаються поцілити їх.

 

Полюють на русаків також і з собаками, проте у наших краях вважаю таке полювання не спортивним.

 

Полювання на три постріли

Незважаючи на те, що Валерій знехтував одразу двома мисливськими прикметами – зустрів міліціонера та узяв на полювання жінку, йому врешті пощастило. Через кілька годин він таки влучив - це був другий заєць, якого ми побачили, і лише третій постріл.

 

- На цьому полювання завершується, - каже Валерій. – За законом, я можу зловити лише одного зайця, після чого одразу зачохлити рушницю. Деякі виїзди більш насичені подіями, часом ми проходимо до 25 кілометрів, навіть залишаємося ночувати у копиці сіна. А бувало й таке, що я не бачив жодного зайця, приносив дітям горіхів з лісу, збирав шипшину та калину. Для мене дичина – не головне, набагато важливіше – відчути спілкування з природою.

 

Поради мисливця
Порушив інструктаж – заборонено полювати

Перед початком полювання мисливців реєструють та інструктують.

Під час проведення полювання кожен мисливець має суворо дотримуватися техніки безпеки при поводженні зі зброєю та здійснювати всі вказівки розпорядника полювання (єгера чи голови управління). Якщо мисливець порушив інструктаж, його автоматично знімають з полювання.

 

Кілька правил під час здійснення полювання:

– не допускається виїзд мисливців і перебування на полюванні з несправною зброєю;

– мисливець зобов'язаний поводитися із зброєю, ніби вона завжди заряджена і готова до пострілу;

– зброю мисливець повинний тримати так, щоб стволи рушниці завжди було спрямовано не в бік людей, домашніх тварин або будівель. При заряджанні або розрядці рушницю слід направляти дулами вгору або в землю, відвернувшись від інших мисливців;

– при пересуванні на усіх видах транспорту зброя має бути в чохлах або розібраною;

– при подоланні на полюванні канав, загорож, переходячи через річку, струмки, зброю необхідно обов'язково розрядити;

– заборонено стріляти на "шум", "шухіт", по погано видимій цілі, в тумані, в сильний снігопад, у сутінках, проти сонця і за інших умов поганої видимості;

– кулі, випущені з гладкоствольної рушниці, небезпечні на відстані одного кілометра, картеч на 400-500 метрів, великі номери дробу до 200-300 метрів, а також ті, що куля і дріб рикошетять від дерев або мерзлого грунту і навіть в густому лісі часто проходять велику відстань, не зачепивши дерев або природних перешкод;

– перед полюванням і під час полювання категорично заборонено вживання спиртних напоїв;

– заборонено полювання з автомототранспорту у нічний час, використовуючи освітлювальні прилади.

 

Екіпіровка мисливця

Полювання – задоволення не з дешевих. Спорядження мисливця за нашими підрахунками по мінімуму обійдеться в понад три тисячі гривень:

  • мисливська рушниця – 2000 – 5000 грн.
  • патронтаж – 60 - 350 грн.
  • чохол для зброї – 100-500 грн.
  • набір для чистки зброї – 60-90 грн.
  • патрон – від 4 грн./шт.
  • костюм літній/зимовий – 180-800 грн.
  • "берци" – 180-360 грн.
  • гумові чоботи - 80- 220 грн.
  • рюкзак - 100-200 грн.
  • кепка - 60 грн.

Ольга СКЛЯРЧУК
Джерело: Від і до, 26.11.2010

 Коментарі  

 
#1 Лєший 02.12.2010 17:08
Правильно написано! Але на жаль з часом таких мисливців стає все менше й менше. Або просто мені вони не зустрічаються. В моєму колективі у мисливців зовсім інші закони.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com