Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Перед фактом
( 4 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 3908   
Середа, 09 лютого 2011 07:21

масові факти браконьєрстваПісля численних скарг і заяв до міліції, рішення облради та публікацій у пресі про масові факти браконьєрства, яке процвітало на Львівщині, керівника місцевої Держрибохорони увільнено із займаної ним посади та переведено на... рівнозначну у Чернівецьку область
Ще восени минулого року до редакції газети «МК» звернулися регіональний представник громадської організації «Громада рибалок України» Володимир Ткачик та колишній рибінспектор Олег Климко і повідомили про численні вилазки браконьєрів. Ті розповіді та стоси скарг, що надійшли з Червонограда, із Сокальського, Радехівського, Кам’янко-Бузького та інших районів Львівської області, справляли гнітюче враження.

 

Видавалось, що рибінспекція заплющує очі на свавілля так званих двоногих хижаків і, замість того, щоби прогнати їх з озер, штурмує поборами сумлінних громадян, шанувальників цього виду відпочинку. Підтвердженням обвинувачень стали також факти затримання підпільних риболовів охоронцями закону з інших структур. Ситуацію на шпальтах «МК» відтак особисто прокоментував заступник начальника ГУ МВС України у Львівській області полковник міліції Михайло Курочка. Поки рибінспектори штрафували браконьєрів, згідно з частиною 3 статті 85 Кодексу України про адміністративні порушення, потому повертаючи їм їхні снасті, працівники місцевих райвідділів міліції, інспектори Державної екологічної інспекції спільно з чесними рибалками вилучали з водойм сотні, а іноді й тисячі метрів хижацьких сіток. Порушників передавали в руки працівників держрибохорони, які лише документували ці злочини. Звісно, невдовзі затримані знову бралися за старе, тож дехто з них навіть декількаразово потрапляв «на гачок» правоохоронців.
Нагадаємо, детальніше про поширення підпільної риболовлі та, зокрема, позицію ГО «Громада рибалок України» й керівництва правоохоронних органів Львівщини з цього приводу було викладено у журналістському розслідуванні «Мов риба у воді» (№40 від 14 – 20 жовтня 2010 року). А нещодавно Володимир Ткачик та його однодумці завітали до редакції і поінформували про свій перший успіх у протистоянні нечесним пра¬цівникам львівської держрибохорони. Через скандал, який нашумів на Львівщині, доцільність подальшого перебування Миколи Сивоуса на посаді керівника Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області у столиці поставили під сумнів. Посадовця було усунено від виконання обов’язків і переведено в іншу область. Та перш ніж розповісти про перипетії навколо «рибної» посади, розповімо про поневіряння захисників природи на шляху до їхньої, хоч і невеликої, але все-таки перемоги над беззаконням.
Навесні минулого року депутати Львівської обласної ради визнали роботу місцевої держрибохорони незадовільною й прийняли рішення № 1177, яким рекомендували голові Державного комітету рибного господарства України «розглянути питання про звільнення з посади начальника Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області». Щоправда, комітет не погодився з позицією депутатів, повідомивши, що претензій до діяльності свого підлеглого не має.
– Невдовзі після низки публікацій у пресі, зокрема в «Міліцейському кур’єрі», та завдяки активній діяльності громадської організації «Громада рибалок України» у цьому напрямку, згадане питання отримало «друге дихання», – розповів Володимир Ткачик. – Тодішній керівник Львівської облдержадміністрації Василь Горбаль вивчив усі численні скарги з приводу діяльності Миколи Сивоуса та його підлеглих і скерував голові Державного комітету рибного господарства України В. Дронику лист, яким рекомендував розглянути можливість ротації керівних кадрів.
Водночас Володимир Ткачик та його однодумці також звернулися з відповідними листами до голів райдержадміністрацій, районних, селищних та сільських рад. Аж 56 керівників різних рівнів Львівщини підтримали ГО та особисто звернулися до голови Державного комітету рибного господарства з вимогою виконати рішення сесії обласної ради №1177 від 20 квітня 2010 року та звернення голови Львівської облдержадміністрації В. Горбаля від 3 грудня 2010 року за №5/6-7768/0/2-10-10 «Про ротацію керівного складу».
– Відтак разом із депутатом Сокальської районної ради 5-го скликання Іваном Пелипом та колишніми рибінспекторами, а нині активними захисниками природи, ми подалися у пошуках правди до Києва, – повідомив Володимир Ткачик. – У столиці зустрілися з представниками Міністерства аграрної політики України, якому підпорядкований Комітет рибного господарства, та секретаріату Президента України. Як результат, 23 грудня 2010 року було прийнято наказ про переведення Миколи Сивоуса до Чернівецької області на аналогічну посаду. Його заступника Михайла Корб’яка, на діяльність якого, по правді, теж надійшло чимало скарг, було призначено виконувачем обов’язків начальника управління. 
Під час зустрічі Володимир Ткачик повідомив, що за роки служби Микола Сивоуса було увільнено 15 рибінспекторів, котрі не бажали виконувати вказівок зі збирання данини з чесних рибалок та заплющувати очі на дії браконьєрів. Серед них і Мирослав Подібко, котрого на посаді поновив суд, зобов’язавши керівництво нарахувати йому зарплатню за 15 місяців вимушеного прогулу. А інший працівник – Олег Климко – був змушений піти «за власним бажанням», позаяк керівництво давало йому настанови боротися... з активістами «Громади рибалок України». У таку ж ситуацію потрапив й інспектор Свято¬слав Романчук.
Цьогоріч, у січні, Володимир Ткачик, Іван Пелип та колишні рибінспектори звернулися до голови Львівської облдержадміністрації Михайла Цимбалюка з проханням рекомендувати призначити керівником Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області Сергія Антипенка, який з 2007 по 2009 рік працював заступником начальника держрибохорони регіону. 
– Громадськість знає С. Антипенка як принципового, наполегливого та відповідального керівника, – зазначив Володимир Ткачик. – Рибалки та небайдужі до природи люди сподіваються на призначення саме цієї людини, адже є надія, що завдяки йому на водоймах Львівщини настане спокій. Цю пропозицію підтримують також об’єднані профспілки Львівської області, голови кількох райдержадміністрацій та районних рад. 
А що ж співпраця ГО «Громада рибалок України» з міліцією та працівниками Державної екологічної інспекції? Й надалі дає добрі результати! До прикладу, 15 січня державні інспектори згаданої структури разом із дільничним інспектором Кам’янко-Бузького райвідділу внутрішніх справ вийшли на слід браконьєрів поблизу технічного водосховища Добротвірської ТЕЦ. Із водойми було вилучено дві тисячі метрів вставних сіток. Того ж дня і поблизу Червонограда місцеві правоохоронці натрапили на партію браконьєрських снастей.
Під час візиту до редакції, по правді, були й позитивні моменти. Володимир Ткачик висловив вдячність за співпрацю у боротьбі із браконьєрством начальнику ГУ МВС України у Львівській області генерал-майору міліції Богданові Щуру, його заступникові полковнику міліції Михайлу Курочці, начальникам Червоноградського міськвідділу внутрішніх справ полковнику міліції Мирославу Криштановичу, Кам’янко-Бузького райвідділу полковнику міліції Мар’янові Скибі та керівникові правоохоронців Сокальщини полковникові міліції Ярославу Ващишину, заступнику начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області Леоніду Кравцю, а також інспекторам Миколі Барабашу та Зиновію Сисуну. А ще регіональний представник ГО «Громада рибалок України» у Львівській області подякував редакції часопису правоохоронних органів «МК» за висвітлення цієї наболілої проблеми.
Володимир Ткачик та його однодумці також завітали на особистий прийом до начальника міліції громадської безпеки обласного главку міліції полковника міліції Михайла Курочки. Відвідувачі подякували йому від імені громади за підтримку у наведенні порядку на річках та озерах Львівщини та поінформували про подальші кроки браконьєрів. Натомість, отримали запевнення, що міліція і надалі реагуватиме на таку вседозволеність.
А нещодавно у Львові з візитом побувала комісія від Комітету рибного господарства України, яка вивчала ситуацію, що склалася на водоймах Львівщини. Гості зі столиці зустрілися, зокрема, з керівництвом обласної держрибохорони. Втім, відмовили у такій бесіді Володимирові Ткачику та рибінспекторам, увільненим з роботи під тиском безпосереднього керівництва.


Юрій СКОБАЛО


Коментар 
Начальник відділу оперативного контролю Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Барабаш та головний спеціаліст Зиновій Сисун:
– Боротьба з браконьєрством є одним з основних наших напрямків. Так, торік ми провели 74 рейди, в ході яких затримали 135 порушників, котрі заподіяли рибному господарству збитків на суму понад 7,5 тисячі гривень. Водночас із проханням вийти в рейди для виявлення та затримання браконьєрів на водоймах регіону до нас неодноразово звертався регіональний представник ГО “Громада рибалок України” у Львівській області Володимир Ткачик. Ми не відмовляли йому, і, коли від нього надходила інформація про вилазки підпільних риболовів, перевіряли і викривали порушників. Під час заходів, проведених нами, було встановлено, що запас риби у водоймах регіону зменшився у декілька разів. Колись у п’яти сотнях метрів сіток ми виявляли мішок риби. Нині незаконний улов браконьєрів уже в кілька разів скупіший. Найбільше унаслідок браконьєрського промислу потерпають річка Західний Буг зі своїми притоками в межах Сокальського та Кам’янко-Бузького районів, шість великих водосховищ Яворівщини та річки Жидачівщини. Це свідчить, що контроль за водоймами, який здійснюють працівники держрибохорони, – недостатній. Ми ж не можемо належно охопити цю ділянку роботи, оскільки бракує і людей, і техніки. Хоча з працівниками рибінспекції теж проводимо спільні рейди. За останні роки вони стали більш ефективними. Нам допомагають і громадські інспектори з охорони довкілля. Щоправда, вони не мають права вилучати браконьєрського приладдя та складати протоколів, а лише підсобити нам у рейдах та інформувати про спроби підпільного вилову риби.
Плідною виявилась наша співпраця з бійцями спецпідрозділу “Беркут”. Торік, улітку, керівництво ГУ МВС України у Львівській області долучило до справи працівників місцевих райвідділів внутрішніх справ. Найбільш ефективно на наші звернення реагують співробітники міліції Червонограда та Жидачівщини, котрі охоче відгукуються на повідомлення про факти браконьєрства. Нам легше працювати з правоохоронцями, оскільки вони уповноважені затримувати браконьєрів на автошляхах. Тож утекти від них порушникам складніше. Більш того, у присутності міліції браконьєри не настільки нахабні. До слова, торік на Самбірщині та Яворівщині трапилося два випадки побиття рибінспекторів, які самотужки намагалися перешкодити беззаконникам. До честі правоохоронців, саме вони відтак затримали причетних до інциденту.

Начальник управління охорони водних живих ресурсів Державного комітету рибного господарства України Вадим Литвиненко:
– Наша комісія не виявила жодних порушень, пов’язаних зі звинуваченнями пана Ткачика на адресу керівництва місцевої держрибохорони. Під час візиту на Львівщину викладені факти не підтвердилися. Більш того, показники місцевої рибінспекції у боротьбі з браконьєрством упродовж останнього року зросли у півтора рази. Втім, з огляду на скандал, який виник на Львівщині навколо начальника Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області, керівництво комітету провело кадрову ротацію. Миколу Сивоуса переведено в іншу область. На цей момент його обов’язки виконує Михайло Корб’як. Питання призначення нового начальника зараз вивчає керівництво комітету, яке прийме виважене рішення. Можливо, буде призначено чинного виконувача обов’язків. Не виключено, що на цю посаду знову повернеться Микола Сивоус. Але кандидатуру, запропоновану “Громадою рибалок України”, вірогідно, не буде затверджено, оскільки показники роботи львівської рибохорони в період, коли заступником керівника працював пан Антипенко, зафіксовано нижчі, ніж під час діяльності тодішнього керівництва.

Голова президії Чернівецької обласної федерації риболовного спорту Олег Воронцов:
– Нині федерація готує письмове подання на ім’я керівника облдержадміністрації Буковини М. Папієва з проханням не затверджувати кандидатури Держкомрибгоспу на посаду начальника управління відтворення рибних ресурсів у Чернівецькій області. Принаймні, допоки не буде завершено перевірки, розпочатої Держкомрибгоспом України. Нам відомі факти, коли львівські рибінспектори змушені були „добровільно” звільнятися, оскільки не могли виконувати неправомірних вказівок свого керівництва. Ми хочемо, аби люди, яким держава платить гроші, дійсно охороняли галузь, а не сприяли браконьєрству. Також ми – за скасування промислового вилову рибу у внутрішніх водоймах, чого, до речі, немає в жодній цивілізованій країні.

 Коментарі  

 
#3 Олександрl 15.05.2012 23:13
ХА-Ха !Ви ніфіга не зрозуміли!!!Пом ідора не буде,прийде Редиска,ще гірший!Поки буде безвладдя,доти буде це блядство!А таких як Ткачик будуть мочити в сортирах. :cry:
 
 
#2 Червоноград, Іван 05.12.2011 14:42
Ткачика сильно побили, лежить в реанімації в Червоноградські й лікарні. Били зекі, заказчик районний рибінспектор Котик
 
 
#1 Юрій Зима 13.06.2011 00:21
Володимир Ткачик таки доконав найзлоснішого рибного браконьєра Львівської області - Михайла Корбяка (Міська Помідора), якого днями звільнено з посади заступника начальника Львівської обласної рибоохорони. Респект Володі Трачику - грозі Львівських браконьєрів, фе - державним органам які своєю бездіяльністю прикривають браконьєрство!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
Powered by HuntingUkraine.com