Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Азійський хорт тази і полювання з ним (частина 4)
( 3 Votes )
Написав А. О. Слудський, переклав - Сергій Копилець Переглядів - 4877   
Вівторок, 22 лютого 2011 10:30

Продовження третя частина тут...

 

РОЗВЕДЕННЯ ТАЗИ

Підбір Плідників

Для того, щоби порода поліпшувалася, підвищувалися якості тази, необхідно у першу чергу звернути увагу на її розведення.

Перше важливе завдання у відновленні тази – виявлення плідників. Попередній підбір плідників є найбільш зручним на виводках собак з територій кількох районів, тому виводка для розвитку правильного кровного собаківництва має велике значення. Підбір плідників має проводитися за такими правилами:

 

1. Плідники мають повністю відповідати встановленому стандарту тази, оскільки перший час підбір буде можливий лише за зовнішніми ознаками.
2. По можливості необхідно виявити кровність плідників опитуванням, виявляючи екстер'єр і якості батьків, однопомьотників та потомства.
3. Дуже важливо, щоб плідники були гарними польовими працівниками, але підбирати лише за однією цією ознакою, не зважаючи на стандарт, не можна.
4. Плідники мають бути добре розвинутими фізично, але можуть мати деякі вади, що утворилися у наслідок неправильного догляду (рахіт, малі розміри).
5. До числа плідників не можна залучати собак, що мають хвороби, які передаються у спадщину (слабкий зір та ін.), а також таких, що мають закус або інші пороки, які свідчать про виродження собаки.
6. Багато сук тази досягають статевої зрілості тільки на другому році життя, тому не можна злучати суку раніше віку в один рік і вісім місяців, а псів раніше двох років.
7. Плідники повинні бути не дуже старими, зазвичай вважають, що для розведення сука має бути не старше 6-ти літ, а пес не старше 5-ти. Оскільки господар часто не знає вік свого собаки, його можна визначити по зубах.

 

ВИЗНАЧЕННЯ ВІКУ СОБАКИ ПО ЗУБАХ:

  • Постійні різці або зачепи білі з трьома не стертими горбиками – 1 рік.
  • Середня пара різців нижньої щелепи стерті, зуби білі – 2 роки.
  • Чотири різці нижньої щелепи стерті, починають потроху стиратися горбики на верхніх зачепах, зуби білі – 3 роки.
  • Горбики на верхніх зачепах стерті, зуби починають жовтіти – 4 роки.
  • Зуби жовті, на всіх різцях горбики стерті, починають тупитися ікла – 5 років.
  • Зуби жовто-брунатні, на всіх 42-х зубах коронки стерті, сильно стерті ікла, на морді темнозабарвлених собак сивина – 10-12 років.
  • Живуть собаки до 15-18 років.

 

8. Підбирати плідників треба так, аби окремі вади не зустрічалися в обох собак, краще, коли один з плідників компенсує ваду другого.

9. Коли бажають закріпити певну добру якість собаки, можна застосувати інбридинг, злучаючи мати з сином або батька з дочкою. Застосовувати цей метод в одній родині кілька разів не слід, це може привести до небажаних результатів.

10.  Пси «нутреці» як плідники не використовуються, вони безплідні.

 

Закінчуючи цей розділ, ще раз підкреслюємо, що правильний підбір плідників у ділі мисливського промислового собаківництва має визначальну роль. Тепер підбір плідників має бути спрямований на отримання таких тази, що відповідають стандарту та стійко передають свій екстер'єр. Паралельно треба поліпшувати робочі якості собаки, для цього необхідно:

 

А) в ряді районів збільшити розміри тази,

Б) підбирати особливо прудких собак з гарним ривком,

В) вибраковувати собак, які рвуть впольованого звіра,

Г) добиватися виведення тази з густою довгою шерстю.

 

Підбір плідників проводиться на виводках після оцінки собак, оцінювачами за участі їхніх власників. Паралельно складається план в'язок, за виконанням якого повинні стежити заготпункти.

 

П'ята частина...


Автор - А. О. Слудський

Переклав - Сергій Копилець

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com