Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
А починається все – з насінини
( 0 Votes )
Написав Оксана ЧУРИЛО Переглядів - 8563   
Вівторок, 15 березня 2011 12:55

ЛісівникиЗа календарем – уже весна, але зима не поспішає здавати позиції. Сніги, заметілі, морози не вщухають. Проте роботі така ситуація аж ніяк не заважає. Саме морози допомагають потрапити на заболочені території й заготовити продукцію там, де за іншої погоди не пройти не проїхати. Такі умови сприяють і заготівлі, і транспортуванню. І хоча працювати доводиться досить важко, лісівники використовують момент для переробки деревини та підготовки до весняних клопотів.

 

ДП «Старовижівське ЛГ» – одне з кращих господарств на Волині. Під керівництвом Петра Сахарука тут досить вдало організовано роботу. Відтак кожен знає свої обов'язки і прагне виконати їх у заплановані терміни. Тим більше, що їхню продукцію чекають не тільки в області, а й за її межами та за кордоном.

 

ЛісівникиНачальник нижнього складу ДП «Старовижівське ЛГ» Леонід Бегаль, показуючи територію, розповідає про тонкощі господарювання:

– Тут приймають хлист, розкрижовують його на сортименти, які відповідно розподіляють по так званих кишенях. У загальному за місяць виходить 1100-1200 кубів. Деревину, що йде на відвантажування у вагони, відправляємо на станцію погрузки. Та, що йде на переробку, подається на естакаду і в цех, де виготовляють продукцію. Здебільшого це – дубові заготовки, яких за місяць видаємо близько 40 кубів. Окрім того, отримуємо обрізний (25-30 кубів) та необрізний (100 кубів) пиломатеріал. Цю продукцію відвантажуємо споживачам, з котрими заключили контракти. Це переважно іноземці – з Польщі, Німеччини, Латвії.

 

Лісівники Старовижівщини досить плідно трудяться і над тим, аби було з чого вирощувати молоді сіянці сосни звичайної, ялини, модрини. Шишкосушарка працює в Дубечнинському лісництві вже понад 40 років.

 

Лісничий Богдан Ковальчук розповідає, що сировиною їх забезпечують 12 держлісгоспів області. Вони чекають якісного насіння, яке потім використовують, засіваючи плантації.

– Шишка із насіннєсховища потрапляє у відділення попередньої підсушки, де перебуває 6 днів і при температурі 25-30 градусів підсихає, – ознайомлює з технологією роботи Богдан Миколайович. – Через сім днів її завантажують у відділ переробки, де протягом 24 годин обертається у шести барабанах. Температура переробки – 55-60 градусів.

 

ЛісівникиТак і отримують високопродуктивне насіння. Середній вихід у сосни звичайної – лише 1%: із 100 кг шишки отримують 1 кг насіння. І це нормально! В кілограмі – близько 100 тис. насінин. За сезон тут переробляють близько 120-150 тонн, отримуючи до 1,5 тонни насіння сосни.

Котельня – самоокупна. Витрачаються тільки на електроенергію, яка використовується на обертання транспортерів і барабанів. Далі – залучають відходи переробки. А тут уже фактично безвідходне виробництво.

 

– За добу завантажуємо близько 600 кг шишки, – продовжує Богдан Ковальчук. – Отримавши 6 кг насіння, решту відправляємо на переробку. Близько 550 кг шишки, яка вже не має насіння, спалюємо, використовуючи для обігріву та підсушки насіння.

 

Лісгоспи мають свій план заготівлі. Насіння, яке тут отримують, вистачає всім. Є й покупці з-за меж області, «Укрліснасіння» також замовляє. Відтак із насіння волинської сосни проростають деревця не тільки в нашому регіоні, а й далеко за його межами.

Оксана ЧУРИЛО

Фото автора

-----

Собиратесь на зимнюю рыбалку?  Не забудьте з собой ледобур. Опытные рыболовы рекомендуют выбирать Барнаул как оптимальное решение по цене-качество. Купить такой ледобур можна по ссылке что выше.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com