Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Школа лісничих
( 4 Votes )
Написав Оксана ЧУРИЛО Переглядів - 9146   
Вівторок, 15 березня 2011 13:17

Екзамени лісничихРозумна людина ніколи не буде стверджувати, що знає все. Ото ж бо, вчитися ніколи не пізно!

На Волині працює 100 лісничих. Цими днями вони проходили навчання та здавали екзамени у Шацькому лісовому коледжі ім. Валентина Сулька. „Студентів” розподілили на групи. Я потрапила саме тоді, коли поважне журі екзаменувало другу групу працівників лісу. 49 лісничих уже, як-то кажуть, відстрілялися. Інші – чекали своєї черги та гризли граніт науки.

 

Під час розробки програми враховували питання ведення лісового господарства з розумінням того, що основне завдання лісничого – державна лісова охорона. Знання агротехніки лісовирощування, створення нових лісів, методів і способів рубок формування і оздоровлення, заготівлі деревини, новітніх технологій обліку деревини – все це мали знати поважні студенти. На екзамені відповідали на чотири питання. Основні блоки: організація праці, техніка безпеки, лісовирощування та мисливське господарство. Основна мета іспитів – не тільки перевірити знання лісничих, а й донести до них нововведення в лісовій галузі.

 

За пропозицією обласного управління склали програму навчання. Викладачі коледжу гарно підготувалися. Для усіх, хто брав участь у курсах, була роздрукована спеціальна методична література.

 

Екзамени лісничихЗвернувшись до лісничих, начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Богдан Колісник зауважив: «Ми дійсно хочемо, аби ви, – ті, хто на місцях представляє лісівничу галузь, – були гідними цього. Я впевнений, що волинські лісівники мають проходити підготовку у нашому лісовому коледжі».

 

Лісничі – першопрохідці. Далі планують екзаменувати ще головних лісничих, інженерів лісового господарства.

– Не хочу сказати, що це буде перепідготовка, – продовжує Богдан Іванович. – Це стане закріпленням знань. Але викладачі до цього також мають бути готові. Бо ж одна справа читати лекції тим, хто тільки вивчає ази лісівничої науки, інша – вести розмову з людьми, які пропрацювали в лісовій галузі десятки років. Будемо обговорювати головні теми лісової галузі, порушувати актуальні питання.

 

Начальник управління зауважив: база лісового коледжу – одна з найкращих в Україні. І треба закріпити це, докласти усіх зусиль. Тут має бути науковий, духовний центр. Усе цінне, що здобували десятки, а то й сотні років, необхідно акумулювати в Шацьку як приклад для майбутніх поколінь.

 

Екзамени лісничих– Ви – той лакмусовий папірець, за яким оцінюють галузь у цілому, – каже Богдан Колісник, виступаючи перед аудиторією. – Ми зібралися тут, аби вкотре донести до вас саме це. Кожен мусить себе оцінити. Ви є обличчям усієї структури. Тож у лісничого має бути найкраще все: і зовнішній вигляд, і внутрішній світ, і самодисципліна. Слід розуміти: як театр починається з вішака, так лісове господарство – із садиби лісництва. Загородити, побілити, озеленити, обов’язково закласти дендропарк, який має бути візитною карткою кожного лісничого. Відділіть площу, на котрій повинні рости основні лісоутворювальні породи, які потрібні Волині. А крім цього, ще є інші цікаві дерева. Меж удосконаленню нема. У наглядній агітації мусить бути і зміст, і форма. Надмірна розцяцькованість не потрібна, треба, аби відчувалися самобутність, те, що перебуваєш у лісі. Говорити є про що і можна довго, але основне – у кожну справу необхідно вкладати душу».

 

До Шацька з’їхалися і ті, кому вже близько шістдесяти, і ті, хто щойно прийшов у лісову галузь. Тим більше, організатори іспитів намагалися зробити так, аби зібралися фахівці з різних лісгоспів і за ці кілька днів могли поспілкуватися, поділитися досвідом, навичками, передати знання, вміння.

 

Лісничі дуже добре підготувалися до іспитів, підійшовши до цієї справи з усією відповідальністю. А спільне навчання ще більше згуртувало і зміцнило велику професійну родину.

 

Оксана ЧУРИЛО.

На фото автора: свої знання підтверджує Віктор Романюк, готуючись до іспитів, начальник ВОУЛМГ Богдан Колісник дає основні настанови.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com