Лиш зійшов сніг та пригріло весняне сонечко - почастішали випадки навмисного спалювання населенням сухої трави, залишків листя в лісосмугах та біля доріг, соломи, сміття біля населених пунктів. Як правило, палії трави переконані, що таким чином роблять корисну справу. Та насправді – через власне невігластво наражають на небезпеку здоров'я людей та суттєво погіршують стан нашого природного довкілля.
Під час горіння у повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, а часто посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.
З листям часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери.
Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, а й насіння, паростки дерев та корені майбутньої рослинності, так, що земля на кілька років зменшує підріст свіжої зелені.
Часто спалювання трави переростає в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків.
Державна екологічна інспекція в Львівській області нагадує, що за випалювання сухої рослинності громадяни несуть передбачену чинним законодавством відповідальність.
Відповідно до ст. 77-1 КУпАП, випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків тягне за собою накладення штрафу на громадян у сумі від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб від 1190 до 1700 грн.
-----
Нет времени на обед ? Надоело брать обед из дому. Тем хто ценит свое время, деньги и здоровье поможет справочник он-лайн доставка обедов в офис. Воспользуйтесь информацией из справочника и наслаждайтесь обедом на рабочем месте.
|
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису