Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ой, наливайте повнії чари!
( 2 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 12300   
Понеділок, 21 березня 2011 11:08

Березовий сікЗ настанням перших теплих днів весни приходить й благодатна пора збору цілющого березового соку, бо ж його вплив на виснажений зимою людський організм важко переоцінити.  А який же ж приємний сам процес збору й спотеріганння за прозорими краплями, що течуть з білокорої берези й словами не описати. Додає позитиву й сама оточуюча атмосфера пробудженння природи після зимової сплячки.

 

 

Здається, що може бути ліпшим за це, майже поетичне, заняття? Все б добре, але от спосіб, у який здебільшого збирають березовий сік, нині неабияк непокоїть лісівників, адже варварське надрубування стовбурів фактично нищить дерева, які після такої підсочки хворіють і дуже швидко всихають.За таке невігластво тепер шрафуватимуть нещадно.

 

А от тим, хто бажатиме зібрати десяток-два літрів соку без шкоди для дерева буде дозволено лише з відома лісника, який знає  ділянки лісу, що за кілька років будуть вирубувати. Треба знати й сам спосіб, який не завдасть значної шкоди дереву. Він досить простий: на невеликій висоті  лише товстих берез свердлом розміром з вказівний палець робляться отвори,  в які вставляються трубочки з гуми, металу, пластмаси (годяться й добре вимиті прозорі частини корпусів від використаних кулькових авторучок).  Отвори бажано свердлити під кутом до землі для ліпшого стікання. Тара для збору соку може бути будь-яка, але найліпше скляна. (Годяться й пластикові багатолітрові пляшки з-під мінеральної води.) Головне переливати сік з них щодоби, аби той не почав киснути. Хоча ледь підкисший сік навіть корисніший для здоров’я людей.

 

За наших місцевих кліматичних умов соковиділення берез триває  до двох місяців і буває, що протягом цього періоду, просвердлені отвори затятуються забродившим соком, що перевторився в дріжджі, тож час від часу їх треба трохи оновлювати. Загалом же  одна береза може дати за сезон не одну сотню літрів.

 

І головне - після закінчення періоду соковиділення ці отвори треба ретельно замазати живицею, або ж глиною в з вапном! Багаторічні дослідження фахівців Львівського національного лісотехнічного університету свідчать, що такий спосіб збору березового соку майже не шкодить деревині.

 

Окрім традиційного вживання свіжого березового соку, існує багато способів його збереження протягом тривалого часу. Найбільш простий - приготування квасу безпосередньо на місці збору соку, прямо в лісі. Сік просто наливається у пляшки, в які кидають дрібку лимонної кислоти та кілька родзинок. Пляшки треба щільно закупорити. За кілька місяців в них утвориться приємний шипучий напій.

-----

Решив продать или купить квартиру лучше всего обратится в хорошое аганство недвижимости. Лучшее агенство недвижимости - Благовест предлагает свои услуги по покупке, продаже и аренда недвижимости в Киеве и пригороде. С агенством Благовест продажа квартир киев будет выгодной, быстрой и незатруднительной сделкой.
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com