Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Акція львівських пластунів проти підпалів сухої рослинності
( 4 Votes )
Написав Тарас Урбан Переглядів - 9753   
Вівторок, 12 квітня 2011 15:38

Не палиЩороку екології нашого регіону завдають поважної шкоди самовільні веснянні випалювання сухих рослинних решток на великих територіях с/г угідь. Спалювання трави та листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Відомі щорічні випадки, коли загоряння трав'яного настилу переростають в масштабні торф'яні та лісові пожежі.

 

Пора випалювання сухих трав випадає на час розмноження диких тварин та інших живих організмів. У вогні гинуть гнізда з яйцями птахів, а через фактор неспокою тварини змушені тікати з угідь.

Призводячи до серйозних порушень екологічного стану навколишнього природного середовища випалювання завдає непоправної шкоди здоров'ю населення. Внаслідок чого в останні роки спостерігається катастрофічне поширення ракових захворювань, хвороб легенів, різного роду алергій.

 

Не палиЦьогоріч ініціативна група мисливців Львіщини в чергове видала і розповсюдила плакати та інші друковані матеріали проти випалювання. Минулої неділі (12 квітня 2011р) вдалося провести польову екологічну акцію із залученням членів молодіжної організації «Пласт». Пластуни на велосипедах проїхавши по укладених заздалегідь трьох маршрутах опрацювали досить значну територію в околицях Чайковицького гідрологічного заказника (Самбірський р-н на Львівщині). Три групи активістів, подолавши по 30 км кожна, відвідали коло десятка населених пунктів розвішуючи у громадських місцях, мостах і т.п. кольорові плакати з інформацією про шкідливість випалювання сухої рослинності. Окрім цього пластуни роздавали селянам інформаційні буклети на цю тематику. Ходячи від двору до двору чіпляли буклети до кожних воріт, пояснюючи людям шкідливість підпалів. Хоч погода в неділю була не найкращою для велосипедних мандрівок і під кінець акції учасники промкли до нитки, однак усі поверталися до Львова задоволені та веселі, «пластунський гарт» дав свої ефекти не зважаючи на прикрощі, яких завдала весняна погода. Це найбільше тішить, бо хочеться вірити що з цих молодих людей виростуть громадяни із відповідно сформованою екологічною свідомістю та відповідальністю.

 

Організатори акції висловлюють особливу вдячність пластунам Львівської станиці за активну і жертовну участь у польовій акції, які самі покрили транспортні видатки на доїзд залізницею до місця акції та перевезення велосипедів. Також ми дуже вдячні мисливцям Львівщини, Західноукраїнському орнітологічному товариству (голова п. А.Бокотей) та «Львівлісу» (директор п. А.Дейнека) та за допомогу у виданні матеріалів проти підпалів.

 

Від організаторів Тарас Урбан

 Коментарі  

 
#2 ostt 13.04.2011 08:19
Молодці, інакше не скажеш!!!
 
 
#1 Мисливський клуб Карпатське братство Діани 13.04.2011 02:06
МОЛОДЦІ!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com