Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
На Херсонщині вилучено понад 40 тонн незаконно виловленої риби
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 3813   
Четвер, 28 квітня 2011 11:42

Працівники УБОЗ УМВС України в Херсонській області викрили організовану групу у складі 28 осіб, серед них – представники керівництва одного з рибних господарств та науково-дослідницького інституту. Члени групи займалися незаконним виловом водних живих ресурсів і завдали особливо великих збитків державі та рибним запасам Азовського моря. Спецоперація стала підсумком тривалої оперативної роботи.

 

Один з науково-дослідницьких інститутів отримав квоту на науковий вилов риби в розмірі 100 тонн на рік. До здійснення вилову було залучено 10 рибних господарств по всьому побережжю Азовського моря, у тому числі – і розташованого на території Генічеського району Херсонської області.

 

Сейнери одного з рибних господарств, оснащені механізованими драгами, виходили в море під виглядом проведення науково-дослідницьких робіт для інституту. Однак співробітникам УБОЗ стало відомо про те, що насправді члени команд морських суден виловлювали рибу, а потім вивозили її за межі області для подальшої реалізації.

 

Господарство мало право в наукових цілях виловлювати не більше 10 тонн на рік, однак лише за одну добу двома сейнерами з 4, що працювали в цьому господарстві, виловлено 40 тонн риби – на одному із суден виявлено близько 21 тонни, на іншому – 20 тонн. Таким чином браконьєри перевищили річну норму господарства у 4 рази!

 

Під час перевірки було встановлено, що судна продовж останніх 10 днів виходили у море 6 разів. Згідно з вилученою у капітанів сейнерів документацією (квитанції про прийом риби), справжній об'єм вилову склав понад 234 тонни, а в журналах обліку виловленої риби, що їх ведуть науковці інституту, об'єми дещо скромніші – лише близько 3 тонн. Різниця між документальними та дійсними показниками перевищує 230 тонн риби. Сейнери пришвартувалися до берега вночі, де рибу перекладали до вантажівок-рефрижераторів, що вивозили її для реалізації.

 

Працівники УБОЗ вилучили незаконний улов. Зараз уся риба знаходиться у морозильних камерах. За висновками спеціалістів, серед виловленої риби 68 % становили самки бичка з ікрою. На теперішній час проводиться розрахунок збитків, нанесених навколишньому середовищу. Згідно з попередніми даними, вони складають понад 3 млн. гривень. За даним фактом проводиться перевірка, вирішується питання про порушення кримінальної справи за статтею 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) та статтею 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального Кодексу України. Проведена спецпідрозділом УБОЗ Херсонщини операція допоможе зберегти частку рибного багатства Азовського моря.

 

Прес-служба ГУБОЗ МВС України

 

-----

Are you going to visit Petersburg? We recommend a guide here - petersburgguide.com. They organize the best excursions and many positive impressions.

 Коментарі  

 
#1 рибачок 04.05.2011 23:30
Прикро що науковці злигалися з браконьєрами і з того вийшов такий кримінальний тандем
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
Powered by HuntingUkraine.com